Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Jakie narzędzia każdy powinien mieć w domu?

W każdym mieszkaniu powinien znaleźć się podstawowy zestaw narzędzi, rozszerzony zaś, jeśli posiadasz dom z kawałkiem ogrodu. Młotek, śrubokręt i zestaw kluczy to niektóre z potrzebnych Ci akcesoriów. Czego jeszcze potrzebujesz?  

Jakie narzędzia każdy powinien mieć w domu?W każdym mieszkaniu powinien znaleźć się podstawowy zestaw narzędzi, rozszerzony zaś, jeśli posiadasz dom z kawałkiem ogrodu. Młotek, śrubokręt i zestaw kluczy to niektóre z potrzebnych Ci akcesoriów. Czego jeszcze potrzebujesz?

Podstawowe narzędzie ręczne - młotek

W każdym gospodarstwie domowym musi znaleźć się młotek. Dlaczego? To nim przybijesz gwóźdź, naprawisz niektóre meble czy wykorzystasz go do ich składania, a także stworzysz za jego pomocą rozmaite konstrukcje. Młotek przydaje się w czasie usterek oraz dekorowania. Warto również mieć młotek gumowy, który lepiej sprawdza się w składaniu mebli czy układania nawierzchni w ogrodzie.

Klucze, których z pewnością potrzebujesz

Inne narzędzia, które musisz mieć w swoim mieszkaniu to klucze – raczej nie wystarczy Ci jeden i powinieneś zaopatrzyć się w podstawowy zestaw. Co się w nim znajdzie? Szczególnie ważne są klucze płaskie i nastawne, najlepiej też, żebyś miał dostęp do imbusów. Niektóre zestawy kluczy zawierają również śrubokręty, warto więc zaopatrzyć się w taki podstawowy komplet najpotrzebniejszych narzędzi do napraw rozmaitych usterek w domu i ogrodzie.

Jakie narzędzia każdy powinien mieć w domu?

Kombinerki – uniwersalne narzędzie potrzebne w każdym domu

W Twoim mieszkaniu powinno znaleźć się także miejsce na kombinerki. To rodzaj szczypców uniwersalnych, które mogą być przydatne podczas szeregu czynności – majsterkowania, remontowania, poprawiania instalacji czy przecinania kabli. Użyjesz ich również, gdy będziesz musiał odkręcić śrubę, a nie będziesz posiadać odpowiedniego klucza. Kombinerki to uniwersalne narzędzie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu i budynku.

Narzędzia pomiarowe – miarka, poziomnica

Te dwa narzędzia również powinieneś mieć w swojej skrzynce czy schowku. Za pomocą miarki zmierzysz choćby meble i sprawdzisz, czy nowa sofa zmieści się w pomieszczeniu. Poziomnica jest konieczna, aby obrazy były przywieszane maksymalnie równo, a także do sprawdzenia, czy zamontowana szafka nie wisi krzywo. Przydatna jest miarka w formie rozwijanej taśmy, ale również drewniana, składana.

Jakie narzędzia każdy powinien mieć w domu?

Wiertarka – najważniejsze narzędzie elektryczne

Możesz ją pożyczyć od kolegi, ale jeśli chcesz być niezależny i móc o każdej porze wykonać naprawę czy uzyskać odpowiedni otwór w ścianie, powinieneś zaopatrzyć się w to urządzenie. To uniwersalne narzędzie, które przyda Ci się w rozmaitych sytuacjach – nawet do wymieszania farby czy montowania płotu w ogrodzie. Najlepiej wybrać wiertarkę udarową.

Jakie jeszcze narzędzia i akcesoria do domu?

Z pewnością każdemu przyda się choćby najmniejsza drabina. Nie będziesz jej musiał wtedy wypożyczać do każdorazowej naprawy czy malowania sufitu. W każdym mieszkaniu przyda się także nożyk z wysuwanym ostrzem – choćby do przecinania taśmy izolacyjnej czy otwierania paczek. Warto mieć także podstawowe gwoździe, wkręty, kołki i śrubki, które okażą się pomocne podczas rozmaitych napraw. Nie zapomnij o latarce – najlepiej czołówce, a także mierniku napięcia, który umożliwi Ci bezpieczne wykonywanie prac elektrycznych.

Podobne artykuły