Wynik wyszukiwania

 
Wykorzystanie wahadła angielskiego do pomiaru poślizgu nawierzchni drogowych zdjęcie

Wykorzystanie wahadła angielskiego do pomiaru poślizgu nawierzchni drogowych

Wahadło angielskie to specjalistyczny przyrząd mierniczy umożliwiający badanie tarcia. Jednym z jego podstawowych zastosowań jest pomiar szorstkości nawierzchni drogowej. Jak działa wahadło angielskie? Jak wygląda badanie z jego użyciem? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się poniżej.

Czytaj więcej

 
Pomiary na najwyższym poziomie (nawet te w pionie) zdjęcie

Pomiary na najwyższym poziomie (nawet te w pionie)

Każdy, nawet milimetrowy błąd na budowie może oznaczać katastrofę. Dlatego precyzyjna, niezawodna poziomnica, której niestraszne żadne warunki, jest najlepszym przyjacielem budowlańców wszystkich profesji. Im pewniejszy pomiar gwarantuje, tym praca jest łatwiejsza, a jej efekt - lepszy.

Czytaj więcej

 
Pomiar ciśnienia wewnętrznego formy w celu zwiększenia wydajności formowania wtryskowego zdjęcie

Pomiar ciśnienia wewnętrznego formy w celu zwiększenia wydajności formowania wtryskowego

Firma Meusburger zgodnie z mottem „wszystko z jednej ręki” oferuje, poza normaliami do kontroli temperatury i pozycji końcowej, również czujniki do pomiaru ciśnienia wewnętrznego formy.

Czytaj więcej

 
Mierzenie niejedno ma imię: jak wybrać narzędzie pomiarowe zdjęcie

Mierzenie niejedno ma imię: jak wybrać narzędzie pomiarowe

Dzięki poziomnicy ściany są równe, niwelator gwarantuje idealne wypoziomowanie fundamentów, a laser krzyżowy ułatwia precyzyjne wykończenie wnętrz. Każde z urządzeń pomiarowych ma swoje zadanie do wykonania. Jak wybrać odpowiednie?  

Czytaj więcej

 
CONTROL-STOM wiosną 2022 roku! zdjęcie

CONTROL-STOM wiosną 2022 roku!

Po dwóch przełożonych z powodu pandemii edycjach jesiennych Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM powracają do stałego, wiosennego terminu. Zapraszamy do Targów Kielce od 5 do 7 kwietnia 2022 roku!

Czytaj więcej

 
Precyzyjne pomiary każdego rodzaju materiału i powierzchni zdjęcie

Precyzyjne pomiary każdego rodzaju materiału i powierzchni

Firma Keyence, wiodący globalny dostawca przemysłowych rozwiązań inspekcyjnych i pomiarowych, prezentuje konfokalne (współogniskowe) czujniki przemieszczenia z serii CL-3000, przeznaczone do wymagających największej prezycji zadań pomiarowych dowolnego rodzaju materiału i powierzchni.

Czytaj więcej

 
Rodzaje głębokościomierzy – jaki instrument pomiarowy wybrać? zdjęcie

Rodzaje głębokościomierzy – jaki instrument pomiarowy wybrać?

Głębokościomierze to specjalistyczne instrumenty pomiarowe, które wykorzystywane są głównie do pomiarów występów, podebrań, kieszeni czy różnego rodzaju otworów i szczelin. Ze względu na zróżnicowane zastosowanie głębokościomierzy, na rynku możemy spotkać się z wieloma konstrukcjami i wariantami tego typu narzędzia pomiarowego.

Czytaj więcej

 
Niezastąpiony sprzęt na każdej budowie. Podpowiadamy 3 kryteria wyboru zdjęcie

Niezastąpiony sprzęt na każdej budowie. Podpowiadamy 3 kryteria wyboru

Budowlańcy, drogowcy, czy geodeci nie wyobrażają sobie codziennej pracy bez tego typu sprzętu. Laserowy niwelator, czy dalmierz zdecydowanie ułatwia wykonywanie zadań. Co więcej, nie tylko profesjonaliści zaopatrują się w tego typu elektronarzędzia.

Czytaj więcej

 
Wzorcowanie narzędzi pomiarowych zdjęcie

Wzorcowanie narzędzi pomiarowych

Jeśli często korzysta się z narzędzi pomiarowych, konieczne jest systematyczne wzorcowanie przyrządów w celu sprawdzenia poprawności dokonywanych pomiarów. 

Czytaj więcej

 
Akredytowane laboratorium wzorcujące i wytrzymałościowe - TENSLAB zdjęcie

Akredytowane laboratorium wzorcujące i wytrzymałościowe - TENSLAB

Tenslab to laboratorium, które oferuje wiele rodzajów badań wytrzymałościowych (niszczących i nieniszczących) oraz wzorcowanie przyrządów pomiarowych.

Czytaj więcej

 
Łatwe pomiary i szybka dokumentacja zdjęcie

Łatwe pomiary i szybka dokumentacja

Bosch wprowadza na rynek łatwe w obsłudze, profesjonalne urządzenie do mierzenia i dokumentowania temperatury i wilgotności powietrza.   

Czytaj więcej

 
Te narzędzie warto mieć w domu – top 6 zdjęcie

Te narzędzie warto mieć w domu – top 6

Każdy właściciel domu potwierdzi, że co by się nie działo – zawsze znajdzie się coś do roboty. Awarie, usterki, czy prace sezonowe wymagają wykonywania prac, z którymi należy się raz na jakiś czas zmierzyć.

Czytaj więcej

 
Nowość w pomiarach wibracji zdjęcie

Nowość w pomiarach wibracji

Expert Vibro to nowy przyrząd pomiarowy firmy Delphin Technology AG (z siedzibą w Bergisch Gladbach w Niemczech), przeznaczony do rejestracji sygnałów impulsowych i wibracji. Zapewnia bardzo łatwy pomiar wibracji. Intuicyjna konfiguracja przyrządu umożliwia jego łatwą integrację w systemie pomiarowym i skraca czas uruchamiania.

Czytaj więcej

 
FORUM NOWOCZESNE BHP zdjęcie

FORUM NOWOCZESNE BHP

MOVIDA zaprasza do udziału w kolejnym multibranżowym Forum Nowoczesne BHP, które odbędzie się w dniach 11 -13 czerwca 2019 r. w Poznaniu.

Czytaj więcej

 
Lange Łukaszuk wyłącznym przedstawicielem firmy Stabila w Polsce zdjęcie

Lange Łukaszuk wyłącznym przedstawicielem firmy Stabila w Polsce

Precyzyjne urządzenia pomiarowe najwyższej jakości, 130 lat doświadczenia i wiele innowacyjnych rozwiązań na koncie – tym szczyci się znana, niemiecka firma. W tym roku obchodzi swój wielki jubileusz, w związku z którym przygotowała… prezenty.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1976