Artykuł Dodaj artykuł

Nowa wiertarka Bosch dla profesjonalistów

Nowa wiertarka GBM 13-2 RE Professional firmy Bosch, wyposażona w silnik o mocy 750 W i wysoki moment obrotowy, gwarantuje szybkie tempo wiercenia i wyjątkową efektywność pracy.

Nowa wiertarka GBM 13-2 RE Professional firmy Bosch, wyposażona w silnik o mocy 750 W i wysoki moment obrotowy, gwarantuje szybkie tempo wiercenia i wyjątkową efektywność pracy. Wiertarka posiada także sprzęgło przeciążeniowe ,,Anti-Rotation” chroniące użytkownika przed odrzutem.

Wiertarka GMB 13-2 RE dla profesjonalistów z silnikiem o mocy 750 W i prędkością obrotową 3 000 obr./min na drugim biegu, zapewnia znacznie szybsze tempo wiercenia niż poprzedni model z silnikiem 550 W. Dzięki jej kompaktowej obudowie fachowcy wykonujący prace związane z wierceniem i nawiercaniem mogą teraz działać z jeszcze większą precyzją.

Sprzęgło przeciążeniowe „Anti-Rotation“ chroni użytkownika

Nowa wiertarka GBM 13-2 RE Professional Fot. Bosch
Nowa wiertarka GBM 13-2 RE Professional
Fot. Bosch 

Aby zapewnić użytkownikowi pełną kontrolę podczas pracy, model GBM 13-2 RE Professional wyposażono w mechaniczne sprzęgło przeciążeniowe. Jeśli wiertło zablokuje się w metalu lub twardym materiale, silnik wiertarki automatycznie wyłącza się. Ogranicza to dalszy ruch obrotowy wiertła i chroni użytkownika przed odrzutem.

Dwubiegowa przekładnia i opcja wstępnego wyboru prędkości obrotowej zapewnia wygodne wiercenie w stali i drewnie. Pierwszy bieg przeznaczony jest do ciężkich zastosowań i urządzenie może wykonywać na nim otwory o średnicy do 13 mm w stali i do 32 mm w drewnie.

Drugi bieg jest przeznaczony do szybkiego wiercenia – model GBM 13-2 RE Professional wywierci na nim otwory o średnicy do 8 mm w stali i do 20 mm w drewnie.

Dzięki szybkiemu tempu pracy nowa wiertarka Bosch Professional sprawdzi się w wielu zastosowaniach i branżach: przy obróbce metalu, w przemyśle maszynowym, przy pracach stolarskich, dekarskich i instalatacyjnych. Model GBM 13-2 RE Professional wyróżnia się wytrzymałą metalową obudową przekładni, poprawiającą chłodzenie, kulowym mocowaniem przewodu zasilającego i długim, 4-metrowym, przewodem – wszystkie te cechy zapewniają urządzeniu długą żywotność i wygodę obsługi.

Wiertarka GBM 13-2 RE Professional jest dostępna w sprzedaży w następujących wariantach:

  • w opakowaniu kartonowym z szybkozaciskowym uchwytem wiertarskim,
  • w opakowaniu kartonowym z zębatym uchwytem wiertarskim.
Dane techniczne GBM 13-2 RE Professional
(zastępuje dotychczasowe modele GBM 13-2 RE Professional i GBM 10-2 RE Professional)
Moc nominalna 750 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia (1.bieg/2. bieg) 0 – 1.000/0 – 3.000 min-1
Moment obrotowy (1./2. bieg) 6,8/2,5 Nm
Maks. średnica wiercenia w stali (1./2. bieg) 13/8 mm
Maks. średnica wiercenia w aluminium (1./2. bieg) 20/12 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie (1./2. bieg) 32/20 mm
Wersje uchwytu wiertarskiego szybkozaciskowy i zębaty uchwyt wiertarski
Długość przewodu 4 m
Waga 2,4 kg

 

Podobne artykuły