Artykuł Dodaj artykuł

Raport podsumowujący test pilarki tarczowej GKT 55 GCE Professional „1000 narzędzi - 1000 testerów”

Program „1000 narzędzi - 1000 testerów” realizowany od kilku lat przez firmę Bosch lat umożliwia profesjonalistom z różnych branż testowanie narzędzi marki Bosch Niebieski.  

Program „1000 narzędzi – 1000 testerów” realizowany od kilku lat przez firmę Bosch lat umożliwia profesjonalistom z różnych branż testowanie narzędzi marki Bosch Niebieski.

Tym razem okazję do przetestowania pilarki tarczowej GKT 55 GCE Professional miał Pan Paweł Ciupa z białostockiej firmy STOLARNIK PHU specjalizującej się w stolarce budowlanej i meblowej. Doskonałe efekty pracy narzędziem sprawiły, że pilarka tarczowa GKT 55 GCE Professional podbiła jego serce.

d
fot. Bosch

Pan Paweł Ciupa testował pilarkę tarczową podczas przycinania, zawężania i felcowania płyt i blatów, a także podcinania drzwi wewnętrznych. Wśród wielu wymienianych zalet szczególnie istotna okazała się dla niego niespotykana precyzja narzędzia, która jest następstwem zastosowania wielu nowoczesnych rozwiązań. Na pochwałę zasłużyła też bardzo duża wydajność narzędzia. Silnik o mocy 1400 W z systemem Constant Electronic sprawił, że pilarka niezależnie od obciążenia pracowała w równomiernym, jednostajnym tempie. Dodatkowym atutem jest regulacja prędkości obrotowej, która pozwoliła na dopasowanie parametrów pracy do wymogów najróżniejszych materiałów m.in. drewna, szkła, czy aluminium.

s
fot. Bosch

Pracę z pilarką tarczową ułatwiło również zastosowanie dokładnej skali głębokości cięcia, regulacji kąta cięcia i 48-zębowej tarczy „Top Precision Best for Wood”. GKT 55 GCE Professional umożliwia regulację głębokości wykonywanego cięcia z dokładnością nawet do 1 mm. Pilarka wyposażona jest w demontowany system szyn prowadzących, który pozwala na lepszą stabilizację narzędzia – potwierdza Pan Paweł Ciupa. I dodaje: W konsekwencji obsługa pilarki tarczowej jest łatwiejsza i wygodniejsza oraz przekłada się na dokładniejsze i szybsze prostoliniowe cięcia. Przy zastosowaniu prowadnicy uzyskałem wręcz zachwycające efekty końcowe.

Na pochwałę zasłużyły również rozwiązania zapewniające komfort obsługi narzędzia. Efektywny system odsysania pyłu powodował, że praca z GKT 55 GCE Professional nawet w niewielkich pomieszczeniach była czystą przyjemnością. Zdaniem testera pilarka tarczowa GKT 55 GCE Professional to rozwiązanie dla profesjonalistów ceniących sobie idealnie efekty pracy przy zachowaniu maksimum komfortu.

Podobne artykuły