Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Bosch zapewnia jeszcze dłuższy czas pracy bezprzewodowych narzędzi profesjonalnych

Nowe akumulatory litowo-jonowe firmy Bosch są najmniejszymi i najlżejszymi akumulatorami o pojemności 5,0 Ah na rynku. Dzięki zastosowanemu w nich systemowi Bosch Flexible Power mogą współpracować ze wszystkim narzędziami 18 V Bosch z linii niebieskiej.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,0 Ah firmy BoschNowe akumulatory litowo-jonowe firmy Bosch są najmniejszymi i najlżejszymi akumulatorami o pojemności 5,0 Ah na rynku. Dzięki zastosowanemu w nich systemowi Bosch Flexible Power mogą współpracować ze wszystkim narzędziami 18 V Bosch z linii niebieskiej.

Bosch rozszerza ofertę akumulatorów w klasie 18 V. Nowe akumulatory 5,0 Ah zapewniają czas pracy dłuższy o 25% w porównaniu do akumulatorów 4,0 Ah. Ich wymiary to 11,5 x 7,5 x 5,5 cm, a waga wynosi zaledwie 620 g, więc są najmniejszymi dostępnymi na rynku akumulatorami 5,0 Ah dla narzędzi 18 V (mają rozmiary i wagę taką jak akumulator Bosch 18 V o pojemności 4,0 Ah).

Dostęp do pełnej pojemności akumulatora, dzięki zastosowaniu obudowy CoolPack

- Największą zaletą akumulatorów 5,0 Ah jest możliwość wykorzystania ich pełnej pojemności, także w przypadku intensywnej pracy – mówi Paweł Ciszkiewicz, Brand Manager linii Bosch Niebieski.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,0 Ah do narzędzi firmy BoschPodstawą jest zastosowana obudowa CoolPack.

- Im dłużej używamy akumulatora i im bardziej go obciążamy, tym bardziej ogniwa się nagrzewają. Przy temperaturze powyżej 70 stopni Celsjusza akumulatorów litowo-jonowych nie wolno używać. Dzięki specjalnej obudowie CoolPack z ożebrowaniem chłodzącym temperatura ogniw jest efektywnie obniżana poprzez odprowadzanie ciepła na zewnątrz i w rezultacie akumulator firmy Bosch jest wyraźnie chłodniejszy od konwencjonalnych akumulatorów. Można go używać aż do wyczerpania energii w akumulatorze. System odprowadzania ciepła wpływa korzystnie na żywotność akumulatora, wydłużając ją dwukrotnie w porównaniu do akumulatora bez obudowy CoolPack. W przypadku nagłego, silnego wzrostu temperatury, na przykład przy zablokowaniu osprzętu w materiale, pomocny jest także system elektronicznej ochrony ogniw ECP (Electronic Cell Protection). Skutecznie chroni on akumulator nie tylko przed przegrzaniem, lecz także przed przeciążeniem i całkowitym rozładowaniem ogniw – wyjaśnia Paweł Ciszkiewicz.

Kompatybilność z 18 V

Kupując akumulator firmy Bosch, użytkownik może od razu użyć go bez konieczności zastanawiania się, czy będzie pasował do narzędzi. System Bosch Flexible Power gwarantuje kompatybilność akumulatorów ze wszystkimi narzędziami i ładowarkami w obrębie tej samej kategorii napięcia. Tak samo jest w przypadku akumulatora 5,0 Ah dla narzędzi klasy 18 V.

- To, co nam wydaje się oczywistością, nie jest często spotykane w przypadku innych systemów akumulatorowych na rynku. Nasze akumulatory oferują użytkownikom profesjonalnym bezpieczeństwo planowania i kosztów – mówi Paweł Ciszkiewicz.

Gwarancja na narzędzia litowo-jonowe oraz akumulatory i ładowarki

Przy zakupie narzędzia akumulatorowego Li-Ion, akumulatora litowo-jonowego i ładowarki Li-Ion firma Bosch oferuje profesjonalistom poza standardową gwarancją, także dwuletnią gwarancję serwisową na akumulatory Li-Ion i ładowarki oraz trzyletnią na narzędzia. Wystarczy zarejestrować narzędzie, akumulator i ładowarkę na stronie http://www.bosch-professional.com/pl/pl/serwis/gwarancja/gwarancja.html.

Sugerowana cena detaliczna brutto:

  • 18 V 5,0 Ah – 798,27 zł

Podobne artykuły