Artykuł Dodaj artykuł

Laser krzyżowy Bosch GLL 2-15 Professional

Bosch wprowadza na rynek laser GLL 2-15 Professional – następcę sprawdzonego lasera krzyżowego GLL 2 Professional. Laser jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i wyróżnia się bardzo prostą obsługą przy pomocy jednego przycisku. Dzięki temu może być stosowany także przez użytkowników mających niewielkie doświadczenie z profesjonalnymi urządzeniami niwelacyjnymi.

...Podstawowy model dla profesjonalistów – teraz z nowymi funkcjami
 
• Większy zakres pracy: do 15 metrów
• Linie laserowe można włączać i wyłączać pojedynczo
• Zintegrowana funkcja nachylenia umożliwia wyświetlenie linii pod kątem
• Elastyczność pracy dzięki uniwersalnemu uchwytowi do montażu lasera na podłodze, ścianie i suficie
 
Bosch wprowadza na rynek laser GLL 2-15 Professional – następcę sprawdzonego lasera krzyżowego GLL 2 Professional. Laser jest przeznaczony do użytku profesjonalnego i wyróżnia się bardzo prostą obsługą przy pomocy jednego przycisku. Dzięki temu może być stosowany także przez użytkowników mających niewielkie doświadczenie z profesjonalnymi urządzeniami niwelacyjnymi.
 
Zakres pracy nowego modelu został powiększony z 10 do 15 metrów. Cecha ta jest widoczna także w nazwie przyrządu: GLL 2-15 Professional. Dodatkowo, linie laserowe można teraz włączać i wyłączać pojedynczo. W zależności od potrzeb urządzenie wyświetla jedną linię w poziomie lub jedną linię w pionie albo tak jak dotychczas – obydwie linie skrzyżowane.
 
Zintegrowana funkcja nachylenia umożliwia wyświetlanie linii pod kątem
 
Nowością jest także zintegrowana funkcja nachylenia: jeżeli użytkownik chce np. wyrównać pozycję poręczy schodów, może nachylić laser GLL 2-15 Professional równolegle do płaszczyzny projekcji w prawą lub w lewą stronę. Wraz ze zmianą położenia przyrządu zmieni się także kąt projekcji linii.
 
Umożliwia to precyzyjne przenoszenie linii pod kątem. Przy nachyleniu urządzenia linie laserowe zaczynają migać, informując użytkownika, że laser znalazł się poza zakresem automatycznej niwelacji. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby linie były wyświetlane w sposób ciągły.
 
W przypadku użycia przyrządu do wyświetlania linii w poziomie lub w pionie, laser automatycznie niweluje swoją pozycję w czasie krótszym niż cztery sekundy. Funkcja „Out-of-level“ zapewnia idealne wypoziomowanie lasera. Jeżeli automatyczna niwelacja nie jest możliwa, np. w przypadku nachylenia powierzchni powyżej 4 stopni, urządzenie ostrzega użytkownika miganiem linii – podobnie jak w funkcji nachylenia. Typowa dokładność niwelacyjna urządzenia wynosi 0,3 mm/m.
 
Elastyczność pracy dzięki uniwersalnemu uchwytowi do montażu lasera
 
Kolejnym ulepszeniem jest uniwersalny uchwyt BM 3 Professional, za pomocą którego można ustawić laser na podłodze, zamocować go magnesem do profilów lub specjalnym zaciskiem do sufitu. Uniwersalny uchwyt składa się z trzech elementów: profilu L z wkładem metalowym z tyłu, zintegrowanego zacisku z przodu oraz kątownika ze stopkami. Kątownik jest zamocowany magnesem do metalowego wkładu profilu L i można go w łatwy sposób zdemontować.
 
Równie łatwo można go zamocować do elementów metalowych lub innych magnetycznych elementów konstrukcyjnych, aby umieścić na nim laser. Przy pracy na podłodze z uchwytu należy wysunąć stopki i ustawić laser GLL 2-15 Professional na kątowniku. Monterzy klimatyzatorów oraz monterzy elementów gipsowo-kartonowych ucieszą się zapewne z zacisku zintegrowanego w uchwycie BM 3 Professional. Dzięki zaciskowi uchwyt można w ciągu paru sekund zamocować do profilu, a następnie użyć lasera do podwieszania kanałów wentylacyjnych lub montażu sufitów podwieszanych. Pozycję zamocowanego w uchwycie lasera można regulować śrubą nastawczą w zakresie 6 cm w górę lub w dół.
 
Laser krzyżowy GLL 2-15 Professional będzie dostępny w sprzedaży od lutego 2014 r. w zestawie z praktyczną walizką, uniwersalnym uchwytem BM 3 Professional oraz laserową tarczą celowniczą, w sugerowanej cenie sprzedaży 984 zł brutto. Dodatkowo, nowy laser będzie dostępny także w wersji podstawowej, tj. w opakowaniu kartonowym oraz bez uniwersalnego uchwytu i laserowej tarczy celowniczej w sugerowanej cenie sprzedaży 844 zł brutto.
 
Okulary do pracy z laserem, laserowe tarcze celownicze oraz statyw BS 150 są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego.

Podobne artykuły