Artykuł Dodaj artykuł

Nowe szlifierki kątowe Bosch z linii Zielonej

Gdy przymierzamy się do prac remontowych w domu, warto zdecydować się na lekkie i poręczne elektronarzędzia, które są niewielkie i dobrze leżą w dłoni, lecz wciąż zachowują wysoką moc podczas pracy.

• Cztery nowe szlifierki kątowe o mocy 700, 750 oraz 850 W
• Większy komfort pracy dzięki korpusowi o zmniejszonym obwodzie
• Opatentowany system ochrony przed pyłem zapewnia dłuższą żywotność

Gdy przymierzamy się do prac remontowych w domu, warto zdecydować się na lekkie i poręczne elektronarzędzia, które są niewielkie i dobrze leżą w dłoni, lecz wciąż zachowują wysoką moc podczas pracy.

Z taką myślą Bosch opracował gamę elektronarzędzi „Compact Generation”, w której każdy użytkownik znajdzie odpowiednie narzędzie do stojącego przed nim wyzwania, wybierając model z linii Easy, Universal lub Expert. Teraz gama elektronarzędzi „Compact Generation” została poszerzona o szlifierki kątowe: PWS 700-115, PWS 750-115, PWS 750-125 oraz PWS 850-125 z linii Universal. To narzędzia dopasowane do potrzeb i wymagań każdego miłośnika majsterkowania.

Dużym atutem nowych szlifierek jest bardziej ergonomiczna obudowa. Obwód korpusu został zmniejszony nawet o 15% w stosunku do poprzednich modeli. Dzięki temu nowe szlifierki są bardziej poręczne i dużo pewniej trzyma się je w dłoni, co zapewnia pełną kontrolę nad narzędziem podczas pracy.

Wprowadzając cztery modele szlifierek kątowych, firma Bosch oferuje każdemu użytkownikowi, narzędzie najlepiej dopasowane do potrzeb oraz charakteru i stopnia trudności wykonywanej pracy:

• Do podstawowych, ale wymagających większej mocy zastosowań, jak np. cięcie metalu, przeznaczona jest najmniejsza z gamy szlifierka PWS 700-115,
• Modele PWS 750-115 i PWS 750-125, dzięki mocy podwyższonej do 750 W doskonale sprawdzą się przy trudniejszych zadaniach szlifierskich oraz cięciu grubszych profili metalowych,
• Najsilniejszą szlifierką wśród nowości jest PWS 850-125, która osiąga moc 850 W. Doskonale nadaje się do bardziej wymagających prac, takich jak szlifowanie większych powierzchni, usuwanie rdzy czy cięcie blach. Narzędzie dodatkowo wyposażone jest w rękojeść z systemem tłumienia drgań, który zdecydowanie podnosi komfort pracy szlifierką.

Nowe modele szlifierek kątowych Bosch zostały wyposażone w opatentowany przez firmę Bosch system ochrony urządzenia przed pyłem powstałym podczas pracy. Doskonale chroni on wewnętrzne łożysko kulkowe przed uszkodzeniem, zwiększając tym samym jego żywotność. Dodatkowo, szlifierki kątowe posiadają blokadę wrzeciona ułatwiającą wymianę osprzętu.

Wszystkie cztery modele szlifierek kątowych są dostępne w sprzedaży od maja 2013.

Podobne artykuły