Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Wynik wyszukiwania

 
Wielofunkcyjna sprężarka w każdym domu zdjęcie

Wielofunkcyjna sprężarka w każdym domu

W każdym gospodarstwie domowym, zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych wolnostojących lub w zabudowie szeregowej, mamy do czynienia z szeregiem różnego rodzaju urządzeń mechanicznych ułatwiających użytkowanie oraz konserwację nie tylko budynku, ale i pozostałych przedmiotów. Jednym z takich urządzeń znajdującym bardzo liczne i ważne zastosowania jest sprężarka.

Czytaj więcej

 
Rodzaje sprężarek przemysłowych oraz ich zastosowania zdjęcie

Rodzaje sprężarek przemysłowych oraz ich zastosowania

W wielu gałęziach przemysłu wymagane jest stosowanie powietrza albo innych gazów, które poddaje się sprężaniu. Oznacza to, że zwiększa się ich ciśnienie, gęstość, a także wymusza przepływ. Do tego celu służą urządzenia nazwane sprężarkami.

Czytaj więcej

 
Sprężarki tłokowe – przygotowanie powietrza zdjęcie

Sprężarki tłokowe – przygotowanie powietrza

Przygotowanie powietrza to inaczej operacja, której celem jest wytworzenie sprężonego powietrza o formie spełniającej zapotrzebowania zasilanego układu. Inaczej mówiąc aby było oczyszczone z cząstek stałych, kondensatu i zostało uzupełnione ( mgłą olejową w wypadku stosowania narzędzi i urządzeń pneumatycznych obrotowych i ciernych), obniżone do wyznaczonego ciśnienia.

Czytaj więcej

 
Czym jest i do czego służy kompresor zdjęcie

Czym jest i do czego służy kompresor

Kompresor to urządzenie, za pomocą którego możemy uzyskać gaz pod dużym ciśnieniem. Najczęściej w tym procesie wykorzystuje się najłatwiej spotykaną mieszaninę gazów – powietrze. Ciśnienie powietrza zostaje podwyższone do odpowiednich parametrów po zassaniu do kompresora, w którym zachodzi proces sprężania. Wydawać się może, że tego typu urządzenia zarezerwowane są wyłącznie na potrzeby przemysłu. Nie jest to jednak prawda. Kompresory możemy spotkać również w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, warsztatach, samochodach lub domach. Taką uniwersalność kompresory zawdzięczają swojej budowie, występują bowiem w wielu wariantach i dlatego mogą być wszechstronnie wykorzystywane.

Czytaj więcej

 
Zasada Działania Sprężarki Śrubowej - Podstawowe Informacje zdjęcie

Zasada Działania Sprężarki Śrubowej - Podstawowe Informacje

Sprężone powietrze jest nieodzowne w niemal wszystkich branżach. Dowiedz się w jaki sposób jest ono uzyskiwane dzięki sprężarce śrubowej. Czytaj teraz!

Czytaj więcej

 
Oferty sklepów internetowych z kompresorami zdjęcie

Oferty sklepów internetowych z kompresorami

W internecie znajdziesz wiele modelów sprężarek i kompresorów pochodzących od polskich oraz europejskich producentów, których nie znajdziesz w ofercie lokalnej. Sam decydujesz do modelu z odpowiednim ciśnieniem i pojemnością. Czy znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie w sklepie internetowym?

Czytaj więcej

 
Rozwiązania narzędziowe YG-1 dla przemysłu motoryzacyjnego zdjęcie

Rozwiązania narzędziowe YG-1 dla przemysłu motoryzacyjnego

Przemysł motoryzacyjny dostarcza nowych wyzwań w branży narzędziowej. Na przykład, do produkcji dzisiejszych samochodów elektrycznych wykorzystywane są trudne do obróbki materiały kompozytowe, wzmacniane włóknem węglowym.

Czytaj więcej

 
Czym jest prasa hydrauliczna? zdjęcie

Czym jest prasa hydrauliczna?

Prasa hydrauliczna jest maszyną wykorzystują w swoim działaniu prawo Pascala. Pierwsza prasa została premierowo wykorzystana do obróbki metali w 1820 roku. Zbudowana jest z dwóch połączonych ze sobą cylindrów wypełnionych olejem.

Czytaj więcej

 
Akumulatorowi sprzymierzeńcy do robót domowych zdjęcie

Akumulatorowi sprzymierzeńcy do robót domowych

Są takie prace, których nie lubi prawie nikt. Bo jak pokochać przenoszenie ciężkich kamieni w ogrodzie, czyszczenie grilla czy pompowanie wielkiego basenu? I jak na dodatek zrobić to ekologicznie? To proste – wystarczy sięgnąć po nowoczesne, zmyślne urządzenia czerpiące moc z akumulatora!  

Czytaj więcej

 
Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji zdjęcie

Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji

Malowanie dużych powierzchni za pomocą wałków i pędzli to czasochłonna i żmudna praca. Dużym ułatwieniem może być zastosowanie agregatu malarskiego.

Czytaj więcej

 
Moc kabla, wolność bezprzewodowca zdjęcie

Moc kabla, wolność bezprzewodowca

Pierwszy na świecie system wymiennych baterii akumulatorowych 18/54 V DEWALT® XR FLEXVOLT. Dwie wartości napięć zwiększają możliwości elektronarzędzi o prace zarezerwowane do tej pory dla mocnych sieciówek. 

Czytaj więcej

 
Profesjonalne wykorzystanie kompresorów zdjęcie

Profesjonalne wykorzystanie kompresorów

Kompresory wbrew pozorom nie są wykorzystywane wyłącznie jako maszyny do pompowania opon. Znajdują zastosowanie również w przemyśle czy w sprzętach domowych, takich jak m.in. suszarki do włosów.

Czytaj więcej

 
Dużo sprężonego powietrza na małej powierzchni zdjęcie

Dużo sprężonego powietrza na małej powierzchni

Nowa sprężarka śrubowa SXC firmy KAESER KOMPRESSOREN wytwarza sprężone powietrza w sposób energetycznie wydajny, bez emitowania hałasu i nie wymagając dużo miejsca. Te innowacyjne rozwiązanie zostało opracowane specjalnie dla rzemiosła.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 13