Wynik wyszukiwania

 
Kody matrycowe rewolucjonizują przepływ informacji o produktach zdjęcie

Kody matrycowe rewolucjonizują przepływ informacji o produktach

Gdy Jan Gravningsbråten wpadł na pomysł zmniejszenia ilości odpadów w procesie produkcji narzędzi, nie był świadomy potencjalnego wpływu, jaki może to wywrzeć na działalność firmy Seco. Kilka lat później jego rozwiązanie umożliwia śledzenie dziesięciu miliardów pozycji, które z kolei generują ogromną ilość informacji na temat sposobu wykorzystania naszych produktów.

Czytaj więcej

 
Przepis na Smart Warehouse zdjęcie

Przepis na Smart Warehouse

Tegoroczny sezon jesiennych konferencji branżowych otworzy Smart Warehouse, spotkanie dedykowane dyrektorom logistyki, menedżerom łańcuchów dostaw i kierownikom magazynów. Już 1 i 2 września eksperci z branży logistycznej spotkają się na terenie MTP, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z zakresu automatyzacji oraz robotyzacji procesów magazynowych, technologii transportu wewnętrznego oraz wykorzystania inteligentnych technologii (IoT, AI, VR) w intralogistyce.

Czytaj więcej

 

Zmiany unijnych przepisów o delegowaniu ciosem dla polskiego eksportu w budownictwie

Polskie firmy budowlane i branż pokrewnych realizują szereg usług poza granicami kraju – od budowy mieszkań, dróg i obiektów hydrotechnicznych, przez montaż magazynów, fabryk i linii produkcyjnych, renowację zabytków i usługi instalacyjne aż po budowę statków i elektrowni atomowych. Już niedługo. Zmiany w unijnej dyrektywie o delegowaniu pracowników sprawią, że ich usługi staną się za granicą niekonkurencyjne.

Czytaj więcej

 

Dzień z PLM. Jak przeprowadzić integrację CAD/CAM/CNC?

Inwestycje w oprogramowanie służące obniżaniu kosztów prototypowania i wprowadzania nowych produktów do produkcji to według raportu Smart Industry Poland 2018 jedna z najpopularniejszych form rozwoju innowacji.

Czytaj więcej

 

Dzień z PLM. Jak przeprowadzić integrację CAD/CAM/CNC?

Inwestycje w oprogramowanie służące obniżaniu kosztów prototypowania i wprowadzania nowych produktów do produkcji to według raportu Smart Industry Poland 2018 jedna z najpopularniejszych form rozwoju innowacji. Idąc nieustannie do przodu z technologią wewnątrz działów zapominamy jednak o integracji i komunikacji pomiędzy nimi.

Czytaj więcej

 
Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji zdjęcie

Czym jest agregat malarski i kiedy warto go użyć? Oto kilka podstawowych informacji

Malowanie dużych powierzchni za pomocą wałków i pędzli to czasochłonna i żmudna praca. Dużym ułatwieniem może być zastosowanie agregatu malarskiego.

Czytaj więcej

 
Apteczki w zakładach pracy - podstawowe wyposażenie zdjęcie

Apteczki w zakładach pracy - podstawowe wyposażenie

Każdy zakład pracy obowiązkowo musi być wyposażony w apteczkę. Różnorodne działania w trakcie wykonywania codziennych obowiązkowych, mogą doprowadzić do zagrożeń i wypadków, przy których koniecznością okaże się udzielnie pierwszej pomocy.

Czytaj więcej

 
Stwórz zgodne z przepisami, bezpieczne i wydajne środowisko pracy zdjęcie

Stwórz zgodne z przepisami, bezpieczne i wydajne środowisko pracy

Brady Corporation oferuje trwałe znaczniki rur, znaki bezpieczeństwa, etykiety CLP i oznakowanie stref umożliwiające stworzenie zgodnego z przepisami, bezpiecznego i wydajnego środowiska pracy.  

Czytaj więcej

 
Jak pozyskać wsparcie finansowe od pracodawcy na odzież roboczą? zdjęcie

Jak pozyskać wsparcie finansowe od pracodawcy na odzież roboczą?

Odzież robocza jest niezbędnym wyposażeniem na wielu stanowiskach pracy. Stanowią ją uniformy zawodowe, fartuchy, kamizelki czy rękawice.

Czytaj więcej

 
Druk 3D metodą SLS - zastosowania oraz możliwe formy dofinansowania planowanej inwestycji. Bezpłatny webinar BIBUS MENOS już niebawem zdjęcie

Druk 3D metodą SLS - zastosowania oraz możliwe formy dofinansowania planowanej inwestycji. Bezpłatny webinar BIBUS MENOS już niebawem

Czym jest technologia SLS, oraz gdzie i w jakich momentach można ją wykorzystywać, a także o dostępnych dofinansowaniach dowiecie się Państwo z naszych webinarów. Zamierzamy przekazać Państwu kompleksową dawkę informacji, od podstawowych cech technologii, przez przybliżenie dedykowanych jej systemów i urządzeń peryferyjnych, po optymalne ścieżki wsparcia inwestycji środkami z PARP.

Czytaj więcej

 
Rodzaje sprężarek przemysłowych oraz ich zastosowania zdjęcie

Rodzaje sprężarek przemysłowych oraz ich zastosowania

W wielu gałęziach przemysłu wymagane jest stosowanie powietrza albo innych gazów, które poddaje się sprężaniu. Oznacza to, że zwiększa się ich ciśnienie, gęstość, a także wymusza przepływ. Do tego celu służą urządzenia nazwane sprężarkami.

Czytaj więcej

 
5 PRZYDATNYCH INFORMACJI O FINANSOWANIU FIRMY zdjęcie

5 PRZYDATNYCH INFORMACJI O FINANSOWANIU FIRMY

Faktoring w największym uproszczeniu polega na zamianie faktur z odroczonym terminem płatności na gotówkę. Chociaż usługa ta jest świadczona na polskim rynku od około dwudziestu lat, to wielu przedsiębiorców nadal ma uprzedzenia, które nie pozwalają im na skorzystanie z tego nowoczesnego źródła finansowania. Oto 5 przydanych informacji, które zmienią Twoje podejście do faktoringu.

Czytaj więcej

 
Hala produkcyjna to kluczowy zbiór informacji o efektywności firmy zdjęcie

Hala produkcyjna to kluczowy zbiór informacji o efektywności firmy

W firmach produkcyjnych hala i biura to dwa różne światy. Istnieje przekonanie, że biuro stanowi najważniejszy element całego przedsiębiorstwa. Pracownicy biura gromadzą, przetwarzają i analizują informacje niezbędne do podejmowania decyzji. Skąd pochodzą informacje – najbardziej przydatne do planowania i organizacji procesu produkcyjnego?

Czytaj więcej

 
Pożyczka do 5000 zł nie tylko dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających pracowników. Skuteczna interwencja Rzecznika MŚP zdjęcie

Pożyczka do 5000 zł nie tylko dla mikroprzedsiębiorców zatrudniających pracowników. Skuteczna interwencja Rzecznika MŚP

Pismem z 3 kwietnia 2020 r. Rzecznik MŚP zwrócił się do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z wnioskiem o niezwłoczne udzielenie wiążącej informacji i wyjaśnień w kwestii wątpliwości co do możliwości skorzystania z pożyczki w wysokości do 5000 zł, będącej jednym z instrumentów pomocowych przewidzianych tzw. Tarczą Antykryzysową.

Czytaj więcej

 
Profesjonalne wykorzystanie kompresorów zdjęcie

Profesjonalne wykorzystanie kompresorów

Kompresory wbrew pozorom nie są wykorzystywane wyłącznie jako maszyny do pompowania opon. Znajdują zastosowanie również w przemyśle czy w sprzętach domowych, takich jak m.in. suszarki do włosów.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 908