Wynik wyszukiwania

 
Niezawodny i wydajny proces gwintowania dzięki powłoce BALIQ ANTOS zdjęcie

Niezawodny i wydajny proces gwintowania dzięki powłoce BALIQ ANTOS

Oerlikon Balzers, światowy lider wysokiej jakości rozwiązań powierzchniowych wprowadził na rynek nową powłokę BALIQ ANTOS.

Czytaj więcej

 
Powłoka Quartz zdjęcie

Powłoka Quartz

Nakładanie powłoki na „zimno” polega na nakładaniu warstwy za pomocą elektrody. Obrabiany element nie zostaje wystawiany na obciążenie termiczne. Proces zajmuje stosunkowo krótki czas. Po nałożeniu powłoki nie jest wymagana dodatkowa obróbka. Metoda ta od wielu lat ma doskonałe zastosowanie w formach ciśnieniowych do odlewania aluminium ponieważ powierzchnia poddana takiej obróbce wskazuje znacznie większą odporność na  życie i skrajne obciążenia termiczne. Tego typu powłoki wydłużają żywotność formy.

Czytaj więcej

 
Nowość w portfolio Oerlikon Balzers. Powłoka odporna na ścieranie i korozję, przeznaczona na formy wtryskowe zdjęcie

Nowość w portfolio Oerlikon Balzers. Powłoka odporna na ścieranie i korozję, przeznaczona na formy wtryskowe

Oerlikon Balzers, światowy lider w technologiach powierzchniowych, prezentuje BALINIT MOLDENA – nową powłokę przeznaczoną do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

 
75 lat Oerlikon Balzers: Ciągły rozwój wyprzedzających technologii powierzchniowych. Praca z pasją zdjęcie

75 lat Oerlikon Balzers: Ciągły rozwój wyprzedzających technologii powierzchniowych. Praca z pasją

Oerlikon Balzers wiodący dostawca wyprzedających technik powierzchniowych dla przemysłu metalowego i tworzyw sztucznych obchodzi 75 urodziny.

Czytaj więcej

 
Czy warto stosować powłoki typu DLC? zdjęcie

Czy warto stosować powłoki typu DLC?

Powłoki DLC (Diamond Like Carbon) są metastabilną formą węgla amorficznego zawierającą wiązania sp3, sp2 oraz sp1. Tego typu powłoki pojawiły się w roku 1970.

Czytaj więcej

 
Maksymalna wydajność w formowaniu i obróbce materiałów niezależnych. Oerlikon Balzers przedstawia nową powłokę BALINIT® MAYURA zdjęcie

Maksymalna wydajność w formowaniu i obróbce materiałów niezależnych. Oerlikon Balzers przedstawia nową powłokę BALINIT® MAYURA

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca wyprzedzających rozwiązań powierzchniowych, przedstawia BALINIT® MAYURA, powłokę węglową przeznaczoną do obróbki i formowania materiałów niezależnych.

Czytaj więcej

 
Rozwiązania powierzchniowe dedykowane na narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych na targach K 2022 zdjęcie

Rozwiązania powierzchniowe dedykowane na narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych na targach K 2022

Oerlikon Balzers, światowy lider w dziedzinie cienkich, super twardych powłok, zaprezentuje na targach K 2022 najnowsze rozwiązania dla przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej

 
Relokacja maszyn – co jest w niej najtrudniejsze? zdjęcie

Relokacja maszyn – co jest w niej najtrudniejsze?

Przeniesienie parku maszynowego jest zadaniem, które firmy powierzają najczęściej wykonawcom zewnętrznym nie tylko dlatego, że potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt i wiedza, ale również dlatego, że w całym tym procesie pojawiają się dodatkowe wyzwania.

Czytaj więcej

 
Oerlikon Balzers wprowadza nowe portfolio powłok diamentowych BALDIA zdjęcie

Oerlikon Balzers wprowadza nowe portfolio powłok diamentowych BALDIA

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca rozwiązań powierzchniowych, przedstawił nową ofertę powłok diamentowych BALDIA.

Czytaj więcej

 
Relokacja maszyn - co oznacza i komu ją zlecić? zdjęcie

Relokacja maszyn - co oznacza i komu ją zlecić?

Firmy, które zmieniają lokalizację, chcą wymienić linię produkcyjną na nową lub planują duże zmiany na hali produkcyjnej, chętnie korzystają z usług relokacji maszyn.

Czytaj więcej

 
Nowy gatunek tokarski YG401 zdjęcie

Nowy gatunek tokarski YG401

YG-1 wprowadza nowy gatunek tokarski PVD przeznaczony do żarowytrzymałych superstopów.

Czytaj więcej

 
Walka z COVID-19: Oerlikon Balzers we wspólnym projekcie badawczym na rzecz powłok antybakteryjnych  i wirusobójczych w sektorze lotniczym zdjęcie

Walka z COVID-19: Oerlikon Balzers we wspólnym projekcie badawczym na rzecz powłok antybakteryjnych i wirusobójczych w sektorze lotniczym

Wirusy takie jak SARS-CoV-2 mogą przetrwać przez długi czas na tworzywach sztucznych, które są szczególnie szeroko stosowane w samolotach.

Czytaj więcej

 
Norma ISO 8573-1 a jakość sprężonego powietrza zdjęcie

Norma ISO 8573-1 a jakość sprężonego powietrza

Prawdopodobnie na co dzień niewielu z nas zastanawia się, jak ogromna jest rola we współczesnym świecie przygotowania sprężonego powietrza.

Czytaj więcej

 
Obróbka metalu - tokarki i wycinarki laserowe zdjęcie

Obróbka metalu - tokarki i wycinarki laserowe

Tokarki, wycinarki i inne maszyny do obróbki metalu dają ogromne możliwości wykańczania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, a także formowania kształtów czy gwintowania.

Czytaj więcej

 
Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING  już w październiku w Katowicach. Ruszyła rejestracja zdjęcie

Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING już w październiku w Katowicach. Ruszyła rejestracja

Rozpoczęła się rejestracja na Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING, będące najważniejszym wydarzeniem branżowym w Polsce i jednym z najbardziej uznanych w Europie. Podczas targów wystawcy zaprezentują najnowsze, kompleksowe rozwiązania wykorzystywane w procesie spawania. 8. edycja targów odbędzie się po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w terminie 18-20 października 2022 r.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 411
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.