Wynik wyszukiwania

 
Retech uruchamia ultraszybki piec indukcyjny (VIM) dla serbskiej odlewni - Livnica Preciznih Odlivaka zdjęcie

Retech uruchamia ultraszybki piec indukcyjny (VIM) dla serbskiej odlewni - Livnica Preciznih Odlivaka

Globalny dostawca pieców segmentu metalurgii próżniowej, należący do Grupy SECO/WARWICK – Retech finalizuje kontrakt z serbską odlewnią Livnica Preciznih Odlivaka.

Czytaj więcej

 
Tokarka TBI sprawdza się w branży motoryzacyjnej zdjęcie

Tokarka TBI sprawdza się w branży motoryzacyjnej

Już wkrótce w nowo zautomatyzowanej linii do precyzyjnej obróbki detali dla renomowanych marek branży motoryzacyjnej, zastosowanie znajdzie tokarka serii TC 300 Compact ze skośnym łożem marki TBI Technology. Jej niezawodność i precyzję doceniła Odlewnia Żeliwa „Wulkan” w Częstochowie, produkująca odlewy z żeliwa szarego dla przemysłu budowlanego, motoryzacyjnego i maszynowego.

Czytaj więcej

 
Odlewy piaskowe – jak powstają, czym się charakteryzują, co je odróżnia od innych? zdjęcie

Odlewy piaskowe – jak powstają, czym się charakteryzują, co je odróżnia od innych?

Odlewanie piaskowe to metoda powszechnie stosowana przy produkcji półwyrobów. Docenia się ją zwłaszcza za niskie koszty wytwórcze i wszechstronność – technologia pozwala wykonywać elementy o niemal dowolnych kształtach i różnym ciężarze, zarówno jednostkowo, jak i seryjnie. Jak przebiega cały proces i czym charakteryzują się gotowe wyroby?

Czytaj więcej

 
Budowa dekantera w odlewni Victaulic Polska zdjęcie

Budowa dekantera w odlewni Victaulic Polska

W ciągu ostatnich kilku lat, odlewnia żeliwa Victaulic w Drezdenku zrealizowała szereg inwestycji  przyczyniających się do ograniczenia szkodliwego oddziaływania na środowisko naturalne. Następnym krokiem jest budowa dekantera, który oczyszcza wodę przed wprowadzeniem jej do rzeki.

Czytaj więcej

 
Przyszłość należy do kompozytów i utrzymania ruchu! zdjęcie

Przyszłość należy do kompozytów i utrzymania ruchu!

27 lutego 2020r zakończyła się kolejna edycja Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting, podczas których mogliśmy poznać nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych.

Czytaj więcej

 
Modernizacja systemu instalacji podziemnych w odlewni Victaulic Polska zdjęcie

Modernizacja systemu instalacji podziemnych w odlewni Victaulic Polska

Victaulic, producent wysokiej jakości odlewów, w połowie kwietnia bieżącego roku rozpoczął gruntowną modernizację odlewni w Drezdenku.

Czytaj więcej

 
Wywiad z Jarosławem Litwińskim, dyrektorem generalnym spółki Victaulic Polska zdjęcie

Wywiad z Jarosławem Litwińskim, dyrektorem generalnym spółki Victaulic Polska

Metale.org: Początki odlewni w Drezdenku sięgają XIX wieku. Co zmieniło się w odlewni od czasu przejęcia jej przez amerykański koncern Victaulic? Dlaczego zdecydowano się na odlewnię tak właśnie zlokalizowaną?

Czytaj więcej

 
Nowy szef polskiej odlewni Victaulic zdjęcie

Nowy szef polskiej odlewni Victaulic

Dariusz Pilichowski objął stanowisko Plant Managera w Victaulic Polska – najnowocześniejszej odlewni żeliwa sferoidalnego w Europie.

Czytaj więcej

 
WZA Famuru zatwierdziło wypłatę dywidendy zdjęcie

WZA Famuru zatwierdziło wypłatę dywidendy

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy FAMUR SA w dniu 21 lipca zaakceptowało wypłatę dywidendy, składającej się z dwóch części: rzeczowej – płatnej akcjami dwóch wprowadzanych na giełdę spółek (PGO SA oraz Zamet Industry SA), a także gotówkowej – uzupełniającej płatności na poczet podatku od dywidendy. Jest to kolejny krok w realizacji strategii Grupy FAMUR, opierającej się na koncentracji na produkcji maszyn górniczych oraz wydzieleniu z Grupy i upublicznieniu niezależnych podmiotów Zamet Industry i Polska Grupa Odlewnicza, specjalizujących się w komplementarnych segmentach przemysłu. Dzień dywidendy ustalono na 16 sierpnia, natomiast dzień wypłaty przypada na 6 września 2011 roku.

Czytaj więcej

 

Światowy producent części samochodowych rozpoczyna produkcję w EUROMAG SA

Najnowocześniejsza gorąco-komorowa odlewnia magnezowa EUROMAG podpisała kontrakt z jednym z największych dostawców części motoryzacyjnych na świecie. Już w październiku zakład w Kędzierzynie-Koźlu opuszczą pierwsze kierownice wykonane dla DELPHI.

Czytaj więcej

 
Debiut Focast zakończony sukcesem! zdjęcie

Debiut Focast zakończony sukcesem!

Wprowadzenie do kalendarium wydarzeń branżowych nowej imprezy: Forum Odlewniczego FOCAST w Poznaniu spotkało się z wielkim entuzjazmem. Jak na formułę targów zareagowali wystawcy i zwiedzający? Okazało się, że Forum FOCAST to strzał w dziesiątkę! 

Czytaj więcej

 
Grupa FAMUR – kolejny krok w tworzeniu dywizji odlewniczej zdjęcie

Grupa FAMUR – kolejny krok w tworzeniu dywizji odlewniczej

Grupa FAMUR – skupiająca kluczowych producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa – otrzymała zgodę Sądu Rejonowego w Łodzi na przekształcenie spółki zależnej PIOMA – Odlewnia Sp. z o.o. w spółkę akcyjną Polska Grupa Odlewnicza SA. Stanowi

Czytaj więcej

 
ITM Polska: blisko tysiąc marek w Poznaniu zdjęcie

ITM Polska: blisko tysiąc marek w Poznaniu

Od urządzeń do malowania farbami proszkowymi i aplikacji lakierniczych, poprzez obrabiarki, metalurgię, odlewnictwo, spawalnictwo, pneumatykę, po utrzymanie ruchu, najnowsze oprogramowanie, środki ochrony zbiorowej i ofertę firm świadczących usługi podwykonawcze.

Czytaj więcej

 
Wybierz partnera dla swojego biznesu! zdjęcie

Wybierz partnera dla swojego biznesu!

Coraz bliżej targi Subcontracting w Poznaniu, którym towarzyszą spotkania kooperacyjne. Na specjalnej platformie matchmakingowej można sprawdzić potencjalnych partnerów i umówić się na spotkania. Targi Subcontracting (26-28 marca) będą więc stanowiły szansę do podjęcia dobrze rokujących biznesowo rozmów.

Czytaj więcej

 
Konferencja dla Narzędziowni TOOL - SHOP zdjęcie

Konferencja dla Narzędziowni TOOL - SHOP

W dniach 12-13 czerwca br. w Jaworzu k. Bielska-Białej odbędzie się 2. edycja Konferencji dla Narzędziowni TOOL - SHOP.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 19