Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Precyzyjne cięcia na „rysę”

Z nowym akumulatorowym urządzeniem wielofunkcyjnym Vecturo OSC 18 Festool 

logo Festool

Z nowym akumulatorowym urządzeniem wielofunkcyjnym Vecturo OSC 18 Festool

Festool rozszerza swój asortyment bezprzewodowych rozwiązań akumulatorowych, wprowadzając na rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne Vecturo OSC 18, idealne do dopasowywania i prac montażowych. Innowacyjny uchwyt narzędziowy StarlockMax gwarantuje wygodną i szybką wymianę brzeszczotów bez użycia narzędzi. Natomiast wydajny i bezszczotkowy silnik EC-TEC oraz duży kąt oscylacji 2°/2° gwarantują maksymalnie szybkie postępy prac. Dzięki pomysłowej konstrukcji oraz systemowi tłumienia wibracji praca z OSC 18 jest bardzo ergonomiczna a sprawdzone i inteligentne wyposażenie systemowe umożliwia bezpyłową pracę, precyzyjne cięcia na „rysę” oraz dokładnie zdefiniowane cięcia zanurzeniowe.

Precyzyjne cięcie na „rysę”, dokładne prowadzenie cięć w przypadku delikatnych powierzchni oraz bezpyłowa praca, również nad głową. Oto zalety nowego urządzenia akumulatorowego VECTURO OSC 18 – inteligentne rozwiązania systemowe spełniające najwyższe wymagania jeśli chodzi o wydajność, komfort i precyzję pracy. Źródło: Festool GmbH

Precyzyjne cięcie na „rysę”, dokładne prowadzenie cięć w przypadku delikatnych powierzchni oraz bezpyłowa praca, również nad głową. Oto zalety nowego urządzenia akumulatorowego VECTURO OSC 18 – inteligentne rozwiązania systemowe spełniające najwyższe wymagania jeśli chodzi o wydajność, komfort i precyzję pracy.
Źródło: Festool GmbH

Najwyższy komfort podczas codziennej pracy dzięki uchwytowi narzędziowemu StarlockMax

Nowe urządzenie akumulatorowe Festool zostało wyposażone w innowacyjny system wymiany narzędzi StarlockMax. Inteligentny system szybkiej wymiany brzeszczotu pozwala na beznarzędziową i szybką wymianę. Dzięki temu wystarczy zaledwie kilka sekund, aby zmienić brzeszczot na taki, którego w danym momencie potrzebujemy. Opatentowany system uchwytów narzędziowych Starlock obejmuje trzy różne warianty: Starlock, StarlockPlus oraz StarlockMax. Nowe akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne Vecturo, wyposażone jest w uchwyt narzędziowy StarlockMax. To wariant, który doskonale sprawdza się w trudnych warunkach i zapewnia maksymalne i równomierne przełożenie mocy. Niezwykle praktyczne rozwiązanie podczas codziennej pracy: uchwyt narzędziowy jest kompatybilny z wyposażeniem przypisanym do wszystkich wariantów Starlock, czyli Starlock i StarlockPlus. Wszystko to sprawia, że nowe urządzenie Vecturo ma niezwykle wszechstronne zastosowanie.

Uchwyt narzędziowy StarlockMax z systemem szybkiego mocowania zapewnia krótki czas przezbrajania podczas beznarzędziowej wymiany brzeszczotów.

Uchwyt narzędziowy StarlockMax z systemem szybkiego mocowania zapewnia krótki czas przezbrajania podczas beznarzędziowej wymiany brzeszczotów. 
Źródło: Festool GmbH

Maksymalna wydajność Vecturo

Nowe urządzenie Vecturo doskonale sprawdza się w trudnych warunkach. Dzięki systemowi tłumienia wibracji obudowa i silnik są od siebie całkowicie odseparowane. Zminimalizowane wibracje i wyciszone odgłosy silnika zapewniają optymalny komfort pracy. Wydajny i bezszczotkowy silnik EC-TEC, z możliwością płynnej regulacji prędkości obrotowej, pozwala na duży kąt oscylacji 2° w lewo i 2° w prawo. W połączeniu z silnym i wytrzymałym akumulatorem 18 V Li-Ion Compact nowe urządzenie wielofunkcyjne gwarantuje pełną swobodę ruchów – również w trudnych warunkach.

Inteligentne wyposażenie systemowe

Wszechstronne wyposażenie systemowe sprawia, że nowe urządzenie akumulatorowe to uniwersalny specjalista, który gwarantuje zdrową, komfortową i jednocześnie precyzyjną pracę. Dzięki nowemu urządzeniu do odsysania można teraz ciąć bez pyłu – z dobrym widokiem na obrabiany element. Nowa prowadnica do dokładnie zdefiniowanych cięć zanurzeniowych umożliwia precyzyjne cięcie wzdłuż linii trasowania a także łatwą orientację dzięki szynie prowadzącej. Dodatkowo, prowadnica wyposażona jest w ogranicznik głębokości do dokładnego określenia głębokości cięcia oraz króciec ssący wspierający bezpyłową pracę. Należący do wyposażenia ogranicznik głębokości zapewnia dokładnie zdefiniowane cięcia np. podczas dopasowywania ościeżnicy, chroniąc jednocześnie powierzchnię brzeszczotu. Elementy wyposażenia systemowego można – w zależności od potrzeb – łatwo i bez użycia narzędzi zamontować na adapterze.

Urządzenie do odsysania: cięcie bez pyłu i dobra widoczność na obrabiany element. Idealnie sprawdza się podczas cięcia nad głową. Źródło: Festool GmbH

Urządzenie do odsysania: cięcie bez pyłu i dobra widoczność na obrabiany element. Idealnie sprawdza się podczas cięcia nad głową.
Źródło: Festool GmbH 

Nowe akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne Vecturo OSC 18 będzie dostępne u Autoryzowanych Partnerów Handlowych od kwietnia 2019. W przypadku nowego Vecturo OSC 18 całkowite bezpieczeństwo inwestycji zapewnia Festool SERVICE. Bezpłatny pakiet usług gwarantuje bezpośredni, praktyczny i bogaty serwis urządzenia przez cały czas jego eksploatacji. Więcej informacji na temat nowego OSC 18 będzie można znaleźć na www.festool.pl

Dane techniczne: Akumulatorowe urządzenie wielofunkcyjne Vecturo OSC 18

Napięcie akumulatora 18 V
Drgania 10 000 – 19 500 min-1
Kąt drgań 2  x 2,0°
Uchwyt narzędziowy  StarlockMax
Pojemność akumulatora Li-Ion 3,1 Ah
Ciężar z akumulatorem Li-Ion 1,6 kg

 

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły