Artykuł Dodaj artykuł

Jakie ubrania robocze na lato?

Nadchodzi lato, a dla wielu pracujących Polaków oznacza to kolejne upalne dni w pełnym słońcu. Konieczność noszenia obowiązkowego uniformu lub innej przemysłowej roboczej odzieży może mocno obciążać organizm, ale z drugiej strony - w wielu miejscach pracy wymaga się specjalnego ubrania roboczego i środków ochrony osobistej, aby zapobiegać bardziej poważnym wypadkom. 

Jakie ubrania robocze na lato?Nadchodzi lato, a dla wielu pracujących Polaków oznacza to kolejne upalne dni w pełnym słońcu. Konieczność noszenia obowiązkowego uniformu lub innej przemysłowej roboczej odzieży może mocno obciążać organizm, ale z drugiej strony - w wielu miejscach pracy wymaga się specjalnego ubrania roboczego i środków ochrony osobistej, aby zapobiegać bardziej poważnym wypadkom. Całe szczęście są elementy garderoby, których możesz użyć, aby czuć się dobrze i zdrowo nawet podczas pracy przy naprawdę wysokich temperaturach.

Ubrania robocze na lato – gdzie mają największe znaczenie?

Istnieje wiele branż, w których pracownicy odczuwają wzrost temperatury latem np:

  • Rolnictwo
  • Budownictwo
  • Architektura krajobrazu
  • Leśnictwo

Jednak nie wszystkie z nich są ograniczone do zajęć na świeżym powietrzu np:

  • Piekarnie
  • Warsztaty samochodowe
  • Restauracje
  • Kopalnie


Bez względu na to, gdzie pracujesz – przejrzyj gotowe inspiracje odzieży roboczej, które przygotowaliśmy na podstawie oferty zet4.pl, jednego z profesjonalnych sklepów z odzieżą roboczą. To ubrania, które tego lata pozwolą Ci poczuć się w pracy lepiej, swobodniej i po prostu - wykonywać obowiązki z przyjemnością.

Spodnie robocze na lato

Jeśli to możliwe – w czasie upałów postaraj się zamienić długie spodnie na krótkie. W tej roli znakomicie mogą sprawdzić się na przykład spodenki robocze ze streczem, o dopasowanym fasonie. Jeśli jednak, według zasad BHP musisz trzymać się długich nogawek, koniecznie postaw na coś z lekkich, przyjaznych wentylacji materiałów. W takim kontekście bawełna zawsze się sprawdza – spójrz tylko na letnie spodnie robocze bawełniane Paligpa Deltaplus.

Koszulki robocze na upały

Czy musisz prezentować się w swojej pracy schludnie i elegancko, bez nadmiernego luzu? Koszula robocza Oxford S118 PORTWEST na krótki rękaw, a dodatkowo łatwa w prasowaniu będzie odpowiednim wyborem. Jeśli jednak masz możliwość noszenia roboczej, ale mniej zobowiązującej odzieży – staraj się trzymać 100% bawełny, a zyskasz maksimum komfortu nawet podczas największych upałów. T-shirt Turin Premium Portwest to dobry przykład, a do tego dostępny w wielu kolorach. Na koniec idealna opcja oddychająca, dodatkowo podnosząca bezpieczeństwo poprzez odblaski - koszulka robocza odblaskowa polo PORTWEST niezawodna przy pracach budowlanych i nie tylko.

Podobne artykuły