Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Prima Power na targach ITM zaprezentuje maszyny i innowacyjne technologie – w tym Virtual Reality

Prima Power Central Europe po raz kolejny zaprezentuje swoje rozwiązania do obróbki blach na Targach ITM Innowacje Technologie Maszyny w Poznaniu. 

Logo Prima Power

Prima Power Central Europe po raz kolejny zaprezentuje swoje rozwiązania do obróbki blach na Targach ITM Innowacje Technologie Maszyny w Poznaniu. Podczas kolejnej edycji wydarzenia firma pokaże wykrawarkę rewolwerową nowej generacji Punch Genius 1225 wraz z systemem automatycznego załadunku i rozładunku Compact Express oraz kompaktową prasę krawędziową eP 0520. Nowością w tym roku będzie możliwość skorzystania z Virtual Reality – wirtualnej rzeczywistości, która daje możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata maszyn firmy.

Firma Prima Power, specjalizująca się w produkcji maszyn do obróbki blach zaprezentuje swoje rozwiązania na targach przemysłowych ITM. – Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Jest to świetna okazja do pokazania nowości, ale i flagowych produktów. Targi to także dobre miejsce do wymiany cennych doświadczeń w gronie specjalistów i ekspertów – komentuje Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power Central Europe.

Punch Genius 1225 + Compact Express – wykrawarka z automatyką załadunku i rozładunku

Prima Power na targach ITM zaprezentuje maszyny i innowacyjne technologie  – w tym Virtual RealityFirma w tym roku zaprezentuje dwie maszyny. Pierwsza z nich to wykrawarka rewolwerowa nowej generacji Punch Genius 1225, która zostanie wyposażona w system automatycznego załadunku i rozładunku Compact Express. Maszyna charakteryzuje się sterowanymi numerycznie serwo-elektrycznymi napędami osi, które zapewniają doskonałą wydajność energetyczną oraz szybkość działania przy niskich wymaganiach konserwacyjnych. Filarem jej produktywności jest możliwość instalacji dużej ilości narzędzi oraz łatwe i szybkie przezbrajanie rewolweru. Na Targach ITM Punch Genius zostanie zaprezentowany wraz z urządzeniem załadowczo-rozładunkowym Compact Express. Jest to automatyczny system obsługi materiałów, który nie zajmuje dodatkowego miejsca. Posiada on dwie jednostki magazynowe (jedna dla blachy wejściowej i jedna dla przetworzonych arkuszy). Dodatkowo charakteryzuje się dużą elastycznością sposobu załadunku i rozładunku materiału oraz obrobionego arkusza. Operator może zadecydować, kiedy materiał i obrobiony arkusz mają być ładowane w systemie automatycznym, a kiedy w manualnym.

eP 0520 – kompaktowa prasa krawędziowa

Prima Power na targach ITM zaprezentuje maszyny i innowacyjne technologie  – w tym Virtual RealityDrugą z prezentowanych maszyn będzie kompaktowa prasa krawędziowa eP 0520. To urządzenie wspierające automatyzację procesu produkcyjnego. Stanowi ono szybkie, dokładne i efektywne serwo-elektryczne rozwiązanie do gięcia. Innowacyjna koncepcja maszyny łączy wydajność, elastyczność i niezawodność z dużym naciskiem na ochronę środowiska. System wzmocnionego pasa napędzanego przez serwo-napędy Prima Electro rozkłada siłę nacisku równomiernie na całej długości gięcia. Sztywna i stabilna rama w kształcie litery „O” zapewnia prostopadłość narzędzia nawet przy skrajnych deformacjach, a także dokładność i powtarzalność gięcia. eP 0520 charakteryzuje się o 50% niższym poborem energii w porównaniu do pras hydraulicznych. Jej nacisk wynosi 55 ton, natomiast długość gięcia 2100 mm.

Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość

Prima Power na targach ITM zaprezentuje maszyny i innowacyjne technologie  – w tym Virtual RealityNowością w tym roku będzie możliwość skorzystania z Virtual Reality, czyli wirtualnej rzeczywistości. Jest to trójwymiarowy obraz, który stworzono komputerowo. W zależności od koncepcji, VR opiera się zarówno na elementach świata realnego, jak i tego fikcyjnego. Najprościej można określić, że jest to wirtualna imitacja rzeczywistości. Na targach ITM odwiedzający stoisko Prima Power będą mogli obejrzeć maszyny Prima Power niemal w stanie rzeczywistym – wejść do ich środka i obejrzeć poszczególne detale. Wszystko to za sprawą specjalnych okularów, które prezentują wybrany obraz na ekranie – dzięki zabudowaniu ich po bokach użytkownicy będą w stanie niemalże odciąć się od prawdziwego świata. – Staramy się na bieżąco wprowadzać nowe technologie do naszej oferty. Tak też jest tym razem – wdrożyliśmy w naszej firmie Virtual Reality i opracowaliśmy specjalny program, dający możliwość obcowania z maszyną, jak w czasie rzeczywistym. To technologia, która dopiero małymi krokami wchodzi na nasz rynek – jednak już teraz mogę powiedzieć, że ma niezwykły potencjał – dodaje Roman Padewski.

Podobne artykuły