Artykuł Dodaj artykuł

Szlifierka przegubowa Planex easy Festool

Festool celowo dodał w nazwie swojej nowej szlifierki przegubowej słówko „easy“. Planex easy jest bowiem lekka, bardzo wytrzymała a jej obsługa intuicyjna. Dzięki temu przygotowanie pomieszczeń pod suchą zabudowę stało się znacznie łatwiejsze i szybsze. 

Logo FESTOOL

Szlifierka przegubowa Planex easy Festool 

Festool celowo dodał w nazwie swojej nowej szlifierki przegubowej słówko „easy“. Planex easy jest bowiem lekka, bardzo wytrzymała a jej obsługa intuicyjna. Dzięki temu przygotowanie pomieszczeń pod suchą zabudowę stało się znacznie łatwiejsze i szybsze. Bezszczotkowy silnik EC-TEC nie wymaga konserwacji. Jednocześnie umożliwia on bezpośrednie przełożenie mocy na talerz szlifierski – bez giętkiego wałka. Dzięki łatwej obsłudze szlifierki, szlifowanie sufitów i ścian przebiega szybko, równomiernie i bez problemów. Niewielka waga szlifierki sprawia, że praca nią jest oszczędna dla sił użytkownika i dużo bardziej wydajna. To wszystko sprzyja szybszemu uzyskaniu perfekcyjnej powierzchni.

Szlifierka przegubowa Planex easy Festool
Festool oferuje pasujący specjalnie do nowej szlifierki przegubowej Planex easy idealny odkurzacz mobilny AC (AutoClean) z funkcją automatycznego oczyszczania filtra głównego, odpornym na wypadanie wężem ssącym oraz zasuwą zamykającą w celu zapewnienia jeszcze bardziej intensywnego oczyszczania filtra głównego.

„Przy projektowaniu naszej nowej Planex easy łatwość obsługi była dla nas najważniejsza. Ale design, ergonomia i wydajność miały również duże znaczenie. Dlatego też, urządzenie to stanowi idealne połączenie funkcjonalności z intuicyjną obsługą. Dodatkowo, jest to obecnie najlżejsza na rynku szlifierka przegubowa z napędem bezpośrednim. Szlifierkę napędza lekki, nie wymagający konserwacji, bezszczotkowy silnik EC-TEC. To urządzenie jest odpowiedzią na życzenia naszych profesjonalnych użytkowników“, mówi Sławomir Trojan (trener w Festool Polska) i dodaje: „Nową szlifierką Planex easy konsekwentnie rozbudowujemy istniejący już program szlifierek przegubowych. Jej sprawdzonym, siostrzanym modelem jest Planex LHS 225 z jego licznymi funkcjami takimi jak wydłużenie lub skrócenie rękojeści szlifierki i aktywne wsparcie odsysania pyłu. To model dedykowany dla tych Klientów, którzy w swojej pracy codziennej cenią sobie przede wszystkim szeroką gamę funkcji. Natomiast nowa Planex easy stworzona została specjalnie dla malarzy i osób specjalizujących się w zabudowie suchej, które – mówiąc ogólnie – po prostu chcą szlifować.“

Po prostu rozpocznij pracę

Całkiem proste jest również uruchomienie szlifierki Planex easy. Dzięki temu, że składa się ona z jednej części, szlifierka przegubowa jest gotowa do pracy od razu po wyjęciu z opakowania. Do tego dochodzi intuicyjna, dziecinnie prosta obsługa przy pomocy jednego włącznika. W codziennej pracy dla użytkownika oznacza to: wypakowanie urządzenia z wygodnej i kompaktowej torby (w zakresie dostawy) i można zabierać się do pracy.

Wysoka żywotność – bez giętkiego wałka

Szlifierka przegubowa Planex easy Festool
Dzięki ruchomemu na wszystkie strony przegubowi przy główce urządzenia Planex easy można osiągnąć optymalne rezultaty nie zmieniając pozycji.

Kolejna wielka zaleta szlifierki Planex easy: bezszczotkowy silnik EC-TEC umiejscowiony jest w główce urządzenia i przenosi moc bezpośrednio na talerz szlifierski. Rezultatem takiego rozwiązania jest wyższa żywotność w porównaniu do urządzeń z giętkim wałkiem. Bezszczotkowy silnik EC-TEC zapewnia pracę bez potrzeby konserwacji. Sławomir Trojan wyjaśnia: „W niektórych szlifierkach przegubowych przeniesienie mocy z silnika na talerz szlifierki następuje przez giętki wałek. W Planex easy stawiamy – tak samo jak w jej siostrzanym modelu Planex – na sprawdzony już, bezpośredni napęd i całkiem świadomie rezygnujemy z giętkiego wałka na korzyść wysokiej skuteczności i wytrzymałości."

Pracować łatwo i ergonomicznie

Czy to sufit czy ściana: dzięki ruchomemu przegubowi przy główce urządzenia, Planexem easy można osiągnąć optymalne rezultaty nie zmieniając pozycji – bez przechylania i niedokładnego szlifowania. Do tego dochodzi doskonała ergonomia: ciężar szlifierki to cztery kilogramy a to niewiele w porównaniu do podobnych urządzeń. Ciężar jest perfekcyjnie rozłożony na całej długości urządzenia. Nowy, supermiękki talerz szlifierski optymalnie dopasowuje się do powierzchni ścian, sufitów czy nierównych powierzchni, co umożliwia idealne, łatwe szlifowanie i wysoką jakość wykonania. Dzięki zdejmowanemu segmentowi szczotkowemu szlifierka Planex easy konsekwentnie i równomiernie szlifuje wszelkie powierzchnie, aż po samą krawędź.

Szlifować bez pyłu – pracować z korzyścią dla zdrowia

Szlifierka przegubowa Planex easy Festool
Dzięki ruchomemu na wszystkie strony przegubowi urządzeniem Planex easy można osiągnąć optymalne rezultaty nie zmieniając pozycji.

Przy szlifowaniu w zabudowie suchej powstaje mnóstwo pyłu. Z tego względu odpowiednie urządzenie do odsysania pyłu, wydaje się być obowiązkowe. Festool oferuje pasujący specjalnie do szlifierki przegubowej Planex easy idealny odkurzacz mobilny z funkcją automatycznego oczyszczania filtra głównego AutoClean, odpornym na wypadanie wężem ssącym oraz zasuwą zamykającą w celu zapewnienia jeszcze bardziej intensywnego oczyszczania filtra głównego. Czysta praca jest ważna – a czysta praca z systemem jeszcze ważniejsza. Dlatego też wszystkie elektronarzędzia Festool i systemy do odsysania są do siebie optymalnie dopasowane. A wszystko to po to, by móc zapewnić ochronę zdrowia jak i bezproblemową pracę oraz precyzyjne rezultaty. Mechaniczna blokada pomiędzy wężem ssącym a urządzaniem dba o niezawodne połączenie i odsysanie. Planex easy skraca nie tylko czas pracy i tnie koszty, ale i dba o zadowolenie Klientów.

Więcej informacji na www.festool.pl/planexeasy

Dane techniczne

  Planex easy
Pobór mocy 400 W
Prędkość obrotowa na biegu jałowym 400 – 920 min-1
Wymienialny talerz szlifierski 215 mm
Materiały ścierne 225 mm
Długość 1,60 m
Przyłącze do odsysania pyłu 36 mm
Ciężar 4,00 kg

 

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły