Artykuł Dodaj artykuł

Sprzątanie biur i magazynów

Firmy, które korzystają z powierzchni użytkowych pod biura czy magazyny najczęściej martwią się, aby metr kwadratowy kosztował ich jak najmniej. W końcu cięcie w budżecie jest jedną z najistotniejszych rzeczy przy prowadzeniu biznesu.

Firmy, które korzystają z powierzchni użytkowych pod biura czy magazyny najczęściej martwią się, aby metr kwadratowy kosztował ich jak najmniej. W końcu cięcie w budżecie jest jedną z najistotniejszych rzeczy przy prowadzeniu biznesu. Ale przenosząc się w takie miejsce, zaczynają zauważać potrzeby, których wcześniej nie rozważali – umeblowanie, rozlokowanie odpowiednich mediów, złącz internetowych, a także.. zachowanie czystości.

Posiadanie własnego biura podnosi prestiż firmie i zwiększa możliwości sprzedaży. Magazyn natomiast jest bardzo praktyczną rzeczą w momencie, gdy przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą przedmiotów bądź materiałów. Jest też coś, co łączy te dwa miejsca ze sobą. Nie jest to czynsz, który trzeba płacić, ludzie, którzy tam pracują, a.. utrzymanie porządku! Tak! O tym niestety często się zapomina, a dopiero gdy brud zaczyna być zauważalny, powstaje panika. Zatrudnienie pracownika na etat, który będzie pilnować czystości w firmie jest drogim, choć najwygodniejszym rozwiązaniem. Jest też inna opcja, aby sprzątanie biur nie wiązało się z dużymi kosztami, a gwarantowało czystość i estetyczność!

„Firmy, które się do nas zgłaszają, najczęściej szukają tańszego rozwiązania niż etatowy pracownik sprzątający, za którego należy ponosić odpowiedzialność. Takie osoby, zatrudniające się w tego typu miejscach wymagają wysokiej pensji oraz zabezpieczenia w postaci umowy o pracę. To wiąże się z dużymi kosztami, a także koniecznością szukania zastępstwa na czas urlopów czy zwolnień lekarskich – które, nie oszukujmy się, każdy bierze. Korzystając z usług firm sprzątających – takich jak nasza, koszty utrzymania maleją nawet o połowę, a klient ma pewność, że w umówionym terminie pojawi się podwykonawca, który doprowadzi biuro czy magazyn do idealnego porządku. Dlatego nie możemy narzekać na brak zainteresowania!” - zdradza nam w rozmowie Andrzej Cybulski z firmy HAKOMAN zajmującej się usługami takimi jak sprzątanie biur Warszawa czy prace porządkowe na placach budowy.

Zasady współpracy z firmami sprzątającymi

Współpraca z przedsiębiorstwami porządkowymi, które mają w ofercie sprzątanie biur Warszawa w zasadzie niczym się nie różni od współpracy z innymi firmami czy podwykonawcami. Na drodze negocjacji, ustalane są zasady i zakres obowiązków, godziny pracy oraz dostęp do pomieszczeń, które mogą kryć w sobie wrażliwe dokumenty. Umowę podpisuje się na dany okres, najczęściej ze stawką zryczałtowaną za miesiąc. Wszelkie materiały do sprzątania czy sprzęt może być udostępniony przez zamawiającego lub zdać się na doświadczenie firmy zajmującej się utrzymaniem czystości w biurach i magazynach. Dodatkowo, warto dopisać do obowiązków podwykonawcy, okresowe sprawdzanie budynków pod względem nie tylko czystości, którą mają zachować, ale osoby zajmujące się pracami porządkowymi najszybciej wychwycą uszkodzenia w ścianach, podłodze czy błędy konstrukcyjne szafek magazynowych czy innych sprzętów w firmie. Zawsze dodatkowa opinia, para oczu jest na wagę złota przy utrzymaniu porządku, ale i bezpieczeństwa!

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.