Artykuł Dodaj artykuł

Mobilna ładowarka i uchwyt samochodowy do narzędzi Bosch dla profesjonalistów

Bosch wprowadza rozwiązanie, które umożliwia ładowanie akumulatorów systemu Wireless Charging w trakcie podróży samochodem, dzięki czemu są naładowane przed rozpoczęciem pracy. Gwarantuje to większą wydajność i elastyczność oraz obniżenie kosztów także podczas pracy w terenie.  

Bosch Wireless Charging od teraz w wersji mobilnej – doskonały także do prac w terenie

Bosch wprowadza rozwiązanie, które umożliwia ładowanie akumulatorów systemu Wireless Charging w trakcie podróży samochodem, dzięki czemu są naładowane przed rozpoczęciem pracy. Gwarantuje to większą wydajność i elastyczność oraz obniżenie kosztów także podczas pracy w terenie.

Mobilna ładowarka i uchwyt samochodowy do narzędzi Bosch
fot. Bosch

Bosch konsekwentnie rozwija technologię bezprzewodowego ładowania narzędzi akumulatorowych. Jako pierwszy na świecie producent wykorzystuje zalety indukcji w celu integracji ładowania z procesem pracy. Dzięki temu praca staje się bardziej wydajna, generuje mniejsze koszty i może być wykonywana znacznie szybciej. Wprowadzana na rynek mobilna ładowarka samochodowa systemu Bosch Wireless Charging umożliwia fachowcom ładowanie elektronarzędzi akumulatorowych Bosch 18 V podczas jazdy.

Ładowanie w czasie jazdy

Do tej pory użytkownicy, którzy często podróżują, np. instalatorzy urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, elektrycy lub stolarze, musieli pamiętać o wcześniejszym naładowaniu akumulatorów do wkrętarki akumulatorowej. Mobilna koncepcja ładowania narzędzi Bosch Wireless Charging minimalizuje nakłady związane z planowaniem pracy – uchwyt umożliwiający ładowanie narzędzia zamontujemy teraz w samochodzie. Po przybyciu na miejsce będą one gotowe do pracy. Dzięki temu drugi akumulator przestaje być niezbędny.

Mobilna ładowarka i uchwyt samochodowy do narzędzi Bosch
fot. Bosch

Uchwyt samochodowy Wireless Charging jest aktualnie dostępny dla 7 wkrętarek akumulatorowych 18 V firmy Bosch, w tym dla wiertarko-wkrętarek, wiertarko-wkrętarek udarowych i kluczy udarowych. Mieści się w niej narzędzie wraz z akumulatorem litowo-jonowym 18 V GBA 18 V 2,0 Ah MW-B Professional oraz ładowarką akumulatorową GAL 1830 W DC. Wytrzymała konstrukcja z materiału izolującego uderzenia gwarantuje narzędziom i ładowarce stabilność podczas jazdy. Uchwyt jest kompatybilny z systemem zabudowy pojazdów specjalistycznych firmy Sortimo. Można ją zamontować zarówno na wysuwanych szynach, jak i na powierzchniach pionowych lub poziomych w pojeździe. Narzędzie jest ładowane napięciem z sieci 12 V. Przetwornica napięcia wchodząca w skład systemu gwarantuje prawidłowy przesył energii do ładowarki. Ładowarkę można też podłączyć do gniazda 220 V.

Wydajna praca i oszczędność kosztów

Bezstykowy przesył energii to technologia wyraźnie tańsza i bardziej uniwersalna od konwencjonalnych systemów ładowania. Ładowarka Wireless Charging nie posiada styków, co sprawia, że jest niezwykle wytrzymała. Charakteryzuje się także odpornością na działanie wody, pyłu i zanieczyszczeń. Podobnie jak wszystkie akumulatory, także akumulatory indukcyjne 18 V należą do systemu Flexible Power firmy Bosch – użytkownik może być więc pewien, że będą one pasowały do wszystkich narzędzi i ładowarek w obrębie jednej klasy napięcia.

Zasada działania systemu Bosch Wireless Charging

Podstawą technologii, która wykorzystywana jest na przykład w ładowarkach elektrycznych szczoteczek do zębów, czy ładowarkach telefonów komórkowych, jest bezstykowe przesyłanie energii. Za pomocą cewki wytwarzane jest w nadajniku zmienne pole magnetyczne. Cewkę posiada również odbiornik. Zmienne pole magnetyczne oddziałuje na cewkę – w ten sposób indukowane jest napięcie i dochodzi do przepływu prądu. W przypadku systemu Bosch Wireless Charging ładowarka wytwarza pole magnetyczne, które jest odbierane przez akumulator i przekształcane w prąd ładowania. Przesyłana moc jest o ponad 50 razy większa niż w przypadku konwencjonalnych elektrycznych szczoteczek do zębów (1 W), co pozwala osiągnąć podobny czas ładowania jak w przypadku zwykłych ładowarek do elektronarzędzi. Oznacza to, że akumulator 18 V o pojemności 2,0 Ah można naładować w ciągu 45 minut.

Dane techniczne Mobilna ładowarka samochodowa GAL 1830 W DC
(nr zamówieniowy 1.600.A00.C47) z uchwytem  
samochodowym z systemem ładowania bezprzewodowego Wireless Charging   nr zamówieniowy 1.600.A00.9CN)
Wymiary (długość x szerokość x wysokość) 23 x 15 x 37 cm
Kompatybilność z - GSR 18 V-EC Professional,
- GSB 18 V-EC Professional,
- GDX 18 V-EC Professional,
- GDR 18 V-LI Professional,
- GDS 18 V-LI Professional,
- GDX 18 V-LI Professional
- GSR 18 V-EC FC2 Professional
Waga 1,2 kg

 

Podobne artykuły