Artykuł Dodaj artykuł

Przecinarki do płytek Bosch PTC 470 i PTC 640

Przecinarki PTC 470 i PTC 640 firmy Bosch do ręcznego cięcia płytek zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najdokładniejsze cięcie glazury, przy łatwej i szybkiej obsłudze. 

...Precyzyjne cięcie i łamanie płytek podczas jednego ustawienia narzędzia.

Przecinarki PTC 470 i PTC 640 firmy Bosch do ręcznego cięcia płytek zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić jak najdokładniejsze cięcie glazury, przy łatwej i szybkiej obsłudze. Narzędzia te pozwalają naciąć i przełamać płytkę podczas jednego ustawienia narzędzia. Po wykonaniu nacięcia nie ma konieczności usuwania płytki ani modyfikowania ustawień urządzenia, aby ją przełamać. Płytki podczas cięcia są dokładnie zamocowane dzięki mechanizmowi zaciskowemu. Nacięcia wykonuje się krążkiem tnącym pokrytym tytanem, który jest bardzo wytrzymały, wydajny i gwarantuje  precyzyjne cięcie. Połączenie tych właściwości zapewnia unikalność przecinarek PTC 470 i PTC 640 i odróżnia je od konkurencyjnych produktów dostępnych na rynku.

Prostota wykonania

Przecinarki do Płytek Bosch PTC 470 PTC 640, fot. BoschObie przecinarki są odpowiednie do cięcia ceramicznych kafelków ściennych i podłogowych, których grubość nie przekracza dwunastu milimetrów. Modele różnią się od siebie długością płytki, jaką mogą przeciąć. Model PTC 470 jest przystosowany do cięcia płytek o maksymalnej długości 470 milimetrów, z kolei PTC 640 może przecinać materiały, których długość wynosi aż 640 milimetrów. Zasady działania obu urządzeń są takie same. Aby przeciąć płytkę, należy ją umieścić w wyznaczonym miejscu i zablokować za pomocą szyny mocującej.  Zintegrowany mechanizm sprężynowy automatycznie dostosowuje szynę do grubości  umieszczonego materiału. Dzięki temu płytka jest zawsze dobrze zaciśnięta i nie przesunie się podczas cięcia. Następnie można rozpocząć cięcie. Krążek tnący pokryty tytanem przesuwa się po całej płytce przy niewielkim nacisku. W kolejnym kroku należy przyłożyć stopkę przełamującą i użyć jej do precyzyjnego przełamania płytki wzdłuż wyznaczonej linii – odbywa się to w jednym ruchu. Dzięki innowacyjnej technice cięcia i łamania płytek, praca wykonywana jest szybko, a ryzyko wyszczerbienia i zniszczenia płytki jest minimalne.

Solidne narzędzia o kompaktowej konstrukcji

Obie przecinarki do płytek oferują wysoką precyzję cięć zarówno prostych, jak i ukośnych. Skala zamieszczona na ograniczniku i szynie prowadzącej pozwala na zachowanie dokładności co do milimetra.

Przecinarki do Płytek Bosch PTC 470 PTC 640, fot. Bosch

Narzędzia są wytrzymałe, a przy tym niewielkie. Podstawa przecinarek jest wykonana z aluminium i jest wyposażona w gumowe nóżki. Gwarantuje to, że urządzenia PTC 470 i PTC 640 są stabilne podczas pracy i nie przesuną się w trakcie użytkowania. Waga narzędzi wynosi odpowiednio 7,4 kg i 9,1 kg.

Obie przecinarki są wyposażone w dwa uchwyty do transportu, dzięki czemu mogą być bezproblemowo przenoszone z jednego miejsca pracy na drugie, co zapewnia dużą wygodę pracy. Ruchome części przecinarek są zabezpieczone przez odpowiednią blokadę bezpieczeństwa.

Przecinarki do płytek PTC 470 i PTC 640 są dostępne w punktach sprzedaży detalicznej w cenie odpowiednio 629,00 PLN i 829,00 PLN (w tym VAT). Narzędzia wyposażone są w podstawę stabilizującą, uchwyt szynowy do cięcia, uchwyt przełamujący i krążek tnący pokryty tytanem. Model PTC 640 posiada dodatkowo rozkładane wsporniki boczne, aby zapewnić większą stabilność przy cięciu i przełamywaniu dużych płytek oraz ruchomy ogranicznik do cięć seryjnych. Obie przecinarki są gotowe do pracy od razu po wyjęciu z kartonowego opakowania.

Specyfikacja PTC 470 PTC 640
Maksymalna długość cięcia przy cięciach wzdłużnych 470 mm 640 mm
Maksymalna długość cięcia
przy cięciach pod kątem 45 stopni
330 x 330 mm 450 x 450 mm
Maksymalna wysokość cięcia 12 mm 12 mm
Kąt uciosu Poziom 0-45 stopni 0-45 stopni
Średnica kółka tnącego 20 mm 20 mm
Wymiary (długość x wysokość x szerokość) 820 x 270 x 245 mm 995 x 270 x 305 mm
Waga 7.4 kg 9.1 kg

 

Podobne artykuły