Artykuł Dodaj artykuł

GLOBUS na VI Kongresie Stolarki Polskiej

Miło jest nam poinformować, iż podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej marka Globus została uhonorowana  po raz kolejny przez Zarządu Związku specjalnym wyróżnieniem, rekomendującym nasze narzędzia Producentom Okien i Drzwi na 2015 rok - DZIEKUJMEY ZA ZAUFANIE.   

logo GlobusMiło jest nam poinformować, iż podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej marka Globus została uhonorowana  po raz kolejny przez Zarządu Związku specjalnym wyróżnieniem, rekomendującym nasze narzędzia Producentom Okien i Drzwi na 2015 rok - DZIEKUJMEY ZA ZAUFANIE.   
   
VI edycja Kongresu odbyła się w dniach 21-22 maja 2015 roku i przyciągnęła rekordową liczbę uczestników a gościem specjalnym imprezy był Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki.

W tym prestiżowym wydarzeniu wzięło udział ponad 350 przedstawicieli z branży stolarki otworowej oraz firm kooperujących, zaś honorowy patronat nad VI Kongresem objęło Ministerstwo Gospodarki.

GLOBUS na VI Kongresie Stolarki PolskiejTematykę panelów dyskusyjnych rozpoczęła dyskusja w gronie prezesów polskich firm, poświęcona tematyce skutecznego prowadzenia biznesu. Uczestnicy podkreślili rolę eksportu i stworzenia systemu kształcenia zawodowego dla dalszego rozwoju branży. Drugi panel tematyczny wydarzenia związany był z wyzwaniami nowej ustawy konsumenckiej, która jest niezwykle istotna z punktu widzenia funkcjonowania firm i ich relacji z odbiorcami produktów. Pierwszy dzień Kongresu zakończył panel dotyczący aktualnego stanu prawa unijnego w zakresie oszczędności energii w budownictwie.

Po części merytorycznej przyszedł czas na wieczorną Galę a zwieńczeniem części oficjalnej było wręczenie specjalnych certyfikatów dla przedsiębiorstw zaangażowanych w kampanię edukacyjną „DOBRY MONTAŻ”.

Drugi dzień Kongresu upłynął pod znakiem architektury przyszłości. O wyzwaniach z nią związanych dyskutowano podczas panelu z udziałem architektów i przedstawicieli firm z branży budowlanej. W tym panelu dyskusyjnym podkreślono rolę projektowania w technologii BIM dla funkcjonowania branży i spełnienia stojących przed nią wymagań, związanych m.in. z energooszczędnością.

Ukoronowaniem II dnia  Kongresu było wyłonienie zwycięzcy niecodziennego konkursu BARGEWORK®.

Zadaniem jego uczestników było zaprojektowanie wnętrza pływającego biura. Zwycięskie i wyróżnione prace można było obejrzeć na specjalnej wystawie: „Architektura przyszłości… na wodzie?”. Spośród 98 prac zakwalifikowanych do konkursu prestiżowe jury wybrało 5 laureatów.

Na VI kongresie markę Globus, reprezentowali: Grzegorz Klimek – Dyrektor Handlowy FPiN „WAPIENICA” oraz Jan Kuś – Brand Manager marki GLOBUS. Podczas wielu spotkań z producentami stolarki otworowej mieliśmy znakomitą okazję do rozmów na temat nowych technologii adresowanych dla branży w ostatnim okresie.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły