Artykuł Dodaj artykuł

TOP Lista: Narzędzia, które w swoim warsztacie powinien mieć każdy majsterkowicz

19-05-2015, 02:00

TOP Lista Narzędzia, które w swoim warsztacie powinien mieć każdy majsterkowicz, beta-narzedziaNiezależnie od tego, czy właśnie zabierasz się za remont domu, projektujesz swoją pierwszą półkę ścienną w garderobie lub kończysz tapetowanie pokoju syna, twój domowy warsztat powinien być wyposażony w uniwersalne narzędzia. Dziś razem ze specjalistami Beta Narzędzia stworzyliśmy naszą redakcyjną TOP Listę, którą możesz wziąć pod uwagę przy kompletowaniu swojego zestawu.

Ten zestaw narzędzi powinieneś mieć w warsztacie

Połowa wiosny to doskonały czas, aby zrobić porządek w swoim domowym warsztacie i zabrać się za uzupełnienie braków po ostatnich pracach modernizacyjnych w ubiegłym roku.

1. Ołówek stolarski: koszt od 3-4 złote

Ołówek stolarski to pozycja obowiązkowa w każdym domowym warsztacie. Wykorzystasz go właściwie przy każdej pracy, od układania glazury, przez cięcie wykładzin dywanowych, aż do projektowania i tapicerowania mebli.

2. Suwmiarka: koszt od 150 złotych

Mechaniczna lub cyfrowa. Pomoże ci w precyzyjnym mierzeniu rozmiarów wewnętrznych i zewnętrznych w zakresie od 0 do 150 mm.

3. Miara zwijana: koszt od 10 złotych

Zwijaną miarę przypniesz do spodni i zmierzysz do 7 metrów długości. Za dobrej klasy miarę trzeba zapłacić nawet 30 złotych.

4. Nóż składany z chowanym ostrzem: koszt od 30 złotych

Antypoślizgowy nóż z ostrzem trapezowym wykorzystasz przy cięciu folii, dywanów oraz tapety.

5. Poziomica: koszt od 80 złotych

Poziomicę wykorzystasz przy wielu pracach remontowych i modernizacyjnych w swoim domu, a w m.in.: przy wylewce samopoziomującej, montażu półek, parapetu itd. Za zwykłą zapłacisz kilkadziesiąt złotych, elektryczna to już koszt przynajmniej 200 złotych.

6. Płaski pędzel z naturalnym włosiem: koszt od 20 złotych

Do szybkiego przemalowania mebli bejcą, uzupełnienia braków farby w narożnikach pokoju i nakładania kleju na ścianę na chwilę przed tapetowaniem.

7. Klucz francuski: koszt od 30 złotych

Na wypadek, gdyby w twoim zestawie zabrakło odpowiedniego klucza.

8. Wiertarka: koszt od 200 złotych

Podstawowy sprzęt każdego domowego majsterkowicza. Wykorzystasz ją przy zawieszaniu półek ściennych, skręcaniu mebli, mocowaniu uchwytów oraz wielu innych.

9. Zestaw śrubokrętów: koszt od 150 złotych

Kilkuczęściowy zestaw śrubokrętów to pozycja obowiązkowa, której nie mogło zabraknąć na naszej liście. Wybieraj spośród zestawów o podwyższonej odporności, bo tanie śrubokręty z supermarketu musiałbyś musiał wymienić co 2-3 miesiące.

10. Kombinerki: koszt od 150 złotych

Dobrej klasy kombinerki to nie tylko narzędzie, którym pozbędziesz się gwoździ, ale i przytrzymasz drobne elementy, jeśli pod ręką nie masz żadnego imadła.

W naszym zestawieniu powinny pojawić się także:

  • wkrętarka,
  • pistolet do nakładania kleju na gorąco,
  • papier ścierny,
  • dłuto,
  • taśma klejąca,
  • miernik napięcia,
  • stalowy młotek.

Czegoś zabrakło? Daj nam znać w komentarzu.


Dane zgodnie ze standardowym cennikiem sklepu beta-narzedzia.pl na dzień publikacji tego materiału