Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Debiut Focast zakończony sukcesem!

Wprowadzenie do kalendarium wydarzeń branżowych nowej imprezy: Forum Odlewniczego FOCAST w Poznaniu spotkało się z wielkim entuzjazmem. Jak na formułę targów zareagowali wystawcy i zwiedzający? Okazało się, że Forum FOCAST to strzał w dziesiątkę! 

Logo Forum Odlewnicze FOCASTWprowadzenie do kalendarium wydarzeń branżowych nowej imprezy: Forum Odlewniczego FOCAST w Poznaniu spotkało się z wielkim entuzjazmem. Jak na formułę targów zareagowali wystawcy i zwiedzający? Okazało się, że Forum FOCAST to strzał w dziesiątkę! 

W pierwszej edycji Forum Odlewniczego FOCAST, które odbyło się w dniach 3-6 czerwca 2014 r. w Poznaniu wzięło udział ponad 100 firm. M.in. Andoria-Mot, ASK Chemicals Polska, Disa Industries, Ferro-Term, Frech Polska, Fugo-Odlew, Guss-Ex, Hüttenes-Albertus Polska, Inductotherm Europe, Instal-Filter, Instytut Odlewnictwa, Kom-Odlew, Koneckie Zakłady Odlewnicze, Kratos, LTT Transfer Technologii, Metalodlew, Metals Minerals, Odlewnia Silum, Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz, Odlewnicza Izba Gospodarcza, Odlewnie Polskie, Polcast, Prodlew, Profond, Rafamet Zespół Odlewni, Silstop, Specodlew, Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich, Swan Shephard Polska, Technical, Toruńskie Zakłady Odlewnicze oraz Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów.

Uczestnicy pozytywnie wypowiadali się o wydarzeniu, akcentowali, że jest ono bardzo ważne dla branży. - Zarząd MTP stworzył tu znakomite warunki do prezentacji całej branży, duża liczba wystawców i zwiedzających potwierdza, że formuła targów jest nadal aktualna – powiedział Czesław Rudy, Prezes Zarządu PPP Technical.

FOCAST dedykowane było odlewniom, producentom maszyn i urządzeń, dostawcom komponentów, usługodawcom oraz przedstawicielom nauki. Zakres tematyczny to m.in. odlewy żeliwne, staliwne i ze stopów metali nieżelaznych, odkuwki, a także projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii dla odlewnictwa, materiały formierskie, obróbka cieplna odlewów, piece, wspomaganie komputerowe w projektowaniu odlewów, sterowanie i technika regulacji oraz odlewy artystyczne.

Integralną częścią tegorocznego Forum FOCAST była przestrzeń specjalna dedykowana odlewniom - Park Tematyczny „Odlewnictwo” - organizowana przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.

Wystawcy podkreślali, że obecność na Forum FOCAST umożliwiła im nawiązanie kontaktów biznesowych nie tylko wśród zwiedzających targi, ale również między wystawcami

- Zalety? Dobra lokalizacja, nowoczesne i duże tereny oraz obecność wielu firm odlewniczych – powiedział Jan Hucek, Prezes Zarządu ASK Chemicals Polska.

Forum FOCAST towarzyszyły dwudniowe spotkania matchmakingowe FOCAST ITM Meetings, na które zarejestrowali się uczestnicy z Polski, Niemiec, Czech, Indii oraz Szwajcarii. Odbyły się 43 spotkania, a wśród zamawiających znajdowały się takie firmy, jak: Solaris Bus & Coach, Sanden Manufacturing Poland, Emerson Industrial Automation Poland czy Seco/ Warwick Europe.

Łącznie z ekspozycją targów ITM Polska oraz Focast zapoznało się 16 728 zwiedzających, którzy zjechali do Poznania z 23 krajów.

Druga edycja Forum Odlewniczego FOCAST odbędzie się za 2 lata w dniach 7-10.06.2016 r.   - Na pewno będziemy się wystawiać w 2016 roku – zapewnił Przemysław Czapla, z firmy Swan Shephard Polska.

Więcej na www.focast.pl 

Podobne artykuły