Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Sukcesy FANUC Polska podczas wydarzeń branżowych organizowanych wiosną 2014

Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera w produkcji systemów CNC, robotów przemysłowych oraz centrów obróbczych zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas ważnych wydarzeń branżowych. 

Fanuc na targach AUTOMATICON w WarszawiePolski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera w produkcji systemów CNC, robotów przemysłowych oraz centrów obróbczych zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas ważnych wydarzeń branżowych. Unikalne produkty FANUC spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników imprez oraz uznaniem ekspertów branżowych. Wyrazem tego uznania są „Złote Medale” dla niezawodnych produktów FANUC przyznane podczas targów AUTOMATICON w Warszawie oraz STOM-TOOL w Kielcach.

- „Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w wiosennych wydarzeniach. Nasze ekspozycje odwiedziło zdecydowanie więcej osób, niż w latach poprzednich. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pytań i dyskusji. To świadczy o tym, że analiza własnych potrzeb produkcyjnych jest przez polskich przedsiębiorców przeprowadzana coraz dokładniej. A to najważniejszy krok, aby świadomie sięgać po nowoczesne technologie. Jesteśmy dumni, że nasze produkty cieszą się także uznaniem ekspertów, którzy w tym roku postanowili je uhonorować, jako najlepsze rozwiązania w swojej klasie” – powiedział Konrad Grohs, prezes FANUC Polska komentując targi i sukcesy polskiego oddziału firmy.
AUTOMATICON 2014 (25 – 28 marca br.) – Złoty Medal dla sterowania CNC FANUC-30iB

Międzynarodowe Targi AUTOMATICON są od 20 lat najważniejszym miejscem w Polsce, w którym spotykają się producenci i odbiorcy automatyki przemysłowej. Impreza jest licznie odwiedzana zarówno przedsiębiorców poszukujących nowych rozwiązań technicznych, jak również specjalistów - projektantów oraz integratorów systemów. Firma FANUC Polska uczestniczyła w tym wydarzeniu już po raz siódmy. Podobnie jak w latach poprzednich, specjalnie na tę okazję przygotowane zostały nowości, które mają szansę stać się ważnym narzędziem wspierania konkurencyjności polskich firm produkcyjnych.

Sterowanie CNC FANUC-30iBSterowanie CNC FANUC-30iB – stanowiło największą atrakcję tegorocznej ekspozycji FANUC. Jako najnowsze osiągnięcie japońskiego producenta w dziedzinie sterowań stworzonych dla tokarek i centrów obróbczych zostało uhonorowane Złotym Medalem AUTOMATICON 2014. Model ten został wyposażony w szereg udoskonalonych funkcji, które zapewniają większą efektywność pracy urządzenia, krótszy czas obróbki i jeszcze bardziej przyjazną obsługę. Jest to inteligentne i niezawodne urządzenie najnowszej generacji, które pracuje z bardzo wysoką efektywnością i gwarantuje znaczne oszczędności energii.

Na stoisku ekspozycyjnym firmy można było także zobaczyć nowe roboty FANUC – LR MATE 200iD
i FANUC – M10iA/10M oraz zapoznać się z zaletami funkcji CNC screen web server, umożliwiającej zdalne monitorowanie wielu maszyn CNC z dowolnego miejsca za pomocą urządzeń mobilnych (tablet lub smartphone), w czasie rzeczywistym.

STOM – TOOL 2014  (26 – 28 marca br.) - Złoty medal dla robota FANUC M-20iA/10L pracującego w tandemie z centrum obróbczym FANUC ROBODRILL

W Kielcach natomiast odbyła się już VII edycja targów Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. Jak co roku ekspozycja targowa obfitowała w innowacyjne technologie oraz najnowszy sprzęt. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 400 firm z Polski i zagranicy. W wystawie udział wzięli przedstawiciele 23 krajów, w tym Tajwanu, USA, Niemiec, Brazylii, Korei Południowej, Luxemburga, Japonii czy Hiszpanii. Nie zabrakło także polskiego oddziału firmy FANUC, która wzięła udział w targach po raz pierwszy.

Główną atrakcją ekspozycji firmy był w pełni zintegrowany system FANUC, złożony z robota M–20iA/10L o udźwigu 10 kg i przedłużonym ramieniu oraz obrabiarki FANUC Robodrill Alpha D21LiA5. To wyjątkowe połączenie flagowych technologii FANUC jest gwarancją uzyskania najwyższej efektywności, elastyczności i bezpieczeństwa procesu produkcji. Z uwagi na oferowane niekwestionowane korzyści oraz niezawodność system ten został uhonorowany Złotym Medalem targów STOM – TOOL 2014.

Dodatkowo na ekspozycji FANUC było można zobaczyć niedoścignione roboty FANUC - ArcMate 0iA oraz ArcMate 100iC, stworzone specjalnie do aplikacji spawalniczych. 

Podobne artykuły