Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Nowy produkt VariMill II ER powiększa ofertę WIDIA VariMill

Bazując na sukcesie frezów palcowych VariMill I™ i VariMill II™, frez VariMill II ER™ łączy w sobie doskonałą wydajność swych poprzedników z cechami zwiększającymi stabilność.

Bazując na sukcesie frezów palcowych VariMill I™ i VariMill II™, frez VariMill II ER™ łączy w sobie doskonałą wydajność swych poprzedników z cechami zwiększającymi stabilność. Dzięki sukcesowi odniesionemu przez to popularne i wydajne rozwiązanie wykorzystywane w zastosowaniach specjalnych WIDIA udostępnia obecnie frez VariMill II ER jako produkt standardowy. Zapewnia to klientom możliwość szybkiego i prostego zamawiania oraz dostępność produktów na całym świecie.

Podobnie jak VariMill II, frezy VariMill II ER są wykonane z pięcioma nierównomiernie rozmieszczonymi rowkami. Jednak w przeciwieństwie do istniejących produktów linii VariMill, oryginalne wykonanie krawędzi skrawających tego nowego narzędzia zapewnia większą wytrzymałość krawędzi i pozwala na szybszy posuw i lepsze usuwanie wióra. Frez VariMill II ER, dla zwiększenia stabilności, ma inny rdzeń stożkowy niż VariMill I i II oraz różni się tym, że jest przeznaczony do skrawania centralnego.

VariMill II ER jest pierwszym gotowym narzędziem oferującym SAFE-LOCK™ firmy Haimer, co zapewnia doskonałą stabilność, eliminuje wyciąganie narzędzia z oprawki i zapewnia lepsze wyśrodkowanie narzędzia. SAFE-LOCK jest dostępny w narzędziach o średnicy >1/2" (12 mm).

Ponad 100 pozycji standardowej linii VariMill II ER będzie dostępnych globalnie w zakresie średnic 3/8-1" (10 – 25 mm). Chociaż pierwotnie były przeznaczone do zastosowań zgrubnych i wykończeniowych w przemyśle lotniczym, narzędzia VariMill II ER mogą być używane w dowolnej obróbce tytanu lub stali nierdzewnej podczas pełnego rowkowania, zagłębiania i frezowania skośnego.

Podobne artykuły