Artykuł Dodaj artykuł

Tarcza diamentowa Marcrist BF850 SilentMax – tnie hałas… i wszystkie materiały budowlane!

Nowa tarcze marki Marcrist, dystrybuowane przez Lange Łukaszuk, to zupełnie nowa jakość cięcia na polskim rynku. Niezawodność, redukcja hałasu, doskonałe efekty cięcia, uniwersalność zastosowania oraz gwarantowana przez producenta długa żywotność plasują tarcze Marcrist wśród światowych liderów w branży.

Nowa tarcze marki Marcrist, dystrybuowane przez Lange Łukaszuk, to zupełnie nowa jakość cięcia na polskim rynku. Niezawodność, redukcja hałasu, doskonałe efekty cięcia, uniwersalność zastosowania oraz gwarantowana przez producenta długa żywotność plasują tarcze Marcrist wśród światowych liderów w branży.

Marcrist BF850
SilentMax to opatentowana
tarcza diamentowa
o zredukowanej emisji hałasu
,
fot. Lange Łukaszuk

Dzięki Lange Łukaszuk fachowcy w Polsce mają dostęp między innymi do uniwersalnej tarczy Marcrist BF850 SilentMax, która pozwala wydajnie i bezpiecznie ciąć wiele materiałów.

Specjalistyczne tarcze przystosowane są zazwyczaj do cięcia określonego materiału. Oznacza to, że jedne przeznaczone są do betonu, kamienia naturalnego a odmienne do cegły czy innych materiałów. Każdy budowniczy musi więc posiadać całą serię różnych tarcz – każdą do innego surowca. Pionierem rozwijającym program tarcz uniwersalnych jest firma Marcrist, która już od 20 lat opracowuje tarcze tnące od 5 do 10 różnych struktur.

Dzięki firmie Lange Łukaszuk, wyłącznemu dystrybutorowi produktów firmy Marcrist na polski rynek, każdy fachowiec może przekonać się o niezawodności tarcz brytyjskiego producenta. Na uwagę zasługuje tarcza Marcrist BF850 o zredukowanej emisji hałasu. Opatentowana konstrukcja oraz zastosowane materiały powodują, że podczas cięcia jest ona 16 razy cichsza niż typowa tarcza diamentowa!

Technologia według Marcrist – zawsze o krok przed innymi

Firma Marcrist posiada ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji diamentowego osprzętu. Rokrocznie koncern produkuje 6 milionów sztuk tarcz diamentowych. Praktyka połączona ze zgłębianiem wiedzy na temat materiałów do precyzyjnego cięcia spowodowały, że produkty marki Marcrist charakteryzują się najwyższą precyzją, szybkim cięciem, zredukowaną emisją hałasu, a także długą żywotnością i uniwersalnym zastosowaniem. Sekretem jakości tarcz Marcrist są także użyte do ich produkcji syntetyczne diamenty, których cena za 1 karat jest wyższa nawet do 56 razy od tych, stosowanych przez innych producentów. Nie bez znaczenia pozostaje technologia wytwarzania poszczególnych tarcz. Rdzenie Marcrist wykonane są z wysokiej jakości stali, zaprojektowane z najwyższą precyzją, szlifowane i hartowane. Większość rdzeni jest także wzmocniona w środku dla większej wytrzymałości.

Obrzeże, czyli zewnętrzna część tarczy, w której zatopione są diamenty, to mieszanka metalowego pyłu i diamentów. Zespolenie tych elementów odbywa się poprzez spiekanie. W tym procesie tworzy się segment, który jest ekstremalnie trwały, ale także sprężysty i niełamliwy. Ta cześć tarczy jest również odporna na wysokie temperatury, w innym przypadku doszłoby do pęknięcia. Marcrist dla pewności wykonania swoich produktów stosuje wyłącznie podwójne spawanie laserowe i dzięki temu każdy segment jest łączony nie raz, a dwa razy. Tarcze firmy Marcrist są nie tylko spiekane, ale i łączone w próżni pod bardzo wysokim ciśnieniem dla uzyskania wysokiego bezpieczeństwa, wytrzymałości oraz dużej wydajności. Każdy produkt Marcrist wykonany jest w zgodzie ze standardami bezpieczeństwa, włączając w to normę EN 13236. Godny podkreślenia jest fakt, że Marcrist, jako pierwsza firma na świecie, daje gwarancję, że tarcza nie utraci żadnego segmentu.

Marcrist BF850 SilentMax – najszybsze i najcichsze precyzyjne cięcie

Tarcza diamentowa
Marcrist BF850 SilentMax
przeznaczona jest do cięcia
materiałów, produktów
betonowych, granitu,
kamienia naturalnego
oraz żelaza i stali,

fot. Lange Łukaszuk

Marcrist BF850 SilentMax to opatentowana tarcza diamentowa przeznaczona do precyzyjnego cięcia. Cechuje ją bardzo wysoka szybkość cięcia i niski poziom wibracji podczas pracy. Niezaprzeczalną zaletą tego produktu jest zredukowana emisja hałasu.

Przeprowadzone badania pokazują, że typowa tarcza diamentowa o Ø 230 mm emituje podczas cięcia hałas o wartości około 105-107 dB. Tarcza Marcrist emituje hałas 16 razy cichszy! Co ciekawe, jest to jedyna taka tarcza oferująca redukcję hałasu w całym typoszeregu od Ø 115 mm do 450 mm i to wszystko bez dodatkowych kosztów.

Tarcza diamentowa BF850 SilentMax przeznaczona jest do cięcia materiałów budowlanych, elementów wykonanych z betonu, granitu, kamienia naturalnego, a także tych ze stali oraz żelaza. Tarczę można używać do cięcia na sucho i na mokro. Wysokość segmentu tego modelu wynosi 12 mm. Seria tarcz BF oferuje doskonałą relację ceny do wydajności i żywotności, a co za tym idzie bardzo niski wskaźnik kosztu jednego cięcia.

Firma Lange Łukaszuk od 25 lat buduje swoją pozycję rynkową w oparciu o dystrybucję marek związanych z branżą narzędziową, elektrotechniczną i oświetleniową. Dobór oferty zostaje oparty na bezpośredniej współpracy z uznanymi producentami i dzięki temu polski klient otrzymuje wysokiej jakości produkt w przystępnej cenie. Przez cały okres działalności spółka Lange Łukaszuk wprowadziła na polski rynek 17 uznanych na całym świecie marek narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz oświetlenia. W tym roku została podpisana umowa z firmą Marcrist, cenionym producentem między innymi najnowszej generacji tarcz do cięcia precyzyjnego – które tną nie tylko wszelkie materiały budowlane, ale także… hałas.

Przykładowa wycena tarcz do cięcia precyzyjnego BF850 SilentMax firmy Marcrist:

Średnica [mm] Otwór [mm]  Cena netto [zł]
115 22,2 119,00 (cena promocyjna do 31.10.2012)
125 22,2 129,00 (cena promocyjna do 31.10.2012)
150 22,2 223, 52
180 22,2 232,48
230 22,2 199,00 (cena promocyjna do 31.10.2012)
300 20 547,74
300 22,2 547,74
300 25,4 547,74
300 30 547,74
350 20 670,67
350 22,2 670,67
350 25,4 670,67


Producent: Marcrist
Dystrybutor: Lange Łukaszuk

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.