Artykuł Dodaj artykuł

Pracujesz na budowie, w ogrodzie lub z chemikaliami? Zadbaj o dłonie z odpowiednimi rękawicami ochronnymi

Wiele osób lekceważy drobne skaleczenia, a nawet głębokie rany na dłoniach.

 

Wiele osób lekceważy drobne skaleczenia, a nawet głębokie rany na dłoniach. Warto jednak wiedzieć, że zaniedbania tego typu mogą mieć poważne konsekwencje w postaci dostania się do uszkodzonej skóry niebezpiecznych substancji oraz bakterii, co w przypadku dużych urazów może prowadzić do zakażenia krwi. Nie bez przyczyny zalecane jest noszenie rękawic ochronnych podczas wykonywania prac wykończeniowych, ogrodniczych czy laboratoryjnych. Sprawdź, z jakiego materiału produkty wybierać do poszczególnych zajęć.

robocze rękawice nitrylowe

Niebezpieczne prace z ostrymi narzędziami lub urządzeniami maszynowymi

Z reguły najbardziej uważamy podczas realizacji tzw. prac mechanicznych lub czynności z użyciem ostrych przedmiotów. Rąbanie drewna, skuwanie tynku ze ściany, przycinanie roślin czy spawanie - w trakcie tego typu zadań narażeni jesteśmy na draśnięcia, a nawet poważne skaleczenia dłoni. Niekiedy zdarzają się na tyle głębokie urazy, że wymagają pilnej konsultacji lekarza, a także powodują niezdolność wykonywania pracy. Z tego względu każdy, kto na co dzień sięga po narzędzia służące do cięcia czy piłowania lub urządzenia z mechanizmem automatycznym, powinien poznać ofertę importera rękawic ochronnych. Sklepy sprowadzające artykuły z zagranicy zwykle sprzedają produkty z solidnych materiałów w atrakcyjnej cenie. Za niewielkie pieniądze zaopatrzysz się zatem w skuteczne modele ze skóry bydlęcej wyposażone w usztywniane mankiety oraz dodatkowe wzmocnienia.

Właściwości rękawic z powłoką nitrylową

Wśród pracowników służby zdrowia oraz mechaników samochodowych najchętniej wybierane są rękawice zawierające nitryl, w pełni zrobione z tego materiału lub tylko częściowo nim powleczone. Gumowa powierzchnia jest bardzo odporna na zarysowania i przebicia, a co ważne - niełatwo ją przeciąć. Produkty z elastycznego kauczuku dopasowują się do kształtu dłoni, dlatego umożliwiają wykonanie z precyzją czynności takich jak wkłucie igły czy umocowanie małej części w zatrzasku. Warto wspomnieć, że sięgają po nie zwłaszcza osoby uczulone na lateks, które chcą stosować ochronę przez wiele godzin. Ponadto z uwagi na odporność na działanie kwasów, olejów czy rozpuszczalników robocze rękawice nitrylowe są chętnie wykorzystywane przez pracowników mających kontakt z substancjami żrącymi.

Lekkie i przepuszczające powietrze rękawice ochronne

W domu, na podwórku lub działce zwykle nie mamy potrzeby zakładania grubych skórzanych albo wykonanych z kauczuku rękawiczek. Podczas czynności takich jak pielenie chwastów, sprzątanie czy malowanie ścian zależy nam przede wszystkim na wygodzie, zabezpieczeniu przed brudem i drobnymi otarciami. Zapewnić je mogą produkty z cienkiej dzianiny z nakropieniem bądź powlekane warstwą gumy. Elementy na środkowej części poprawiają chwytność oraz wzmacniają najbardziej podatne na zużywanie miejsca. Taka budowa powszechnie stosowanych artykułów ochronnych na dłonie umożliwia ich kilkukrotne użycie.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.