Artykuł Dodaj artykuł

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Festool prezentuje nową akumulatorową stołową pilarkę tarczową CSC SYS 50

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Festool prezentuje nową akumulatorową stołową pilarkę tarczową CSC SYS 50

Niezwykle kompaktowa i wszechstronna: nowa akumulatorowa stołowa pilarka tarczowa CSC SYS 50 firmy Festool na nowo definiuje standardy branżowe, dzięki nowoczesnej i przemyślanej konstrukcji oraz zastosowaniu technologii cyfrowych.

Precyzyjne cięcie, kompaktowe wymiary i nowoczesna koncepcja obsługi. To nieliczne atuty nowej akumulatorowej stołowej pilarki tarczowej CSC SYS 50. Ta maszyna to niezastąpiony kompan przy wykańczaniu wnętrz, pracach stolarskich, czy układaniu podłóg. Parametry wysokości i kąta ustawiane są z maksymalną precyzją i w najkrótszym czasie, za pomocą czytelnego wyświetlacza, co pozwala uzyskać powtarzalność na poziomie 100% – cięcie po cięciu. Co więcej, nawet najbardziej wymagające cięcia są wykonywane z wyjątkową precyzją, dzięki solidnemu systemowi prowadnic, składającemu się z prowadnicy równoległej, przykładnicy kątowej i stołu przesuwnego.

„CSC SYS 50, to pierwsza na świecie mobilna pilarka stołowa z elektryczną regulacją wysokości oraz  kąta nachylenia, z wyświetlaczem obsługiwanym poprzez menu. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowej CSC SYS 50 robimy krok w kierunku digitalizacji. Przy wdrażaniu technologii cyfrowych zawsze patrzymy na korzyści płynące w pierwszej kolejności dla klientów. Cyfrowe funkcje CSC SYS 50 nie są zatem chwytem reklamowym, lecz oferują rzeczywistą wartość dodaną w zakresie precyzji, jak również umożliwiają uzyskanie niespotykanej dotąd stałej jakości cięcia. CSC SYS 50 posiada w zasadzie wszystkie cechy nowoczesnej formatowej pilarki tarczowej, którą można zabrać na plac budowy” – wyjaśnia Wolfgang Reines, kierownik produktu nowej akumulatorowej stołowej pilarki tarczowej.

Nowoczesna koncepcja obsługi

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Najważniejszym elementem pilarki CSC SYS 50 jest umieszczony centralnie wyświetlacz z poręcznym pokrętłem i dwoma bocznymi przyciskami. W pamięci urządzenia można też bez trudu zapisać do czterech pozycji tarczy pilarskiej. Inteligentny szczegół: połączenie z aplikacją Festool Work, umożliwia zapisanie dodatkowych, indywidualnych pozycji tarczy pilarskiej. Wysokość i kąt są regulowane elektrycznie przez naciśnięcie przycisku na wyświetlaczu cyfrowym – z dokładnością do dziesiątej części milimetra. Ustawienia kąta można dokonać bez zmiany ustawionej wysokości, co oznacza, że po zmianie ustawienia kąta nachylenia, wysokość jest wyrównywana automatycznie i jest dokładniejsze, niż jakikolwiek pomiar wzrokowy. Z kolei wybór prędkości obrotowej, odpowiedniej do materiału jest dokonywany na cyfrowym wyświetlaczu.

„Na budowie trzeba najczęściej pracować szybko. Często trzeba wykonać wręgowanie, rowek lub spłaszczenie, co wymaga wcześniejszego dokonania pomiarów i ustawienia odpowiedniej wysokości cięcia. Dzięki CSC SYS 50 taka sytuacja należy już do przeszłości. W zaledwie kilku ruchach można ustawić stałą wysokość z dokładnością do dziesiątej części milimetra, bez dodatkowych pomiarów. Możliwe jest również bardzo szybkie przycięcie na wymiar listew pasowanych ustawionych w specjalnej pozycji -10°, dokładnie i bez odprysków”, dodaje Wolfgang Reines.

Cięcie poza warsztatem

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Nowa CSC SYS 50 imponuje typowymi dla firmy Festool, niezwykle precyzyjnymi rezultatami cięcia. Osiągane wyniki w niczym nie ustępują pod względem precyzji i jakości możliwościom oferowanym przez pilarkę przewodową. Odpowiada za to między innymi precyzyjna prowadnica równoległa z podwójnym mocowaniem (za pomocą tylko jednej dźwigni zaciskowej). Ważną rolę odgrywa również niezwykle precyzyjna przykładnica kątowa: optymalnie ustawiona i centralnie zamocowana, dzięki wpustowi na saniach. Umożliwia uzyskanie kątów uciosu w zakresie od -70° do +70°. Sanie na łożyskach kulkowych poruszają się niezwykle płynnie i gwarantują wykonywanie cięć równoległych oraz cięć pod kątem z najwyższą precyzją. Praktyczny szczegół: w ograniczonym zakresie wysokości cięcia do 35 mm możliwe są nawet cięcia pod kątem do -10° – jest to idealne rozwiązanie do podcinania listew pasowanych, ponieważ widoczny obszar przycinanego elementu obrabianego znajduje się u góry. W połączeniu z saniami, prowadnicą kątową oraz dodatkowym podparciem modułu transportowego możliwe jest precyzyjne, bezpieczne i łatwe cięcie również długich elementów. Poprzez wpust w saniach obrabiane elementy można stabilnie zamocować za pomocą dostępnych opcjonalnie ścisków śrubowych FSZ firmy Festool.

Moc maszyny zasilanej sieciowo

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Również pod względem mocy CSC SYS 50 w niczym nie ustępuje maszynom z zasilaniem sieciowym. Akumulatorowa pilarka stołowa CSC SYS 50 jest napędzana przez bezszczotkowy silnik EC-TEC i system z dwoma akumulatorami 18 V. To połączenie gwarantuje długą pracę maszyny. Dzięki wysokim prędkościom obrotowym na poziomie 6800 obr./min silnik umożliwia uzyskanie szybkiego postępu cięcia oraz perfekcyjnych rezultatów. Nawet przy cięciach wzdłużnych w litym drewnie nie widać różnicy w porównaniu z maszynami zasilanymi z sieci. Dzięki zastosowaniu pojemnika na pył, bezpyłowa praca jest możliwa również bez odkurzacza mobilnego – jednak idealnym rozwiązaniem jest połączenie z nowymi odkurzaczami akumulatorowymi Festool CTC SYS, CTC MINI lub MIDI.

Niezwykle poręczna – zaskakująco wszechstronna

Akumulatorowa stolikowa pilarka tarczowa CSC SYS 50 jest tak kompaktowa, że mieści się w Systainerze. Mimo wyjątkowo poręcznych wymiarów zewnętrznych jest zaskakująco wszechstronna w zastosowaniu: umożliwia wykonywanie cięć równoległych o szerokości do 280 mm, cięć poprzecznych do 450 mm oraz cięć pod kątem od -2° do 47°. Nieskomplikowana wymiana klina rozdzielnika umożliwiająca wykonywanie ukrytych cięć i wręgów jest kolejnym szczegółem, który poszerza możliwości zastosowania pilarki. Klin wraz z osłoną może być również zamontowany ponownie w błyskawiczny sposób.

„Opracowując kompleksową koncepcję nowej pilarki, w tym możliwość jej transportowania, od samego początku koncentrowaliśmy się na kwestii mobilności. Każdy szczegół, od pozycji akumulatora, po wymianę klina rozdzielnika i modułu transportowego, został przez nas gruntownie przemyślany pod kątem korzyści dla użytkowników. Codzienna praca z tą pilarką powinna po prostu sprawiać przyjemność”, mówi z entuzjazmem Wolfgang Reines, podsumowując zalety tego kompaktowego i wszechstronnego narzędzia.

Precyzyjne cięcie w wersji mobilnej

Rewolucja wśród stołowych pilarek tarczowych

Praca staje się jeszcze bardziej komfortowa, dzięki modułowi transportowemu UG-CSC-SYS. Dzięki składanemu modułowi transportowemu akumulatorowa stołowa pilarka tarczowa błyskawicznie osiąga idealną wysokość roboczą. Moduł transportowy pełni również funkcję idealnego rozwiązania transportowego z pojazdu na plac budowy. Podpora wózka może być wykorzystywana również jako podpora obrabianego materiału, co umożliwia bezpieczną obróbkę długich elementów. Zapakowana w Systainer pilarka CSC SYS 50 jest kompatybilna z wyposażeniem pojazdu firmy bott. Również poza pojazdem praktyczny format Systainera umożliwia transport CSC SYS 50, przy użyciu jednej ręki. Praktyczny szczegół: w pokrywie Systainera przechowywane są tarcze pilarskie, klin i pojemnik na pył. Pokrywa Systainera jest po prostu nasuwana na maszynę, co umożliwia łatwy transport i zapewnia ochronę. Znalazło się tu również miejsce na prowadnicę kątową z obrotnicą i prowadnicę równoległą. Krótko mówiąc: CSC SYS 50 zapewnia precyzyjne cięcie w wersji mobilnej! Wyjątkowym rozwiązaniem w tym przypadku jest także trzyletnia gwarancja all-inclusive. Obejmuje ona również akumulatory i ładowarki. Nowa akumulatorowa stołowa pilarka tarczowa CSC SYS 50 będzie dostępna od lutego 2023 r.

To zdecydowanie coś więcej niż „tylko” moc: zapraszamy do świata narzędzi akumulatorowych firmy Festool

„Technologia akumulatorowa i urządzenia zasilane akumulatorowo, to niezwykle ważny trend na rynku narzędzi. Również nasza firma odpowiednio dostosowała strategię działania i nieustannie rozszerza swoją ofertę w tym zakresie. Nie kierujemy się jednak bezrefleksyjnie hasłem „akumulator za wszelką cenę”, lecz analizujemy, jakie rozwiązanie okaże się najlepsze w przypadku konkretnego zastosowania. Naszym celem jest osiąganie najlepszych rezultatów, dzięki czemu urządzenia funkcjonują bez zarzutu, a jednocześnie sprawiają, że praca w branży rzemieślniczej staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa”, mówi Sascha Menges, CEO w Festool GmbH. Potwierdzeniem realizacji tych założeń są nowe rozwiązania w systemie 18 V firmy Festool. Dotyczy to zwłaszcza nowej akumulatorowej stolikowej pilarki tarczowej CSC SYS 50, zagłębiarki TSC 55 KEB, akumulatorowej wkrętarki udarowej QUADRIVE TPC 18 oraz egzoszkieletu ExoActive, którego premiera odbędzie się w 2023 roku.

Dane techniczne CSC SYS 50

Napięcie silnika

Wysokość cięcia

Szerokość przycinania przy 90°

Szerokość cięcia równoległego

36 V

0-48 mm*

450 mm

280 mm

Obroty na biegu jałowym 6800 min-1
akumulator 2 x 18 V od 4 Ah
Średnica tarczy pilarskiej 168 mm
Kąt nachylenia od -10° do -47°

Kąt uciosu

Wymiary transportowe

Całkowity ciężar bez akumulatora

od 0° do 70°

512 x 396 x 296 mm

20,2 kg

Artykuł został dodany przez firmę

Festool Polska sp. z o. o.

Festool to specjalista w dziedzinie budownictwa drewnianego, prac stolarskich, malarskich i renowacyjnych oraz przygotowaniu perfekcyjnych powierzchni.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.