Artykuł Dodaj artykuł

Zestawy narzędzi akumulatorowych z jedną baterią – technologia ONE+ RYOBI

Naprawy w domu i prace w ogrodzie często wymagają różnych narzędzi. I tak jak z wielu nie można zrezygnować, tak istnieją rozwiązania, które pomogą ograniczyć liczbę przechowywanego sprzętu i zmniejszyć wydatki. Czy wiesz, że istnieją zestawy elektronarzędzi wyposażone w specjalną technologię, która pozwala zasilić aż 150 narzędzi tym samym akumulatorem? Jedną z nich jest technologia ONE+ RYOBI.

Zestawy narzędzi akumulatorowych z jedną baterią – technologia ONE+ RYOBI

Naprawy w domu i prace w ogrodzie często wymagają różnych narzędzi. I tak jak z wielu nie można zrezygnować, tak istnieją rozwiązania, które pomogą ograniczyć liczbę przechowywanego sprzętu i zmniejszyć wydatki. Czy wiesz, że istnieją zestawy elektronarzędzi wyposażone w specjalną technologię, która pozwala zasilić aż 150 narzędzi tym samym akumulatorem? Jedną z nich jest technologia ONE+ RYOBI.

Japońska marka narzędzi akumulatorowych RYOBI skierowana jest do majsterkowiczów i ogrodników, którzy doceniają praktyczne rozwiązania. Dzięki jej narzędziom można szybko i sprawnie wykonać drobne naprawy domowe jak wiercenie czy szlifowanie, a także uprzątnąć ogród z liści czy skosić trawniki. Narzędzia akumulatorowe RYOBI mają jedną zasadniczą zaletę – mogą być zasilane jedną baterią dzięki systemowi ONE+, która pasuje do 150 produktów z oferty.

Elektronarzędzia RYOBI dla domowych majsterkowiczów

Firma RYOBI powstała w Japonii w 1943 roku i jej działalność od początku koncentrowała się na produkcji i sprzedaży odlewów metalowych. Rozwój rynku i popyt na ręczne elektronarzędzia doprowadził do poszerzenia oferty i tak od 1968 roku zaczęto produkować pierwsze elektryczne narzędzia. Odbiór klientów był na tyle pozytywny, że z czasem elektronarzędzia stały się jedynymi produktami firmy. 

Dzisiaj RYOBI to marka należąca do międzynarodowej grupy TechTronic Industries (TTI), która specjalizuje się w narzędziach elektrycznych i benzynowych. Narzędzia RYOBI można spotkać na całym świecie. Wszystko to dzięki sprawnej dystrybucji i pozytywnym opiniom. Mało tego, marka nie tylko dostarcza wysokiej klasy narzędzia, po które chętnie sięgają domowi majsterkowicze i ogrodnicy, ale też wprowadza ciekawe innowacje, które przemawiają za wyborem jej oferty. Przykładem jest system RYOBI ONE+, który obejmuje narzędzia wyposażone w technologię pozwalającą pracować na jednym akumulatorze.

Dowiedz się więcej: Elektronarzędzia z systemem RYOBI ONE+ - doceń wygodę bez kabli

Jedna bateria, wiele możliwości

System ONE+ obejmuje gamę elektronarzędzi 18 V i narzędzi ogrodniczych, które mogą być zasilane z jednego systemu baterii i ładowarki. Wystarczy wybrać zestaw narzędzi z dołączonym akumulatorem i ładowarką lub jedno narzędzie, do którego później dołoży się pozostałe akcesoria, kiedy wyniknie taka potrzeba. A wybierać jest z czego, ponieważ katalog produktów RYOBI to szeroka oferta bezprzewodowych narzędzi do domu i ogrodu.

Wystarczy wymienić akumulatorową wiertarkę, bezszczotkową wiertarko-wkrętarkę, odkurzacz warsztatowy, szlifierkę, narzędzie wielofunkcyjne, wertykulator i wiele innych. Dzięki nim można wykonać każdą pracę w domu i w ogrodzie, począwszy od wiercenia otworów, cięcia drewna, szlifowania, przycinania żywopłotu, sprzątania liści czy też ogólnej pielęgnacji ogrodu. Biorąc pod uwagę to, że taki sprzęt zajmuje miejsce, a i ma swoje wymagania co do akumulatorów, możliwość zasilania ich tylko jedną baterią jest nie do przecenienia. Tutaj wchodzimy w temat technologii ONE+.

Technologia ONE+ to nic innego jak wymienna bateria, którą można zasilić ponad 150 elektronarzędzi RYOBI. Co warto zaznaczyć, liczba ta stale rośnie! Wielkim plusem jest to, że jedna bateria pasuje zarówno do starych modeli, jak i nowości w ofercie. Dzięki temu nie ma obaw co do kompletowania własnego zestawu elektronarzędzi – każdy sprzęt może być zasilany jednym akumulatorem. W ten sposób unika się przepłacania za nadmiar baterii i ładowarek. Dodatkowo w każdej chwili można wzbogacić swój zestaw elektronarzędzi o nowe bez konieczności dokupowania dodatkowych zasilaczy. Znika też problem z przechowywaniem i planowaniem pracy.

Zestawy narzędzi akumulatorowych z jedną baterią – technologia ONE+ RYOBI

Dobierz akumulator RYOBI do swoich potrzeb

Narzędzia RYOBI zasilane są za pomocą akumulatora Lithium+ 18 V, który jest dostępny w różnych pojemnościach: od najmniejszego 1,3 Ah do największego 9,0 Ah. Łącznie producent oferuje aż 8 modeli. Tak na przykład RYOBI 5 Ah polecany jest do dłuższej pracy – szlifowania lub piłowania. Narzędzia do lekkich zastosowań, takich jak wiercenie, mogą być używane z akumulatorem o mniejszej pojemności od 1,5 Ah do 2,5 Ah. Natomiast akumulator 9,0 Ah polecany jest do długotrwałej i ciężkiej pracy przy pomocy szlifierek kątowych czy dmuchaw ogrodowych. Dostępne są również sprzęty zoptymalizowane do urządzeń z serii ONE+ HP do bardziej wymagających projektów.

Wymienny akumulator to doskonały sposób na to, aby zwiększyć wydajność urządzenia. Wprawdzie marka swoją ofertą wspiera majsterkowiczów i amatorów, ale nie oznacza to, że jej elektronarzędzia są mało wydajne. Dobierając większą baterię, można liczyć na lepsze efekty pracy. Dowód? Dla wiertarko-wkrętarki RYOBI wystarczająca będzie bateria 1,3 Ah, dzięki której można wkręcić około 380 wkrętów 4x32 mm. Wymieniając akumulator na taki o większej pojemności, np. 2,0 Ah, można zwiększyć liczbę wkrętów do 600. Pamiętajmy jednak, że im większy akumulator, tym większa waga urządzenia, dlatego rozważnie należy dobierać model do ręcznych elektronarzędzi.

Przeczytaj również: Bateria RYOBI ONE+ do wszystkich urządzeń

Akumulator RYOBI wyposażony jest w inteligentną technologię IntelliCell, która sprawia, że sam zarządza swoją mocą w taki sposób, by zapewnić optymalną wydajność i czas pracy dla każdego narzędzia z serii ONE+. To sprawia, że bateria jest niezwykle wytrzymała i wciąż na nowo dostarcza pełną moc do końca ładowania. Ponadto mamy tu czterostopniowy wskaźnik poziomu naładowania: 100%, 75%, 50% i 25%, który wskazuje, kiedy sprzęt wymaga ładowania. 

Jak możesz dołączyć do systemu ONE+ RYOBI?

Dzięki bezprzewodowej technologii litowo-jonowej RYOBI zasila prawie wszystko. Od wiercenia, wbijania, cięcia i mocowania, poprzez instalacje oświetleniowe, prace w warsztacie, po przycinanie, koszenie i sprzątanie w ogrodzie. Dlaczego warto? Łatwiej utrzymać porządek i zaplanować całą pracę, ponieważ nie traci się czasu na poszukiwanie właściwego akumulatora. Pytanie tylko, jak rozpocząć przygodę z zestawami narzędzi akumulatorowych wyposażonych w ONE+. Można to zrobić na dwa sposoby.

Do systemu ONE+ RYOBI dołączysz:

  • wybierając gotowy zestaw z narzędziami, akumulatorami i ładowarką ONE+;
  • wybierając produkt startowy (zerowy), do którego dobierzesz dodatkowe narzędzia, akumulator lub ładowarkę dopiero wtedy, gdy będziesz tego potrzebować.

Obecnie na rynku trudno znaleźć technologię, która przebija wszechstronność systemu RYOBI ONE+. Można stworzyć własne zestawy narzędzi akumulatorowych i nie obawiać się o ich zasilanie, ponieważ wszystkie będą działać na jednej baterii 18 V. Na korzyść przemawia to, że producent nie próżnuje i wciąż dorzuca do oferty nowe elektronarzędzia pracujące w systemie ONE+. To z kolei sprawia, że w jednym miejscu można skompletować zestawy przydatne do pracy w ogrodzie, zwłaszcza kiedy poszukujemy praktycznych, wydajnych i niezawodnych urządzeń do amatorskiego użytku. Nie brakuje również bardziej zaawansowanych i wydajnych narzędzi bezszczotkowych. Dzięki najnowszym technologiom możemy więc lepiej wykorzystać swoje narzędzie ONE+.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.