Artykuł Dodaj artykuł

Czy warto inwestować w urządzenia vending BHP?

Wprowadzanie wszelkiego rodzaju innowacji oraz nowoczesnych rozwiązań jest wpisane w funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw z różnych dziedzin — zarówno tych małych, jak i średnich oraz dużych.

Wprowadzanie wszelkiego rodzaju innowacji oraz nowoczesnych rozwiązań jest wpisane w funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw z różnych dziedzin — zarówno tych małych, jak i średnich oraz dużych. Wszędzie tam, gdzie stosowane są środki ochrony osobistej przydać mogą się urządzenia vending BHP. Czy warto w nie inwestować? W jakich branżach się sprawdzą?

Czy warto inwestować w urządzenia vending BHP?

Czym są automaty vending BHP, jak działają?

Automaty vendingowe to urządzenia, które zna wielu z nas. Zazwyczaj służą do sprzedawania przekąsek oraz napojów, jednak mają także bardzo praktyczne zastosowanie w przedsiębiorstwach wielu branż. Automaty vending BHP od renomowanego producenta doskonale sprawdzają do dystrybucji środków ochrony osobistej wśród pracowników. Za ich pomocą wydawane mogą być maski, rękawice, okulary czy nauszniki. Umieścić można w nich także masywniejsze produkty, dlatego pozwalają na rozdzielenie narzędzi, a także artykułów BHP o większych gabarytach. Ich obsługa jest bardzo prosta, a identyfikacja pracownika odbywa się za pomocą karty, odcisku palca lub kodu PIN, co pozwala na dużą kontrolę nad pobieranymi artykułami.

Jakie zalety mają automaty vending BHP?

Inwestycja w urządzenia vending BHP pozwala na bardzo duże oszczędności w firmie. Jak zauważono, mogą one sięgać nawet do 30%. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności opłacania pracownika, który zajmuje się wydawaniem artykułów BHP lub powierzeniem mu innych zadań, a także z kontroli poboru środków BHP przez pracowników. Dużym atutem nowoczesnych urządzeń vending BHP jest generowanie raportów oraz analiz pozwalających na wprowadzanie kolejnych zmian, pozwalających na jeszcze większe oszczędności, jak i możliwość sprawdzenia przez administratora w czasie rzeczywistym podjętych działań. Kolejnym z plusów vending BHP jest automatyczne informowanie o niskim stanie zapasów w urządzeniu, dzięki czemu możliwe jest ich uzupełnienie na czas; zniwelowane zostaje ryzyko przestojów w pracy, spowodowane brakiem niezbędnych środków ochrony osobistej. Dzięki nim pracownicy mają całodobowy dostęp do artykułów w miejscu pracy, co pozwala na ich pobranie poza godzinami działania magazynu.

W jakich branżach sprawdzą się automaty vending BHP?

Urządzenia pozwalające na vending środków BHP to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu zakładach w różnych branżach. Maszyny te zasługują na szczególną uwagę w przypadku firm przemysłowych, które działają całodobowo, a także tych, w których zachodzi konieczność częstego pobierania materiałów BHP, np.spożywczych oraz farmaceutycznych. Ze względu na swoje zróżnicowane wymiary i pojemność maszyny te mogą także sprawdzić się w niewielkich przedsiębiorstwach.

Artykuł sponsorowany