Artykuł Dodaj artykuł

Komu powierzyć budowę obiektów przemysłowych?

Pomimo zawirowań dookoła, w Polsce trwa boom na rynku budowlanym. Chodzi nie tylko o mieszkania, ale przede wszystkim o budownictwo przemysłowe. Komu powierzyć budowę takich obiektów?

Komu powierzyć budowę obiektów przemysłowych?

Pomimo zawirowań dookoła, w Polsce trwa boom na rynku budowlanym. Chodzi nie tylko o mieszkania, ale przede wszystkim o budownictwo przemysłowe. Komu powierzyć budowę takich obiektów?

Zobacz wcześniejsze obiekty przemysłowe

To oczywistość, ale wiele osób pomija ten krok, gdy decyduje pomiędzy kilkoma firmami, oferującymi wykonawstwo obiektów przemysłowych. Warto szukać firmy, która ma doświadczenie w podobnych realizacjach. Najlepiej byłoby je zobaczyć osobiście. Szczególnie te, które zostały ukończone już kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. To może dać nieoceniony wgląd w jakość wykonania i trwałość. To dlatego raczej lepiej unikać firm, które są na rynku od niedawna.

Generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych „pod klucz”

Warto omówić z generalnym wykonawcą dokładny zakres prac. Istnieją firmy, które oferują budownictwo przemysłowe wykończone „pod klucz”. Inwestor może odebrać inwestycję, a następnie w krótkim czasie rozpocząć codzienną pracę fabryki czy zakładu. W umowie trzeba to uściślić, bo inna firma może w podobnej cenie ograniczać się do znacznie skromniejszego zakresu prac. To, co dla doświadczonego wykonawcy jest codziennością, jak posprzątanie placu budowy, załatwienie odbiorów czy wywiezienie gruzu, dla inwestora może oznaczać kolejne tygodnie nerwów i trudności. Lepiej więc nie pozostawiać niedopowiedzeń, jeśli chodzi o takie kwestie.

Budownictwo przemysłowe z polską, czy zagraniczną firmą?

Kolejne pytanie dotyczy tego, czy lepiej decydować się na budownictwo przemysłowe z polskim, czy zagranicznym wykonawcą. Panuje przekonanie, że wykonawcami dużych inwestycji są zazwyczaj podmioty zagraniczne. A tymczasem istnieje wiele rodzimych podmiotów. Największym z tych zajmujących się budownictwem kubaturowym jest Erbud (erbud.pl). Firma ma na koncie m.in. rozbudowę zakładów wyrobów czekoladowych czy budowę domu seniora, a także liczne inwestycje z branży energetycznej. Jak widać, istnieją polskie podmioty, które mają odpowiednie doświadczenie i świetnie poradzą sobie z inwestycjami wielkokubaturowymi.

Budowa i serwis obiektów przemysłowych

Współpraca z lokalnym podmiotem daje jeszcze jedną korzyść. Po zakończonej inwestycji można liczyć na dodatkowe usługi serwisowe. To bardzo ważne szczególnie w przypadku budownictwa przemysłowego. Takiej oferty może nie mieć podmiot zagraniczny, o czym szczególnie przekonali się w ostatnich latach polscy przedsiębiorcy współpracujący z chińskimi podmiotami. Poza serwisem firmy takie jak Erbud oferują też remonty i modernizacje instalacji. Często pozwala to zaoszczędzić dosłownie miliony złotych w stosunku do zakupu nowych, czasami niepotrzebnych maszyn.

Wybierając wykonawcę dla budownictwa przemysłowego, warto też zwrócić uwagę na to, czy jest on w stanie zapewnić ciągłość ruchu podczas swoich prac. To może oznaczać dodatkowe oszczędności (lub straty) dla inwestora. Ciągłość ruchu podczas działań serwisowych także ma znaczenie, którego nie da się przecenić dla budownictwa przemysłowego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.erbud.pl/budownictwo-i-serwis-dla-przemyslu-oraz-energetyki

Artykuł sponsorowany