Artykuł Dodaj artykuł

Zasilanie elektryczne na placu budowy - jak je wykonać?

Każda inwestycja budowlana powinna być zasilana energią elektryczną, którą wykorzystuje się podczas używania maszyn i elektronarzędzi.

Każda inwestycja budowlana powinna być zasilana energią elektryczną, którą wykorzystuje się podczas używania maszyn i elektronarzędzi. Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie prowadzenie robót bez prądu. Co jednak zrobić, gdy działka nie ma jeszcze wykonanej nawet tymczasowej instalacji elektrycznej? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Zasilanie elektryczne na placu budowy

Agregat prądotwórczy sposobem na energię elektryczną

Agregat przenośny jest urządzeniem, które spalając paliwo, wytwarza energię elektryczną. To uniwersalne, bezpieczne i dość tanie rozwiązanie problemów z brakiem elektryczności na budowie. Dobrej jakości agregat może pracować w każdych warunkach i zapewnia zasilanie dla maszyn budowlanych, elektronarzędzi i wszystkich urządzeń, które do swojej pracy potrzebują zasilania elektrycznego.

Agregat przenośny jest dość lekki, dlatego bez większego problemu można go transportować nawet niewielkimi samochodami dostawczymi. Jeśli zdecydujemy się na wersję kompaktową, może ona wejść nawet do większego samochodu osobowego. Wybierając urządzenie, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na moc. Należy ją dostosować do własnych potrzeb i częstotliwości używania urządzenia. Pamiętajmy, że im lepszy agregat kupimy, tym będzie on stabilniej działał.

Ile kosztuje agregat prądotwórczy i czy naprawdę warto go kupić?

Ceny agregatów mocno różnią się od siebie. W sklepach znajdziemy urządzenia kosztujące zarówno kilkaset złotych jak i kilka tysięcy. Na jakie agregaty warto się zdecydować, by być zadowolonym z ich działania? Tak naprawdę wszystko zależy od tego, do jakich zastosowań będziemy wykorzystywać agregat. Jeśli naszym celem jest zaopatrzenie pojedynczej inwestycji w prąd lub korzystanie z tego urządzenia w celach amatorskich, niewielki agregat przenośny powinien spełnić swoje zadanie i w takiej sytuacji nie ma co przepłacać za takie urządzenie.

Całkiem inaczej sprawa wygląda, jeśli posiadamy firmę budowlaną i zamierzamy wykorzystywać agregat często, a zasilać będziemy nim nie tylko elektronarzędzia, ale również większe maszyny, takie jak np. betoniarka. W takiej sytuacji warto wybrać profesjonalne urządzenia o dużej mocy, które zapewnią pełną stabilność i będą trwałe. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak dużo kosztuje przestój na inwestycji, spowodowany brakiem energii elektrycznej. Aby unikać takich wpadek, powinniśmy kupić markowy sprzęt. Tylko on pozwoli cieszyć się pełną niezawodnością w niemal każdych warunkach. Pomimo że agregaty przenośne doskonale sprawdzają się na niewielkiej budowie, ich zastosowanie na dużych inwestycjach może być ograniczone.

Podobne artykuły