Artykuł Dodaj artykuł

Cięcie sklejki laserem CO2 – nowoczesna metoda tworzenia spersonalizowanych produktów

Cięcie sklejki przy pomocy lasera CO2 to nowoczesna technologia pozwalająca na wykonywanie spersonalizowanych produktów z drewna, sklejki, plexi, skóry. Stała się ona bardzo popularna, ponieważ jest bardzo precyzyjna, szybka i tania.

Cięcie sklejki przy pomocy lasera CO2 to nowoczesna technologia pozwalająca na wykonywanie spersonalizowanych produktów z drewna, sklejki, plexi, skóry. Stała się ona bardzo popularna, ponieważ jest bardzo precyzyjna, szybka i tania. Wytwarzanie wielu produktów personalizowanych stało się proste i estetyczne. Cięcie sklejki na wymiar może przynieść wiele korzyści związanych z oszczędnością czasu i pieniędzy przy wykonywaniu hurtowych zamówień dla klientów. To również świetny pomysł dla indywidualnych zamówień, kiedy chcemy wykonać jakiś grawer na sklejce lub logo swojej firmy. Innymi słowy, produkty tworzone przy pomocy tego typu maszyn są potrzebne, ponieważ nie da się ich kupić w żadnym sklepie.

1. Laser CO2

1. Laser CO2

W jakiego typu produktach sprawdzi się laserowe wycinanie w drewnie?

Wycinanie laserem w sklejce świetnie sprawdza się przy produkcji produktów, które są wykonywane dla konkretnych osób. Takim przykładem mogą być np. spersonalizowane drewniane bombki z imieniem na choinkę lub produkty reklamowe dla firmy. Często również wykorzystuje się wycinanie w drewnie do tworzenia różnego rodzaju prototypów, które w inny sposób są bardzo drogie i czasochłonne do wykonania.

2. Bombki z imieniem2. Bombki z imieniem

Niektórzy producenci wykorzystują tą technologię do wytwarzania całkiem nowych produktów. Przykładem są drewniane lampy sufitowe projektowane i wytwarzane przez firmę SMX Design, która specjalizuje się również w produkcji wyrobów ze sklejki, drewna i plexi. Elementy powstałe w ten sposób są bardzo oryginalne i nowoczesne, projektowane przy pomocy programów 3D. Producent jest w stanie stworzyć produkt w 100% dostosowany do potrzeb klienta – zmieniając wygląd, wymiar czy kolor lamp lub innych produktów. Laserowe cięcie sklejki daje dużą dowolność i elastyczność, jeśli chodzi o zmiany w wykonywanych produktach. To dzięki temu popularność tego narzędzia cały czas rośnie i zdobywa nowych sympatyków.

3. Drewniana lampa sufitowa3. Drewniana lampa sufitowa

Wycinanie w sklejce – na czym polega?

Pierwszym krokiem jest stworzenie projektu 2D, którego ścieżka posłuży nam za wzorcową drogę dla lasera CO2. Tak przygotowany projekt jest przetwarzany przez program lasera, a jego ścieżka przetwarzana na G-Kod, który wyznacza odpowiednią sekwencję poruszania się plotera laserowego. Laserowe wycinanie w drewnie polega na termicznym wytwarzaniu wiązki laserowej, która wzbudzana jest pod wpływem impulsu. Sterowanie CNC pozwala na wyznaczenie odpowiedniej trajektorii przebiegu, przez co możemy wykonywać cięcie sklejki, plexi lub drewna. Wycinanie laserowe w drewnie pozwala na stworzenie bardzo precyzyjnych wyrobów z dokładnością do 0,1mm. Bardzo popularna jest przy dużych partiach produkcyjnych, gdzie liczy się dokładność i powtarzalność wykonania. Produkowane elementy, to nie tylko małe wyroby, ale również szyldy i loga, które mają rozpiętość nawet dwóch metrów! Wykorzystanie tych narzędzi sprawia, że popularność laserów stale rośnie i daje bardzo szerokie możliwości, przez co firmy coraz częściej sięgają po rozwiązania tego typu.

Artykuł sponsorowany