Artykuł Dodaj artykuł

Obrabianie skrawaniem - na czym polega?

Obróbka skrawaniem jest obecnie niezwykle popularną metodą obróbki różnych materiałów, w tym także metalu.

Obróbka skrawaniem jest obecnie niezwykle popularną metodą obróbki różnych materiałów, w tym także metalu. Na czym polega obrabianie CNC i dlaczego jego skuteczność jest wyższa niż w przypadku ręcznej pracy człowieka? Kiedy stosowane jest obrabianie CNC? i czym jest frezowanie CNC?

Na czym polega obróbka CNC?

Obróbka CNC polega na usuwaniu warstwy materiału przy użyciu narzędzia skrawającego. Od obróbki konwencjonalnej różni się tym, że w przypadku obrabiarek CNC wszelkie czynności przejmuje program, a cały proces jest zautomatyzowany. 

Obrabianie skrawaniem - na czym polega? https://www.narzedziownia.org/artykuly/szczegoly/70386_obrabianie-skrawaniem-na-czym-polega

Za pomocą obrabiarek CNC obrabia się elementy metalowe, ale również te wykonane z tworzyw sztucznych czy drewna. Naddatek materiału zostaje usunięty przy użyciu mechanicznej energii i narzędzia skrawającego. Rodzaj tego narzędzia odpowiada za rodzaj obróbki- może być to obróbka ścierna bądź wiórowa. Istnieją także metody skrawania bez użycia siły mechanicznej.

Obróbka skrawaniem - kiedy jest stosowana?

Obróbka skrawaniem CNC jest metodą bardzo precyzyjną. Całą pracą steruje komputer, który jest o wiele dokładniejszy od człowieka, dlatego obróbkę skrawaniem stosuje się m.in. do elementów, które wymagają ogromnej precyzji i dokładności. Obrabiany może być zarówno metal, jak i drewno i tworzywa sztuczne, możliwości są więc niemal nieograniczone.

Czy jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC to jedna z metod obróbki skrawaniem. Polega na obrabianiu nieruchomego przedmiotu za pomocą obracającego się narzędzia frezarki. Ostrze narzędzia obracają się i ścinają wierzchnią warstwę elementu, aż uzyska on odpowiednią postać. Frezowanie CNC jest zautomatyzowane, co oznacza, że całym procesem zarządza komputer. Obróbka metali CNC, w tym również frezowanie c zy toczenie CNC to metody bardzo precyzyjne. Komputer jest w stanie pokierować pracą urządzenia o wiele dokładniej, niż człowiek, co daje ogromne możliwości zastosowania w wielu branżach produkcyjnych.

Maszyny CNC najwyższej jakości

Obróbka mechaniczna CNC wymaga zastosowania najlepszej jakości maszyn. Obrabiarki CNC pozwalają na zaoszczędzie sporej ilości czasu. Ręczne docinanie każdego elementu zajęłoby długie godziny, o ile w ogóle byłoby możliwe. Dzięki skróceniu czasu całego procesu, produkcja danych elementów zostaje podniesiona, co bezpośrednio wpływa na zyski firmy. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne i elastyczne, dające pełną swobodę i wolność wyboru. Obrobka cnc to zdecydowana przyszłość wielu firm produkcyjnych. Kontakt do wyspecjalizowanej w tej dziedzinie firmy pozwoli Ci na przyspieszenie procesów produkcyjnych.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły