Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Obróbka metalu - tokarki i wycinarki laserowe

Tokarki, wycinarki i inne maszyny do obróbki metalu dają ogromne możliwości wykańczania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, a także formowania kształtów czy gwintowania.

Tokarki, wycinarki i inne maszyny do obróbki metalu dają ogromne możliwości wykańczania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, a także formowania kształtów czy gwintowania. Nadają się do obróbki metalu, a więc materiału, którego precyzyjna obróbka bez odpowiednich narzędzi jest bardzo trudna lub nawet niemożliwa. Dlaczego warto skorzystać ze sprawdzonej oferty firmy Centrala Handlu Maszynami?

tokarki do metalu

Tokarki do metalu - do czego służą?

Tokarki do metalu to urządzenia uniwersalne o wielu zastosowaniach. Tokarki kłowe przeznaczone są do obróbki kołnierzowych i walcowych detali, zarówno w ilości detalicznej, jak i seryjnej. Dzięki zaawansowanym parametrom technicznym możliwa jest obróbka zgubna i wykańczająca powierzchni zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jednocześnie zachowana zostaje wymagana dokładność obrabianych powierzchni.

tokarki do metalu

Toczenie przy użyciu tokarki odbywa się poprzez ruch główny obrotowy obrabianego przedmiotu, jak i ruch prostoliniowy posuwowy, któremu podlega narzędzie obrabiające. Rozróżnia się całe mnóstwo metod toczenia, biorąc pod uwagę rodzaj używanego narzędzia. Najpopularniejsze metody to metoda punktowa, obwiedniowa oraz kształtowa. Są to metody zdecydowanie najczęściej stosowane i jedne z najskuteczniejszych.

Oprócz powyższych metod wyróżnia się także metody wzdłużne, poprzeczne, kopiowe, obtaczanie czy wytaczanie. Od zastosowanej metody zależny jest efekt obrabiania. Zarówno tokarka, jak i frezarka czy wycinarka laserowa są niezwykle precyzyjne w swoim działaniu i pozwalają na uzyskanie zadowalających efektów końcowych i wysokiej precyzji.

Na czym polega toczenie?

Toczenie jest jednym z najbardziej podstawowych, najprostszych i najskuteczniejszych sposobów obróbki metali metodą skrawania. Mówiąc najprościej, toczenie polega na oddzieleniu nożem tokarskim warstwy materiały z przedmiotu obrabianego za pomocą tokarki. Celem tego działania jest nadanie przedmiotowi odpowiedniego, pożądanego kształtu. Do tego celu stosuje się nóż pojedynczy bądź kilka ostrzy w przypadku toczenia wielonożowego.

Zamontowanie kilku noży znacząco podnosi wydajność skrawania. Przebieg toczenia w dużej mierze zależny jest także od głębokości skrawania, jego prędkości, a także od posuwu. Obróbka metalu czy blachy bez użycia tokarki byłoby niemożliwa, a precyzja tych urządzeń daje niesamowite możliwości plastycznej obróbki materiału.

Obróbkę wiórową można wykonać metodą zgrubną, średnio dokładną, dokładną i bardzo dokładną. W zależności od wyboru metody, efekty będą bardziej lub mniej precyzyjne, to z kolei zależne jest od danego materiału i oczekiwanych efektów.

Urządzenia do obróbki metalu

Urządzeniem dającym ogromne możliwości obróbki metalu jest wycinarka laserowa do metalu.

Czynnikiem tnącym w przypadku tych maszyn jest wiązka laserowa wytwarzana w źródle diodowym o wysokiej wydajności i niskim zużyciu energii. Wiązka jest przesyłana światłowodem do głowicy tnącej, dzięki czemu nie zostaje utracona jakość, a moc wiązki jest wystarczająca do precyzyjnego cięcia metalu. Wysoka dokładność tego rodzaju maszyn zapewnia doskonałe efekty przy maksymalnej wydajności i oszczędności.

Kolejnym urządzeniem do obróbki metalu jest frezarka. Frezarka pozwala na frezowanie brzegów obrabianego materiału dla uzyskania zadowalającego efektu wykończenia przedmiotu w pełni.

wycinarki laserowe

Centrala Handlu Maszynami - gwarancja udanych zakupów

Centrala Handlu Maszynami to firma oferująca obrabiarki, maszyny i tokarki do obróbki metalu. W ofercie firmy znajdują się maszyny do obróbki plastycznej metali, maszyny do obróbki skrawaniem metalu, a także maszyny do cięcia metalu i blachy. Część oferty to maszyny po remoncie, w dobrym stanie i atrakcyjnej cenie. Zarówno tokarka, jak i każde inne narzędzie dostępne w sklepie cechuje się najwyższą jakością i precyzją działania. Przydają się przede wszystkim w zaawansowanej obróbce metalu. Wyposażone w doskonałej jakości noże, są precyzyjne i wydajne.

Unikalną usługą jest możliwość zakupu maszyn do obróbki plastycznej blachy i obróbki skrawaniem, które pochodzą od producentów z europejskiej czołówki. Maszyny są po remoncie, w doskonałym stanie. W ofercie znajduje się m.in. frezarka uniwersalna czy tokarka kłowa uniwersalna.

Jeżeli szukasz doskonałej jakości maszyn do obróbki metalu, damy Ci znać o nowych ogłoszeniach na stronie. Dzięki temu zyskasz szansę na zakup maszyny w dobrym stanie i w bardzo atrakcyjnej cenie. W ofercie sklepu znajdują się także podzespoły, części i narzędzia do wszystkich dostępnych w sklepie produktów. Możliwa jest także dostawa zużywalnych części zarówno do maszyn oferowanych w sklepie, jak i urządzeń spoza oferty.

Dostępne jest także oprogramowanie do maszyn, oprzyrządowanie, nożyce gilotynowe, a także sprzęgła do pras mimośrodowych, sterowniki do pras krawędziowych CNC i wiele innych urządzeń i elementów niezbędnych do niezawodnego działania sprzętu.

Artykuł sponsorowany