Artykuł Dodaj artykuł

Skuteczna i ciekawa nauka języka angielskiego

Język angielski jest najbardziej powszechnym językiem używanym praktycznie w większości zakątków świata. Jego znajomość pozwala nam porozumieć się w odwiedzanych krajach, a w przyszłości umożliwi pracę w międzynarodowych środowiskach.

Język angielski jest najbardziej powszechnym językiem używanym praktycznie w większości zakątków świata. Jego znajomość pozwala nam porozumieć się w odwiedzanych krajach, a w przyszłości umożliwi pracę w międzynarodowych środowiskach. Szacuje się, że aktualnie potrafi posługiwać się nim niemal 1,5 miliarda osób na całym świecie. Jego nieznajomość jest coraz rzadszym przypadkiem, jednak o ile sprawa wygląda prosto, gdy jedyne co musimy zrobić to dogadać się w prostych sprawach, to komplikuje się, gdy należy przeprowadzić dłuższe i bardziej merytoryczne rozmowy.

Skuteczna i ciekawa nauka języka angielskiego

Każdy z nas uczy się w różnym tempie, a to w jaki sposób najlepiej przyswajamy nowe słowa również zależy od indywidualnych warunków. W szkole na obowiązkowych lekcjach nauczyciel musi przejść przez określony materiał w wyznaczonym czasie, a my możemy po prostu za tym tempem nie nadążyć. Z tego powodu warto zastanowić się nad kilkoma metodami, które ułatwią Ci naukę.

Ponadczasowe fiszki

Fiszki to z pewnością ta forma nauki, która obiła nam się o uszy już nie jeden raz. Dzięki niej z łatwością możemy przyswoić i powtarzać nowe słówka, bez których ani rusz! Zazwyczaj mamy ich wiele do przyswojenia w dość niedługim czasie dlatego ta metoda uprości nam ich zapamiętanie. Co więcej będziemy mogli powtarzać je również  w późniejszym czasie, dzięki czemu pozostaną w naszej głowie na zawsze. Fiszki możemy przygotować własnoręcznie. Po jednej stronie zapisujemy słowo lub wyrażenie w języku polskim, a po drugiej w angielskim. Ponadto, już samo ich umieszczanie na kartkach pozwoli zapamiętać niektóre lub większość z nich. Jeżeli jednak nie przekonuje Cię ręczne ich zapisywanie, możesz znaleźć wiele stron czy aplikacji, które umożliwią Ci przygotowanie ich online. Działa to na podobnej zasadzie, wpisujemy wszystkie wyrażenia w obydwu językach, a program potem decyduje które słówko zostanie Ci wyświetlone i zatwierdzi czy jest przez Ciebie opanowane.

Internet to ogromna baza wiedzy

Wraz z rozwojem technologicznym, Internet oferuje nam szeroki wachlarz możliwości. Z tego powodu coraz mniej czasu chcemy spędzać przy tradycyjnych książkach, zastępując je tymi elektronicznymi. Do takich zasobów mamy dostęp niemal zawsze i wszędzie. W większych miastach gdzie dojazd do szkoły zajmuje nam dużo czasu możemy uczyć się korzystając z naszego smartfonu wykorzystując czas podróży maksymalnie. Jednak pomimo niezaprzeczalnych plusów nieograniczonego dostępu do ogromnej ilości informacji, istnieje również ryzyko, że niektóre z nich mogą być niewiarygodne. Z tego powodu wiedzę najlepiej czerpać ze sprawdzonych źródeł, a jednym z nich jest na przykład platforma edukacyjna dlaucznia.pl. Na stronie umieszczone są materiały do każdego przedmiotu, w tym języka angielskiego, opracowane przez nauczycieli. Oprócz tradycyjnej formy, czyli tekstowej, znajdziemy tam filmiki, fiszki czy quizy, które pozwolą nam utrwalać wiedzę na bieżąco w ciekawy sposób.

Zmień środowisko

Duża część osób w dalszym ciągu ma problemy z językiem angielskim, ponieważ jedyne na co zwraca uwagę to nauka słownictwa i gramatyki. Natomiast równie ważna jest możliwość wykorzystania ich znajomości w mowie. Dzięki temu utrwalamy wiedzę i ruszamy nasz mózg do pracy. Z tego powodu warto skorzystać z dodatkowych lekcji prowadzonych w całości w języku angielskim na przykład przez native speakera. Jeżeli będzie to osoba, która pochodzi z kraju, w którym wszyscy posługują się tym językiem będziemy mogli zaznajomić nasz słuch z naturalną wymową słów, a także nauczyć się akcentu. Ponadto oglądając filmy postaraj się wyłączyć głos lektora i zamienić go chociaż na polskie napisy. Jeżeli jednak uda Ci się w zupełności oglądać go w języku angielskim będzie to jeszcze lepszy sposób na przyjemna naukę.