Artykuł Dodaj artykuł

Oerlikon Balzers wprowadza nowe portfolio powłok diamentowych BALDIA

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca rozwiązań powierzchniowych, przedstawił nową ofertę powłok diamentowych BALDIA.

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca rozwiązań powierzchniowych, przedstawił nową ofertę powłok diamentowych BALDIA. Diament zapewnia specjalne właściwości: jest niezwykle odporny na zużycie ze względu na niezrównaną twardość, zapewnia przewodność cieplną i jest chemicznie obojętny, co czyni go najlepszym wyborem do obróbki materiałów o wysokiej wytrzymałości. Powłoki diamentowe z oferty BALDIA poprawiają wydajność skrawania i pozwalają na produkcję części z najwęższymi tolerancjami, co pozwala na najlepszą możliwą dokładność wykańczania.

BALDIA Key visualBALDIA to kolejna generacja wysokiej jakości powłok diamentowych, oferująca klientom wartość dodaną, umożliwiając produkcję części z najwęższymi tolerancjami dla najlepszej możliwej dokładności wykańczania materiałów wysokiej jakości.

Nowa oferta powłok diamentowych obejmuje całe spektrum wymagających zastosowań i jest podzielona na dwie grupy różnych materiałów obrabianych. Pierwsza zawiera powłoki do obróbki wysoce ściernych proszków sprasowanych i spiekanych, takich jak grafit do form i matryc, a także ceramikę do zastosowań stomatologicznych. W tych aplikacjach powłoki BALDIA COMPACT i BALDIA COMPACT DC pozwalają na najlepszą możliwą wydajność obróbki. Drugą grupą materiałów bazowych są tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem, materiały warstwowe i wysoce ścierne stopy aluminium stosowane w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Dla tej grupy to BALDIA NANO i BALDIA COMPOSITE DC są właściwym wyborem. W obu grupach końcówka "DC" oznacza maksymalną jakość powłoki z niezmiennie wysoką wydajnością narzędzia i możliwie najciaśniejszymi tolerancjami średnicy narzędzia i grubości powłoki.

Wolfgang Kalss, dyrektor działu narzędzi skrawających w Oerlikon Balzers, mówi: "Przejęcie D-Coat w zeszłym roku dało nam możliwość stworzenia najlepszych rozwiązań poprzez połączenie naszej synergii oraz naszej wiedzy. Rezultatem jest nowe portfolio BALDIA, które jest dostosowane do specyficznych potrzeb najbardziej wymagających rynków. Nasze nowe portfolio BALDIA pozwala klientom na ekonomiczną obróbkę specjalnych materiałów oraz na zwiększenie trwałości ich narzędzi skrawających."

Oerlikon Balzers prowadzi centra powlekania w zakresie powłok diamentowych na wszystkich kontynentach, gdzie firma posiada zakłady produkcyjne. W głównym centrum w Niedercorn (Luxembourg), Erkelenz (Niemcy; dawniej D-Coat), Lake Orion (USA), Busan (Korea), a wkrótce w innych krajach Azji, eksperci są dostępni, aby doradzić klientom właściwą powłokę BALDIA.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowego portfolio powłok BALDIA, odwiedź: https://www.oerlikon.com/balzers/baldia/ 

Artykuł został dodany przez firmę

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Oerlikon Balzers jest światowym liderem w zakresie wyprzedzających technologii powierzchni, które znacząco zwiększają wydajność i wytrzymałość narzędzi oraz komponentów. Rozwiązania oferowane przez Oerlikon przynoszą wiele korzyści dla użytkowników. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.