Artykuł Dodaj artykuł

Wnętrze w stylu skandynawskim - minimalizm w nowoczesnym wydaniu

Styl skandynawski cieszy się sporą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie skandynawskich elementów wyposażenia do swoich wnętrz.

Styl skandynawski cieszy się sporą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie skandynawskich elementów wyposażenia do swoich wnętrz.

Decydując się na zakup mieszkania na rynku wtórnym należy wziąć pod uwagę ewentualną konieczność przeprowadzenia w nim remontu i dostosowania pomieszczeń do preferencji w zakresie stylu.

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Jasne, neutralne kolory to zdecydowane wyróżniki stylu skandynawskiego. Jeśli chodzi o materiały, na prowadzenie wysuwa się drewno i kamień. W stylu skandynawskim liczy się bowiem wszystko, co kojarzy się z naturą. Aranżacja wnętrza powinna być prosta i funkcjonalna. Meble wraz z dekoracjami powinny stanowiły spójną całość. Przełamanie może objawić się w geometrycznych wzorach, które wprowadzimy do tak uporządkowanych wnętrz. Nie zapominajmy jednak, że poza częściami życia codziennego, mamy do urządzenia również sypialnię. Tam powinny królować naturalne tkaniny, jak bawełna czy czysty len. Koce i pledy są nieodłącznym i praktycznym dodatkiem, który wpisze się w każde pomieszczenie.

Kolory w stylu skandynawskim są najważniejsze

Wspomniana wyżej kolorystyka jest najważniejsza, gdy chcemy urządzić wnętrze w stylu skandynawskim. Wybór jasnych, naturalnych odcieni na ściany oraz dobrane do tego odpowiednio podłogi, mają wpływać na nasz komfort i dawać poczucie uspokojenia. Ponadto, tak dobrana kolorystyka, w sposób nienachalny, powiększy nam pomieszczenia i nada lekkości. Zaś kontrastowe, wzorzyste dodatki, zastosowane jako uzupełnienie stylu, nadadzą wnętrzu charakteru. Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim jest prosta, ale trzeba się trzymać podstawowych zasad, aby finalny efekt spełnił oczekiwania.

Styl skandynawski pozwala na więcej

Dzięki sprecyzowanym, dość prostym regułom, możemy stworzyć mieszkanie marzeń na określony czas. Gdy po latach znudzi nam się ten styl lub gdy będziemy potrzebować odmiany, bez problemu przekształcimy go w zupełnie inny. To możliwe dzięki minimalizmowi i naturalnej kolorystyce, która stanowi bazę. Jeśli na początku wybraliśmy funkcjonalne i proste meble, w przypadku zmiany wystroju, możemy dopasować inne elementy wyposażenia, jak fotel w stylu glamour czy szklany stolik kawowy - wnętrze nabierze zupełnie innego smaku.

Oświetlenie ma znaczenie

Nie byłoby stylu skandynawskiego bez odpowiedniego oświetlenia. Proste i funkcjonalne formy w designerskim wydaniu, to podstawa. Aranżacja utrzymana w stylu skandynawskim charakteryzuje się dużą ilością światła, zatem prostych form oświetlenia powinno pojawić się sporo. Mają one szansę spełnić nie tylko swoją funkcję, ale również być świetnym elementem wystroju - dodatku idealnie wpisującego się w skandynawskie wnętrze.

Podobne artykuły