Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Wyposażenie garażu – jakie narzędzia warto mieć

Podstawowym zadaniem garażu jest przechowywanie samochodu, by uchronić go od wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, m.in. zmian atmosferycznych.

Garaż nie musi być nudny

Podstawowym zadaniem garażu jest przechowywanie samochodu, by uchronić go od wszelkiego rodzaju czynników zewnętrznych, m.in. zmian atmosferycznych. Dzięki temu pojazd łatwiej utrzymać w bardzo dobrym stanie, co pozwala na znacznie dłuży okres eksploatacji. Jednak garaż nie musi służyć tylko za przechowalnię auta. Wielu ludzi aranżuje pomieszczenie na prywatny warsztat, którego pozazdrościć może niejeden mechanik. 

W co warto wyposażyć garaż?

By garaż stał się przydomowym warsztatem, warto zainwestować w jego wyposażenie, na które składają się niezbędne akcesoria oraz narzędzia. Dzięki temu można rozwinąć w sobie pasję do motoryzacji, która w przyszłości pozwoli uniknąć kosztów związanych z naprawami drobnych usterek czy awarii. 

Krok pierwszy – zaplecze

Na sam początek warto wygospodarować miejsce, które stanie się zaplecze do przechowywania poszczególnych narzędzi. W tym miejscu warto powiesić tablicę warsztatową, na której można umieścić wszelkiego rodzaju drobne narzędzia. Pod nią można ustawić stół warsztatowy przeznaczony do drobnych napraw. Nie obejdzie się również bez szafek do przechowywania miliona śrubek, wkrętów, żarówek itp. Natomiast chcąc zadbać o porządek w garażu, dobrym pomysłem będzie ustawienie kilku regałów magazynowych, na których położy się większe narzędzia. 

Krok drugi – akcesoria i narzędzia

Gdy zaplecze zostanie już zaaranżowane, przychodzi czas na jego wyposażenie. W pierwszej kolejności powinno się zadbać o swoje bezpieczeństwo i wygodę w trakcie pracy, dlatego warto nabyć przenośną rampę najazdową, stabilny podnośnik samochodowy, podstawki zabezpieczające, lewarki oraz leżankę. Wszystkie te przedmioty pozwolą na przygotowanie pojazdu pod przewidywany plan działań. Następnym krokiem jest zakup narzędzi, które są podstawą w dbaniu o swój ukochany samochód. Jednym z najważniejszych jest prostownik samochodowy, który może uratować akumulator w czasie panowania niskich temperatur. Przyda się również mobilny multimetr odpowiedzialny za sprawdzanie układu ładowania. Kolejnymi narzędziami, jakie warto nabyć, są: kompresor do kontroli ciśnienia w oponach, myjka ciśnieniowa pozwalająca na bezdotykowe czyszczenie samochodu oraz latarki warsztatowe, które dostarczają odpowiedniego oświetlenia podczas wykonywanych prac. 

Krok trzeci – zestaw uniwersalny

Do dopełnienia swojego ekwipunku brakuje jeszcze narzędzi, które przydatne są przy wykonywaniu drobnych napraw. W kolekcji zatem powinny się znaleźć: 

  • Zestawy kluczy – płaskich lub płasko-oczkowych, nasadowych, do kół oraz klucze imbusowe i typu torx,
  • Młotek z gumowym, antypoślizgowym trzonem, 
  • Zestaw kombinerek i szczypców, 
  • Pilniki, 
  • Wiertarka,
  • Szlifierka kątowa.

Te podstawowe narzędzia pozwolą na realizację podstawowych napraw, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze, które w wielu przypadkach przeznacza się na mechanika. 

Garaż może być miejscem pełnym pasji

Wyposażenie garażu w podstawowe narzędzia początkowo wiąże się z kosztami. Jednak warto ten wydatek potraktować jako inwestycję na przyszłość, która z czasem się zwróci, a nawet zaprocentuje. Dobrze przygotowany garaż będzie miejscem, gdzie można nabyć nowe umiejętności oraz miło spędzić czas.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome

Podobne artykuły