Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Jakie zalety mają balkony francuskie?

Większość z nas marzy o własnym domu z ogrodem lub chociażby przestronnym mieszkaniu z balkonem. Każdy chciałby czasem zjeść śniadanie z widokiem na miasto lub otaczającą je zieleń.

Większość z nas marzy o własnym domu z ogrodem lub chociażby przestronnym mieszkaniu z balkonem. Każdy chciałby czasem zjeść śniadanie z widokiem na miasto lub otaczającą je zieleń. Niestety, nie wszyscy możemy sobie na to pozwolić. Bywa i tak, że jedyne, co oferuje nam budynek, to balkony francuskie - bez możliwości wyjścia na nie, by odpocząć po ciężkim dniu w pracy. To jednak wcale nie koniec świata! Balkony francuskie mają szereg zalet, za które warto je docenić. Więcej - zdecydowanie warto o nich pomyśleć, gdy planuje się budowę własnego domu. 

Balkony francuskie coraz częściej i chętniej wykorzystywane są przez współczesnych architektów. I rzeczywiście: nie można zaprzeczyć, że nadają budynkom klasy, elegancji, nowoczesnego stylu. Pięknie komponują się z obecnie modną kolorystyką i optycznie wysmuklają bryłę budynku. Czy eleganckie balustrady francuskie to jednak tylko kwestia estetyki? Co w nich przyciąga zarówno architektów, jak i samych właścicieli domów jednorodzinnych? Balkony francuskie mają więcej zalet, które zdecydowanie warto poznać. 

Balkon francuski VELOCITY III0Balkon francuski VELOCITY III

 

Zalety balkonów francuskich

Posiadanie przestrzennego balkonu oznacza możliwość postawienia tam leżaków, stolika, kwiatów czy chociażby suszarki na pranie, która wewnątrz przeszkadza. Balkony francuskie nie dają ani jednej z nich. Co więc sprawia, że decydują się na nie osoby budujące własne domy jednorodzinne?

Balkony francuskie są po prostu tańsze. Weź pod uwagę to, że nie musisz już liczyć kosztów podestu czy całej płyty. Na etapie budowy oszczędzasz więc sporą sumę, wszak potrzebne są ci tylko drzwi lub wysokie okno i balustrady francuskie. Dla wielu osób to naprawdę istotne, bo koszty budowy są ogromne.

Balkon francuski VELOCITY IIBalkon francuski VELOCITY II

Jeśli to jeszcze cię nie przekonało, weź pod uwagę, że balkony francuskie wpuszczają do środka budynku znacznie więcej światła niż te klasyczne. Nie ma tu przestrzeni ani zadaszenia, która je zabiera. Dlatego balkony francuskie są doskonałym rozwiązaniem dla wąskich, długich pomieszczeń. Z niewielkim oknem warunki do życia w nich są kiepskie, a duży balkon niestety często jest niemożliwy do realizacji. 

Warto także zaznaczyć, że balustrady francuskie montowane na balkonach tego rodzaju sprawiają, że są one w pełni bezpieczne. Bez obaw można montować je w domach i mieszkaniach, gdzie wprowadzą się osoby z małymi dziećmi. 

 

Jeśli dodać do tego nowoczesną estetykę, balkony i balustrady francuskie są naprawdę interesującym rozwiązaniem. Nie ma nic dziwnego, że coraz więcej Polaków się na nie decyduje. 

 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły