Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Zestaw PVCWU, Okno PURO i Domy Sunset nagrodzone na targach BUD-GRYF i ENERGIA

W hali MTS zakończył się pierwszy dzień 23. edycji targów BUD-GRYF i 18. edycji targów ENERGIA. Tradycyjnie już był to dzień specjalnie dedykowany przedstawicielom branży.

Pierwszy dzień targów BUD-GRYF i ENERGIA MTS
Pierwszy dzień targów BUD-GRYF i ENERGIA MTS
Pierwszy dzień targów BUD-GRYF i ENERGIA MTS

W hali MTS zakończył się pierwszy dzień 23. edycji targów BUD-GRYF i 18. edycji targów ENERGIA. Tradycyjnie już był to dzień specjalnie dedykowany przedstawicielom branży. Nie zabrakło więc rozmów biznesowych, spotkań, prelekcji, debat. Rozstrzygnięto też konkursy targowe. Selfa, Sokółka Okna i Drzwi i Dennert Baustoffwelt, to firmy, do których trafiły główne nagrody.

Od ponad dwudziestu lat największym i najbardziej prestiżowym imprezom organizowanym przez Międzynawowe Targi Szczecińskie towarzyszy konkurs Wyróżniony Wyrób. Przez dwie dekady, wręczany laureatom konkursu medal zyskał sobie uznanie wystawców i zaufanie klientów. Jest najlepszą rekomendacją dla wyróżniających się produktów i technologii.

W tym roku komisja, po zapoznaniu się ze szczegółową dokumentacją produktów złożoną przez firmy, postanowiła przyznać dwa medale oraz dwa wyróżnienia. Te najważniejsze nagrody – medale „Wyróżniony Wyrób”, zdobył Autonomiczny zestaw fotowoltaiczny do podgrzewania wody PVCWU – produkt firmy Selfa GE S.A. oraz Okno drewniano–aluminiowe PURO, zgłoszone przez firmę Sokółka Okna i Drzwi S.A. Ten pierwszy doceniono za bezglikolowy, prosty w montażu i adaptacji w istniejących układach system przygotowania CWU, zasilany energią pozyskiwaną w panelu fotowoltaicznym. Drugi produkt przekonał do siebie ergonomicznym i estetycznym połączeniem drewna i aluminium oraz nowatorskim sposobem osadzenia szyby zespolonej.

Pierwszy dzień targów BUD-GRYF i ENERGIA MTS
Pierwszy dzień targów BUD-GRYF i ENERGIA MTS

Wyróżnieniami będą mogły się pochwalić:

  • Stabilizator odprowadzania spalin i wentylacji grawitacyjnej (Roosens Betons Polska Sp. z o.o.), stanowiący uniwersalną nasadę kominową produkowaną z betonu nowej generacji
  • Płyty wielkoformatowe ze spieków kwarcowych (Zakład Kamieniarski LASTRICO), za materiał o uniwersalnym przeznaczeniu

Drugi rok z rzędu przeprowadzono konkurs EKOlider. Realizowany jest z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Międzynarodowych Targów Szczecińskich. W czasie kiedy budownictwo i energetyka stawiają na ekologię i energooszczędność, ma on szanse stać się ważnym wyróżnieniem zarówno ekologicznych produktów i technologii, jak również proekologicznych działań oraz systemów organizacji przedsiębiorstw.

Statuetka oraz dyplom EKOLidera  przypadła tym razem firmie DENNERT BAUSTOFFWELT GmbH & Co. KG za zgłoszony produkt: Domy Sunset. Komisja konkursowa doceniła kompleksowe rozwiązanie materiałowo-izolacyjne budynku energooszczędnego.

Wyróżnionymi EKOliderami zostały:

  • Firma ADW WIOLDAR Żaneta Pokacka za zgłoszony produkt: Rekuperator, Wentylacja z odzyskiem ciepła. O takim wyborze komisji  zadecydowała wysoka sprawność energetyczna systemu wentylacji mechanicznej, połączona z możliwością monitorowania  efektywności pracy.
  • Firma MIEDZIK Sp. z o.o. za zgłoszony produkt:  Hybrydowy kolektor słoneczny Viteco E-PVT 2,0. To panel fotowoltaiczny, którego atutem jest dwufunkcyjność – za pomocą jednej instalacji możliwe jest dostarczenie do budynku zarówno ciepła, jak i elektryczności. Sprawność produktu została podwyższona przez kolektorowy system chłodzenia ogniw, z możliwością odzysku ciepła z chłodzenia.

Podobne artykuły