Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

EPLAN dodaje nowe produkty do programu Encompass firmy Rockwell Automation

Firma EPLAN, Partner Global Encompass, dodała aplikacje EPLAN Fluid i EPLAN Harness proD do programu Encompass.

Firma EPLAN, Partner Global Encompass, dodała aplikacje EPLAN Fluid i EPLAN Harness proD do programu Encompass. Dzięki zestawowi produktów EPLAN, użytkownicy mogą teraz dwukierunkowo porównywać swoje dane inżynieryjne z systemami sterowania Rockwell Automation.

Firma Rockwell Automation dodała ostatnio aplikacje EPLAN Fluid i EPLAN Harness proD do swojego portfolio zatwierdzonych produktów Encompass. Dołączają one do innych zatwierdzonych systemów EPLAN, takich jak EPLAN Electric P8, EPLAN Pro Panel i EPLAN PPE. Oznacza to, że teraz wszystkie systemy Platformy EPLAN znajdują się na tej liście. EPLAN jest partnerem programu Global Encompass firmy Rockwell Automation od 2008 roku.
 
EPLAN Fluid jest inżynieryjnym narzędziem do projektowania i automatycznej dokumentacji obwodów branży hydraulicznej, pneumatycznej, chłodniczej i smarowania. Platforma EPLAN łączy inżynierię hydrauliczną z pozostałymi dyscyplinami inżynieryjnymi, umożliwiając wykonywanie różnych zadań równocześnie. Przyspiesza to cały proces produkcyjny, nawet w przypadku połączenia z innymi dyscyplinami, takimi jak inżynieria elektryczna.
 
Wszystkie produkty Platformy EPLAN zostały obecnie zatwierdzone do włączenia do programu Encompass Product Reference firmy Rockwell Automation
EPLAN Harness proD to nowoczesny system programowy 3D/2D do efektywnego projektowania i dokumentacji wiązek kablowych. Siła tego systemu leży w zautomatyzowaniu poszczególnych kroków projektowania. Począwszy od importu modeli mechanicznych w 3D do projektowania rozkładu wiązek kablowych i łączenia ich z listami okablowania z Platformy EPLAN, po prowadzenie kabli i generowanie dokumentacji inżynieryjnej oraz rysunki produkcyjne 2D tablic montażowych. Możliwość mechanicznego zestawienia istotnych informacji z różnych systemów MCAD i informacji o połączeniowych z systemów ECAD oznacza, że EPLAN Harness proD może zostać płynnie zintegrowany ze środowiskami PDM. Pozwala to na projektowanie wiązek przewodów nawet wtedy, gdy nie jest dostępny prototyp mechaniczny. W rezultacie  czas projektowania jest krótszy, wzrasta produktywność i jakość.
 
Opisane rozwiązania inżynieryjne zapewniają lepsze współdziałanie produktów Rockwell Automation i EPLAN. Użytkownicy mogą teraz tworzyć swoje projekty elektryczne w oparciu o scentralizowaną i zorientowaną obiektowo bazą danych.  Następnie dla pełnej synchronizacji znaczników i konfiguracji sprzętowej między systemem sterowania i schematami elektrycznymi, mogą skorzystać z dwukierunkowej wymiany danych pomiędzy EPLAN Electric P8 i RSLogix 5000 oraz P8 i RSLogix Architect. Ponadto, EPLAN Pro Panel umożliwia tworzenie wirtualnego projektu szafy sterowniczej wraz z jej rozplanowaniem przestrzennym, bazując na technologii eTouch. Dane inżynieryjne mogą zostać przesłane bezpośrednio do działu produkcyjnego. Na współpracy pomiędzy EPLAN i Rockwell Automation skorzystają dostawcy usług, integratorzy systemów, producenci maszyn i urządzeń (OEM) oraz firmy inżynieryjne.
 
Podsumowanie:
 
Dzięki programowi Encompass klienci mogą szybko odnaleźć produkty uzupełniające, które najlepiej spełniają wymagania poszczególnych projektów. Mogą dotyczyć zarówno kluczowych produktów, jak i rozwiązań rozszerzających i wzbogacających instalacje Rockwell Automation.

Podobne artykuły