Artykuł Dodaj artykuł

BUD-GRYF SZCZECIN oraz ENERGIA

22. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN i 17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA tworzą łącznie największe branżowe wydarzenie w północno–zachodniej Polsce.

22. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN 2013

17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA

15-17 marca 2013, Szczecin

Godziny otwarcia targów:

pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00

Bilety w cenach:

9zł – normalny, 7zł – ulgowy, 5zł – parking, dzieci do lat 7 wstęp wolny

22. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN i 17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA tworzą łącznie największe branżowe wydarzenie w północno–zachodniej Polsce. Na tegorocznych targach swoją ofertę zaprezentuje ponad 160 wystawców. W ofercie targów BUD-GRYF SZCZECIN znajdą się nowe technologie i materiały budowlane, inteligentne systemy do zarządzania budynkiem, innowacyjne rozwiązania do domów energooszczędnych i pasywnych.

Podczas targów ENERGIA pokazane zostaną nowoczesne technologie, sposoby pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, a także jej magazynowania i oszczędzania. Oferta targowa zainteresuje: producentów, wykonawców, architektów, dystrybutorów, inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych budujących lub remontujący dom, mieszkanie.

Targi BUD-GRYF SZCZECIN oraz ENERGIA w aspekcie biznesowym staną się miejscem spotkań branży budowlanej i energetycznej, platformą wymiany doświadczeń, okazją do pozyskiwania nowych klientów. Partnerem targów jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Edukacja ekologiczna na targach

Naturalną misją targów staje się podnoszenie świadomości ekologicznej przedsiębiorców i mieszkańców regionu zachodniopomorskiego oraz zachęcanie ich do proekologicznych inwestycji. Projekt edukacji ekologicznej realizowany przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie w partnerstwie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Działania edukacyjne koncentrują się na promocji i szerzeniu wiedzy o produktach, technologiach oraz ich zastosowaniach, które mają neutralny lub wręcz dobroczynny wpływ na środowisko naturalne, w tym tych, których parametry pozwalają na zastosowanie w budynkach niskoenergetycznych oraz pasywnych. Elementy targów propagujące rozwiązania proekologiczne: konferencja OZE, prezentacja Dom EKOnomiczny i inteligentny, Loża ekspertów, konkurs EKOlider.

Dom EKOnomiczny i inteligentny

Najlepszym przykładem praktycznego zastosowania promowanych na targach materiałów i technologii będzie prezentacja „Dom EKOnomiczny i inteligentny”.  Kolejny raz w przestrzeni targowej zbudowany zostanie przekrój budynku niskoenergetycznego - wykonanego z najnowocześniejszych materiałów budowlanych, zgodnych ze standardami NF40 i NF15. Prezentacja ma także na celu przybliżenie, wprowadzonego w tym roku, programu „Efektywne wykorzystanie energii”,  czyli programu dopłat do budowy domów niskoenergetycznych i pasywnych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowością będzie zainstalowanie inteligentnych systemów sterowania, zwiększających bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania, dostosowujących się  do indywidualnych oczekiwań i rytmu życia użytkowników.  Połączenie tematu budownictwa niskoenergetycznego i inteligentnych systemów sterowania sprawia, że zaprezentowane będą możliwości efektywnego wykorzystania energii w użytkowanym obiekcie,  tak w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym.

 

 

Loża ekspertów

Tuż obok prezentacji zlokalizowana będzie Loża ekspertów, w której o budownictwie energooszczędnym i pasywnym rozmawiać będą specjaliści. Zwiedzający będą mogli posłuchać na czym polega idea takiego budownictwa i jak zmniejszają się koszty eksploatacji. Poznają właściwości materiałów i technologii zastosowanych w domu, wymogi projektowe i możliwości dofinansowania inwestycji przez NFOŚiGW.

Konferencja OZE

Konferencja pt. Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu, odbywająca się podczas targów, to szóste wydanie cyklu spotkań ekspertów z dziedziny odnawialnych źródeł energii i energetyki z przedstawicielami środowisk naukowych, samorządów oraz rolników. Prowadzący ją prof. dr hab. inż. Zbigniew Zapałowicz i Henryk Dębicki przedstawią najnowsze osiągnięcia naukowe i technologiczne, wyniki badań, wdrożone jak i planowane instalacje OZE. Konferencja jest współorganizowana wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Giełda kooperacyjna

Targom BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA towarzyszyć będzie, także w tym roku, międzynarodowa giełda kooperacyjna sektora budowlanego i energetycznego. Przygotowana została ona już po raz piąty we współpracy z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. Udział w niej wezmą firmy z Polski, Niemiec, Czech, Finlandii i Szwecji. Trzydziestominutowe rozmowy stolikowe będą dla nich znakomitą okazją do nawiązania pierwszych kontaktów z potencjalnymi kooperantami, dostawcami, podwykonawcami, inwestorami i pośrednikami handlowymi.

Wydarzenia dodatkowe

W programie przewidziano szkolenia dla sektora budowlanego: „Prawo zamówień publicznych w praktyce postępowań na roboty budowlane”, „Najczęściej popełniane błędy w pracach blacharskich i sposoby ich unikania” oraz „Prawne aspekty zlecenia budowlanego w Niemczech”. Zwiedzający natomiast będą mogli zdobyć wiedzę dotyczącą techniki kładzenia pokryć dachowych - zaplanowano szkolenie „Jak wybrać dobrego dekarza i po czym rozpoznać fachowość jego pracy” i pokazy sztuki dekarskiej (przygotuje je Polskie Stowarzyszenie Dekarzy). Na stoiskach wystawców przeprowadzane będą ponadto pokazy m.in. kładzenia farb i tynków metodą natryskową, pokazy murowania i fugowania.

Rozstrzygnięte zostaną także konkursy branżowe, które od lat są związane z targami „Wyróżniony Wyrób” i „Godło Złoty Kask”. Po raz pierwszy odbędzie się konkurs „EKOlider”. Ma on na celu wyróżnienie zarówno ekologicznych produktów i technologii, jak również proekologicznych działań, procedur i systemów organizacji przedsiębiorstw. Kryteria oceny to m.in.: korzystny wpływ na środowisko i minimalizacja szkodliwości dla środowiska, efektywność energetyczna, energooszczędność i izolacyjność.

Konkurs jest po raz pierwszy realizowany z inicjatywy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

 

 

Nowości na targach

CATSTON
Automatyka dla domu - Zdecentralizowany system inteligentnych instalacji
Wystawca: CATSTON Sp. z o.o.

Kolekcja urządzeń systemu CATSTON pozwala na realizację zaawansowanych funkcji sterowania oświetleniem (w tym LED RGB), roletami, ogrzewaniem domu oraz innymi podsystemami. System nie wymaga jednostki centralnej do obsługi scen, realizacji funkcji czasowych oraz elementów logiki. Decentralizacja systemu poprawia także niezawodność i wyróżnia tę propozycję na tle innych rozwiązań. W systemie Catston poprawę komfortu sterowania zapewniają zarówno włączniki klasyczne jak i wieloprzyciskowe, gdzie każdy przycisk, zależnie od czasu przyciśnięcia, może realizować różne funkcje. Aplikacja konfiguratora umożliwia szybkie wdrożenie inteligentnej instalacji.

CEGŁA ZERO Cegła ręcznie formowana Vandersanden ZERO w BEZSPOINOWYM systemie murowania
Wystawca: Euro-Klinkier Sp.j.

ZERO to specjalnie zaprojektowany format cegły, umożliwiający osiągnięcie wrażenia przejrzystej, "czystej" ściany. ZERO pozwala na wymurowanie nowoczesnej, bezfugowej fasady w tradycyjny sposób.  Elewacja zyskuje nowoczesny i oryginalny wygląd. Dostępnych jest 18 kolorów cegły.

STYROPIAN TERMONIUM PLUS System dociepleń firmy Termo Organika
Wystawca: Euro-Klinkier Sp.j.

Termo Organika wprowadza na rynek nowość, styropian Termonium Plus o przewodnictwie cieplnym dochodzącym do Lambdy RTQ  0,029. Styropian występuje w kompletnym systemie dociepleń Termonium z klejami i tynkami. Termo Organika jako jedyny producent w Polsce posiada Prestiżowe Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ ITB na wszystkie swoje wyroby.

DOMY PASYWNE I ENERGOOSZCZĘDNE Budynki o 10-cio krotnie niższym zapotrzebowaniu na energię cieplną
Wystawca: FANZA Piotr Filip

Budynki pasywne są najnowszą generacją budynków energooszczędnych. Obiekty te charakteryzują się najwyższym komfortem cieplnym i ekstremalnie niskim zapotrzebowaniem na energię wynoszącą 15 kWH/m2, co daje 2,80zł/m2 netto za cały rok użytkowania.

FRONIUS ENERGY CELL SYSTEM Moduły fotowoltaiczne
Wystawca: EURO COM PROJECT Nowiński, Zamroczyńska Sp.j.

Pierwszy na świecie napędzany wodorem systemem ogniw paliwowych, który generuje energię bez szkodliwej emisji CO₂. Jest to system wytwarzania energii elektrycznej z energii słonecznej oraz jej magazynowania w formie wodoru w okresie miesięcznych uzysków z fotowoltaiki. Przetwarza on następnie energię zgromadzoną w wodorze bezpośrednio w energię elektryczną w sposób bezpieczny i efektywny. Podczas tego procesu wytwarzane jest tzw. ciepło techniczne, wykorzystywane do ogrzewania, w instalacji, w której jest zamontowane. Jego modułowa i kompaktowa konstrukcja umożliwia wykorzystanie urządzeń w szerokim zakresie zastosowań stacjonarnych.

 


SETTO GRANDE 68 Drzwi jednoskrzydłowe głęboko tłoczone grubości 68 mm
Wystawca: Art Studio Profesjonalnych Podłóg

Drzwi są termoizolowane, bardzo szczelne i ciche, odporne na zniekształcenia, warunki pogodowe, mają wzmocnioną konstrukcję stalową oraz zwiększoną odporność na wilgoć. Zewnętrzna powierzchnia drzwi wykonana jest z najwyższej jakości blachy cynkowanej wytłoczonej w panelowy wzór i pokrytej drewnopodobną folią PCV. Występują w wielu wersjach wykończenia – 7 modeli, pełne i  z przeszkleniami, w kolorach: złoty dąb, orzech, antracyt.  Posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe.

Sufity napinane ALTEZA
Idealny sufit w jeden dzień
Wystawca: Alteza

Sufit napinany to swego rodzaju odmiana sufitu podwieszanego. Zapewnia idealnie równą powierzchnię, nie wymaga malowania, doskonale maskuje wszelkie nierówności, pęknięcia oraz instalacje. System ten to niesamowite możliwości aranżacji wnętrza. Bogata paleta kolorów folii błyszczących i matowych oraz możliwość wykonania nadruku jest dodatkową inspiracją. Montaż sufitu w prostym pomieszczeniu trwa zaledwie kilka godzin, bez kurzu i potrzeby wynoszenia mebli.

ŚCIANA DO BUDYNKÓW PASYWNYCH
Wystawca: House Baltica

Ściana ma współczynnik przenikania ciepła U=0,08 [W/(m2K)]. Istnieje możliwość prefabrykacji ścian o rozpiętości do 12m. Klasyfikacja płyty magnezowej MgO Green reakcji na ogień – A2-S1, d0. Technologia zapewnia podwyższoną szczelność budynku, odporność na powstawanie grzybów i pleśni, łatwość obróbki i wykończenia powierzchni. Duża wytrzymałość na ściskanie (pow. 14ton)  i parcie wiatru. Materiały są ekologiczne.  Brak mostków termicznych.

SYSTEM PRZESUWNY DUCH Drzwi przesuwne z ukrytym mechanizmem
Wystawca: JAPI Piotr Jasiński

Niewidoczny system przesuwny DUCH do drzwi naściennych idealnie nadaje się do pomieszczeń, w których nie mam  miejsca na tradycyjne drzwi. Niezwykle praktyczne a za razem oryginalne rozwiązanie z możliwością dowolnej aranżacji wnętrza.

DRZWI POKRYTE KAMIENIEM
Wystawca: JAPI Piotr Jasiński

Ściana z kamienia w której ukryte są drzwi? To nowatorskie rozwiązanie jest teraz możliwe dzięki systemowi naturalnego kamienia, który może być nakładany na ścianę i drzwi. Są to cienkie warstwy skał o zróżnicowanej grubości. Stosowany przez wieki fornir drzewny uzyskał równego sobie partnera w architekturze wnętrz.

 


MICHNOSYSTEM Innowacyjny system montażu płyt
Wystawca: Michnosystem

MICHNOSYSTEM to innowacyjny system montażu płyt gipsowych, OSB, MFP, MGO i innych. Ma zastosowanie również przy montażu podłóg. Umożliwia regulację odległości montowanej płyty od ściany/sufitu/podłogi w zakresie od 0 do 9 cm. Montaż może odbywać się w każdej temperaturze otoczenia  i nie wymaga czyszczenia, wyrównywania i gruntowania ścian. Produkt jest bezodpadowy i łatwy w transporcie (małe pudełka) - co w znacznym stopniu ułatwia transport na teren budowy. Do montażu wystarczy tylko dobra wkrętarka. Montowane płyty k-g nie są bezpośrednio związane ze ścianą i pracują w sposób swobodny nie powodując pęknięć na łączeniach. System jest alternatywą dla stelaża, kleju gipsowego oraz legarów. Zaletą innowacyjnych produktów MICHNOSYSTEM jest również ich cena, która jest niższa niż alternatywne systemy montażu płyt.

Moduły fotowoltaiczne ENERGETICA i panele grzewcze EASYTHERM Unikalne panele grzewcze i moduły fotowoltaiczne austriackich firm easyTherm i Energetica
Wystawca: Gebr Meus&co. Polen 

Wyrafinowana technologia unikalnych paneli grzewczych na falę ciepła easyTherm gwarantuje: przyjemny klimat w domu, fizjologicznie idealne powietrze, niższe koszty eksploatacyjne i inwestycyjne od znanych tradycyjnych systemów grzewczych, dziesiątki lat bezawaryjnej pracy, zerowe koszty konserwacji, absolutny komfort obsługi. Idealnym uzupełnieniem dla paneli grzewczych są moduły fotowoltaiczne Energetica, z dwudziestopięcioletnią gwarancją na moc oraz piętnastoletnią gwarancją na produkt (unikalne w skali świata).

 

MIEJSCE TARGÓW:

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
ul. Struga 6-8, 70-777 Szczecin
www.mts.pl, office@mts.pl, tel. 91 464 44 01

Podobne artykuły