Artykuł Dodaj artykuł

Seco Tools informuje o wprowadzeniu nowych gatunków TM Duratomic® do toczenia stali nierdzewnej

Firma Seco Tools poinformowała o wprowadzeniu na rynek trzech nowych gatunków przeznaczonych do toczenia stali nierdzewnej, wykonanych z zastosowaniem najnowszej generacji technologii Duratomic® oraz technologii wykrywania użytych krawędzi. 

Seco Tools informuje o wprowadzeniu nowych gatunków TM Duratomic® do toczenia stali nierdzewnej.

Firma Seco Tools poinformowała o wprowadzeniu na rynek trzech nowych gatunków przeznaczonych do toczenia stali nierdzewnej, wykonanych z zastosowaniem najnowszej generacji technologii Duratomic® oraz technologii wykrywania użytych krawędzi. Nowe gatunki TM1501, TM2501 oraz TM3501 zapewniają bezpieczeństwo procesu i zwiększają jego produktywność w przypadku materiałów od nierdzewnej stali austenitycznej, aż po wysokostopowe stale nierdzewne typu super duplex. Rozszerzony zakres 479 konfiguracji płytek obejmuje również trzy nowe geometrie o łamaczach wiórów zoptymalizowanych pod kątem obróbki średniozgrubnej i wykańczającej stali nierdzewnej.

TM1501 został zaprojektowany z myślą o najwyższej prędkości, produktywności i odporności na ścieranie w aplikacjach związanych z komponentami z austenitycznej stali nierdzewnej. TM2501 to produkt pierwszego wyboru do obróbki nisko- i średniostopowych stali nierdzewnych — jest to doskonały gatunek ogólny, charakteryzujący się dużą trwałością i ciągliwością w szerokim zakresie zastosowań. Z kolei TM3501 to najnowszy gatunek stworzony z myślą o najtwardszych stalach wysokostopowych, który zapewnia dobrą wydajność we wszystkich zastosowaniach związanych ze stalą nierdzewną.

W połączeniu z TM3501 wyjątkowy łamacz wiórów FF1 zapewnia doskonałą kontrolę wiórów podczas wykańczania stali, a nowe łamacze MR3 i M3 uzupełniają obecne MF4 i M5 w zastosowaniach średniozgrubnych.

Te trzy gatunki Duratomic® wykorzystują innowacje oparte na wiodących technologiach powlekania, dostosowanych do potrzeb procesowych producenta. Powłoka ta charakteryzuje się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i termicznymi, a ponadto wykorzystuje technologię wykrywania użytych krawędzi w kolorze chromu — dzięki temu każda krawędź tnąca jest optymalnie wykorzystywana, co pozwala zminimalizować potencjalne odpady.

Podobne artykuły