Rutech - frezowanie CNC aluminiumRutech - frezowanie CNC aluminium

Artykuł Dodaj artykuł

Wzrost rentowności pieca przemysłowego dzięki wymianie komory grzejnej

W próżniowych urządzeniach do obróbki cieplnej metali, komora grzejna pełni newralgiczną funkcję.

W próżniowych urządzeniach do obróbki cieplnej metali, komora grzejna pełni newralgiczną funkcję. To od jej stanu zależy ogólna wydajność pracy rozwiązania, zużycie energii i rozkład  temperatur. Stąd też  to od stanu  komory grzejnej zależy rentowność pieca do obróbki cieplnej metali i co ważniejsze jakość obrabianych w nim detali.

Wzrost rentowności pieca przemysłowego dzięki wymianie komory grzejnej

Źródło: SECO/WARWICK S.A.

Nowoczesne piece do obróbki cieplnej metali charakteryzują się długą żywotnością, stąd ważny jest długoterminowy i długofalowy program serwisowy. Nieprawidłowo zaplanowane czynności serwisowe, bądź niewłaściwe użytkowanie pieca, czy prowadzenie wyjątkowo „trudnych” procesów, może przyczynić się do nieprzewidzianych awarii i  niezaplanowanych kosztów napraw  i  przestoju u urządzenia. Gdy dochodzi do wyeksploatowania komory grzejnej, oczywistym staje się jej wymiana lub remont.

Większa czystość procesu, korzystniejszy wynik rozkładu temperatury, bezawaryjna praca, ograniczenie strat mocy grzewczej, lepsza sprawność grzewcza i bezpieczeństwo to tylko niektóre korzyści płynące z wymiany komory grzejnej, które można zamknąć jedną klamrą – wzrost rentowności. O tych korzyściach mieli okazję przekonać się globalni producenci części wykorzystywanych w różnych przemysłach, którzy zlecili SECO/WARWICK wymianę komór grzejnych. Wśród nich jest Sinter Metal Technologies, globalny dostawca i producent elementów ceramicznych wykorzystywanych m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, energetycznym, budowlanym, elektronicznym, medycznym i transportowym. W ponad piętnastoletnim piecu próżniowym wymieniona komora grzejna pozwoliła na wydłużenie żywotności  urządzenia i poprawę jego wydajności.

Wieloletnia współpraca z zaufanymi dostawcami, jakim jest SECO/WARWICK, pozwala oferować szeroką gamę wysokiej jakości produktów wykorzystywanych na różnych rynkach całego świata. SECO/WARWICK to solidny partner biznesowy, rozumiejący potrzeby tych przemysłów. Dzięki modernizacji pieca zoptymalizowane zostały parametry pracy urządzenia zwiększające jego wydajność przy jednoczesnej redukcji zużycia energii. To nurt ‘eco’ oferowany przez naszego partnera, który połączył podejście ekologiczne i ekonomicznym ”, mówi Olgun Tanberk Prezes Zarządu, Sinter Metal.

Oferujemy modernizacje i kompleksowe remonty zarówno urządzeń SECO/WARWICK jak i wszelkich rozwiązań czy urządzeń do obróbki cieplnej metali innych producentów. Modernizacja istniejącego parku maszyn to nie tylko gwarancja sprawnie działających poszczególnych urządzeń czy całych linii produkcyjnych. To także pewność zachowania najwyższego bezpieczeństwa oraz oszczędność inwestycji. W przypadku Sinter Metal wymiana komory grzejnej była najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które pomoże zredukować koszty i poprawić wydajność eksploatowanego urządzenia” mówi Katarzyna Kowalska, Dyrektor Zarządzający SECO/WARWICK Services. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły