Artykuł Dodaj artykuł

Oerlikon Balzers buduje Centrum Kompetencyjne dla zrównoważonej metalizacji tworzyw sztucznych o chromowanym wyglądzie

7 maja Oerlikon Balzers, wiodący dostawca

7 maja Oerlikon Balzers, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań powierzchniowych, rozpoczął budowę nowego Centrum Kompetencyjne w Bisingen w Niemczech, z planowanym otwarciem do końca roku. Komponenty wykonane z tworzyw sztucznych, głównie dla sektora motoryzacyjnego, będą w nowym zakładzie metalizowane uzyskując chromowany wygląd dzięki zastosowaniu zrównoważonej technologii ePD. W Centrum Kompetencji Bisingen powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy, co pozwoli Oerlikon Balzers zaspokoić wysoki popyt i stale rosnące wymagania klientów z sektora motoryzacyjnego.

Podczas oficjalnej ceremonii burmistrz Bisingen i partnerzy projektu umieścili kapsułę czasową w zagłębieniu betonowej płyty nowego centrum kompetencji. Kolejno od lewej: Okan Akbas (Ronge Industriebau GmbH), Roman Waizenegger (Burmistrz gminy Bisingen), Christof Späth (Kierownik Dziłu Technologii ePD Oerlikon Balzers), Torsten Martens (Property Team AG) and Stephen Kolling (Kierownik Projektu Centrum Kompetencji Oerlikon Balzers w Bisingen).

Podczas oficjalnej ceremonii burmistrz Bisingen i partnerzy projektu umieścili kapsułę czasową w zagłębieniu betonowej płyty nowego centrum kompetencji. Kolejno od lewej: Okan Akbas (Ronge Industriebau GmbH), Roman Waizenegger (Burmistrz gminy Bisingen), Christof Späth (Kierownik Dziłu Technologii ePD Oerlikon Balzers), Torsten Martens (Property Team AG) and Stephen Kolling (Kierownik Projektu Centrum Kompetencji Oerlikon Balzers w Bisingen).

Wysokiej klasy komponenty z błyszczącymi metalicznymi lub matowymi powierzchniami i chromowanym wyglądem są coraz częściej wykorzystywane w projektowaniu elementów wewnętrznych i zewnętrznych oraz w elektronice użytkowej, nie tylko dlatego, że są modne, ale także dlatego, że zwiększają wydajność i wartość tych produktów. Technologia ePD firmy Oerlikon Balzers to innowacyjna metoda metalizacji elemen-tów z tworzyw sztucznych. Technologia ta jest zgodna ze standardem REACH, ponieważ stanowi zrówno-ważoną alternatywę dla metod galwanicznych, które wykorzystując chrom (VI) mogą być niebezpieczne dla zdrowia. W pełni zintegrowane i zautomatyzowane systemy produkcyjne INUBIA I6 i I15 zostały zaprojekto-wane do produkcji na dużą skalę i produkcji metalizowanych komponentów bez żadnych szkodliwych sub-stancji. Dzięki temu, nowe Centrum Kompetencji spełni wszystkie normy produkcji środowiskowej.

Zakład w Bisingen będzie docelowo wykorzystywany nie tylko do metalizowania elementów plastikowych dla klientów. Eksperci Oerlikon Balzers planują w dalszym ciągu rozwijać proces ePD, aby być gotowym do wyjaśnienia zainteresowanym firmom wszystkiego na temat technologii. Nowe Centrum Kompetencji połączy usługi ePD oferowane wcześniej w innych miejscach, uwalniając pojemność wymaganą w innych technolo-giach.

Jochen Weyandt, Kierownik działu biznesowego Automotive Solutions w Oerlikon z niecierpliwością ocze-kuje nowego Centrum Kompetencji: „Wysoki popyt na naszą zrównoważoną technologię ePD udowadnia, że wywiera ona wpływ na rynek motoryzacyjny. Jako specjalistyczny partner dla naszych klientów z branży motoryzacyjnej i ich dostawców, nowy zakład pozwoli nam w pełni wykorzystać naszą rozszerzoną pojem-ność, aby zaoferować im doskonale chromowane powierzchnie i opcjonalne dodatkowe funkcje do projektowania wnętrz i nadwozi. To nie tylko przemysł motoryzacyjny wykazuje zainteresowanie funkcjonalnymi powierzchniami chromowanymi zgodnymi z REACH: zarówno w przemyśle sanitarnym, jak i we wszystkich rodzajach produktów dla użytkowników końcowych istnieją niezliczone zastosowania, które doskonale nadają się do powlekania ePD.”

Więcej informacji o technologii na stronie: https://www.oerlikon.com/balzers/epd  

Artykuł został dodany przez firmę

Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o.

Oerlikon Balzers jest światowym liderem w zakresie wyprzedzających technologii powierzchni, które znacząco zwiększają wydajność i wytrzymałość narzędzi oraz komponentów. Rozwiązania oferowane przez Oerlikon przynoszą wiele korzyści dla użytkowników. 

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.