Artykuły - Wiadomości


 
Oświetlenie przemysłowe - zdjęcie

Oświetlenie przemysłowe

17-01-2020

Światło niezbędne jest nam w codziennym życiu praktycznie przez cały czas. Wymagamy go zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym, gdyż niezależnie od tego, co aktualnie robimy, musimy widzieć. W zakładach pracy odpowiednie oświetlenie jest szczególnie istotne, gdyż to ono pozwala pracownikom nie tylko uniknąć błędów, ale również “rozwinąć skrzydła”. Na jakie zatem warto się zdecydować?

Czytaj więcej

 
 Poznaj rodzaje kształtowników i ich zastosowanie - zdjęcie

Poznaj rodzaje kształtowników i ich zastosowanie

13-01-2020

Kształtowniki są to długie elementy konstrukcyjne wykonane np. z ze stali walcowanej lub giętej na zimno czy z PCV. Różnią się między sobą kształtem, wyróżniamy: ceowniki, dwuteowniki, ceowniki, płaskowniki czy zetowniki. Poznaj ich charakterystykę i zastosowanie.

Czytaj więcej

 
Nowe frezy tarczowe firmy Seco 335.18 i 335.19 umożliwiają płynne i bezproblemowe frezowanie - zdjęcie

Nowe frezy tarczowe firmy Seco 335.18 i 335.19 umożliwiają płynne i bezproblemowe frezowanie

08-01-2020

W celu rozwiązania problemów, z którymi producenci mierzą się w odniesieniu do procesów frezowania tarczowego materiałów trudnych w obróbce, firma Seco Tools ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży nowej linii produktów: korpusów frezów tarczowych 335.18 i 335.19. Gęsta podziałka płytek zwiększa stabilność i produktywność, podczas gdy wewnętrzny system chłodzenia typu plug-and-play zapewnia najwyższą trwałość narzędzia i doskonałą kontrolę wiórów.

Czytaj więcej

 
MODERNLOG - Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu - zdjęcie

MODERNLOG - Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu

07-01-2020

Nowoczesność, innowacyjna logistyka dla szeroko pojmowanego przemysłu – tym charakteryzują się targi Modernlog. Organizacja tego wydarzenia w towarzystwie ITM Industry Europe- największej imprezy wystawienniczej branży przemysłowej w tej części Europy pozwala na ekspozycję produktów i przedstawienie możliwości branży logistyki, transportu oraz magazynowania w międzynarodowym gronie.

Czytaj więcej

 
Czego można wymagać od operatora wózka widłowego? - zdjęcie

Czego można wymagać od operatora wózka widłowego?

02-01-2020

Praca operatora wózka widłowego, choć pozornie może wydawać się intuicyjna, nie jest wcale łatwa. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się na tego rodzaju zajęcie.

Czytaj więcej

 
EKOTECH w trosce o środowisko - zdjęcie

EKOTECH w trosce o środowisko

20-12-2019

XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami odbywać się będą w Targach Kielce od 26 do 27 lutego 2020 roku. Cechować je będzie jeszcze bogatsza oferta.

Czytaj więcej

 
Jak łączyć dywany? - zdjęcie

Jak łączyć dywany?

17-12-2019

Nowe trendy w dziedzinie wyposażania wnętrz często wymuszają na nas odkrywanie betonowych podłóg albo wykańczanie ich za pomocą płytek ceramicznych. Industrialne wnętrza odstawiły do lamusa wielkie wykładziny i obszerne dywany, wyciągając podłogi na światło dzienne. Jednak dywany ciągle znajdują dla siebie miejsce, choć już nie w tak ogromnym rozmiarze.

Czytaj więcej

 
Podsumowanie branży przemysłowej w 2019 r. z perspektywy Prima Power - zdjęcie

Podsumowanie branży przemysłowej w 2019 r. z perspektywy Prima Power

17-12-2019

Rekordowo niskie bezrobocie, przyspieszenie produktywności pracy i duże tempo wzrostu gospodarczego - tak w skrócie można podsumować rok 2019 w branży przemysłowej. Polscy przedsiębiorcy musieli zmierzyć się z dużymi wyzwaniami w postaci zapewnienia dostępności pracowników czy zaspokojenia wciąż rosnących potrzeb produkcyjnych. Dla firmy Prima Power 2019 r. wiązał się z wprowadzeniem szeregu nowych technologii, zautomatyzowanych rozwiązań wspierających obróbkę, a także istotnymi wydarzeniami dla życia firmy.

Czytaj więcej

 
Automatyka i robotyka automatyzowana w praktyce - wdrożenia, wyzwania, trendy - zdjęcie

Automatyka i robotyka automatyzowana w praktyce - wdrożenia, wyzwania, trendy

16-12-2019

WAREHOUSE EXCELLENCE 4.0 - automatyka i robotyka magazynowa w praktyce, to spotkanie organizowane przez firmę MOVIDA, które odbędzie się w dniach 28-29-30 stycznia 2020 roku. Tematem przewodnim będzie automatyzacja i robotyzacja w magazynie i centrum dystrybucyjnym – rozwiązania techniczne, wyzwania, planowanie inwestycji, analiza wdrożeń i opłacalności, a także trendy i innowacje w optymalizacji tych nowoczesnych rozwiązań i procesów.

Czytaj więcej

 
Nr 11-12/2019 Świat Obrabiarek i Narzędzi - zdjęcie

Nr 11-12/2019 Świat Obrabiarek i Narzędzi

13-12-2019

FANUC z myślą o potrzebach producentów * URDIAMANT: FLUTE SPEED * TOOLEX – niezawodne narzędzie w biznesie

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2977

Najpopularniejsze tagi